Binance, Kullanıcıları İçin Müjdeyi Verdi: Bu Uygulama Geliyor!

Binance, Kullanıcıları İçin Müjdeyi Verdi: Bu Uygulama Geliyor!
Binance, Kullanıcıları İçin Müjdeyi Verdi: Bu Uygulama Geliyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto borsası Binance, kullanıcıların uygun “lider traderlar” ile aynı işlemleri takip etmesine ve otomatik olarak gerçekleştirmesine olanak tanıyan bir spot ‘copy trade’ aracını kullanıma sunuyor. Dev borsa, bu uygulanın Mayıs ayından itibaren başlayacağını duyurdu. Ayrıca, lider traderların %10 kâr payı ve takipçilerden %10 komisyon iadesi kazanacağını belirtti.

Binance, spot ‘copy trade’ aracını kullanıma açıyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Binance, kullanıcıların talepleri doğrultusunda yeni uygulamalar geliştiriyor. Bu bağlamda Binance, yeni bir spot ‘copy trade’ aracını kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Borsa, bu sayede, kullanıcıların platformun en iyi yatırımcılarından bazılarıyla aynı işlemleri takip etmesine imkan sağlayacak. Böylece, kullanıcılar bu işlemleri otomatik olarak gerçekleştirebilecek. Binance CTO’su Rohit Wad, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Binance olarak her zaman kullanıcılarımızı dinliyor ve onların geri bildirimlerini ürünlerimize dahil ediyoruz. Kullanıcılarımız bize harika fikirler veriyor. Çünkü çoğu zaman kendileri için neyin en iyi olduğunu biliyorlar. Spot ‘copy trade’ topluluk geri bildirimlerinden gelen böyle bir fikir. Bu, kullanıcılarımız için alım satımı otomatikleştiren ve onlara yeni alım satım stratejileri deneme olanağı veren harika bir araç.

Binance, 53. Launchpool ile Bu Altcoin’i Tanıttı: İşte Listeleme Tarihi!

Uygulama nasıl olacak ve ne tür imkanlar sağlayacak?

Copy trade’de, sosyal ticaret platformu eToro’nun öncülük yapıyor. Böylece, herkesin portföylerini kopyalamaya açarak uzmanlıklarından para kazanmalarını sağlıyor. Son yıllarda Bybit, OKX ve Bitget gibi diğer büyük kripto borsaları da bunu kullanmaya başladı. Binance’in yeni spot ‘copy trade’ ürünü, bugünden itibaren minimum portföy varlık yönetimi büyüklüğü gereksinimlerini karşılayan “lider traderlara” kayıt için açık olacak. Ayrıca, araç daha sonra Mayıs ayında kademeli olarak kullanıcıların hizmetine girecek.

Bir Binance sözcüsü, lider traderların spot ‘copy trade’ portföylerinin 500 USDT ile 250.000 USDT arasında olması gerektiğini belirtti. Lider traderlar, alım satımlarını kopyalayan kopya traderlardan haftalık olarak %10 kar payı alacak. Ayrıca, %10 alım satım komisyonu iadesine hak kazanacaklar. Sözcü, kullanıcıların lider trader’ların kar ve zarar kayıtları gibi metriklerini inceleyebileceğini söyledi. Ayrıca, bir seferde on adede kadar lider trader portföyünü kopyalama imkanı olacağını belirtti. Ek olarak, stop-loss ve sabit bir oran ya da sabit bir miktarla kopyalama gibi kendi otomatik risk kontrollerini belirleyebileceklerini kaydetti. Son olarak, spot ‘copy trade’i için kaldıracın olmayacağını da not etti.

Sıcak Gelişme: Binance 52. Launchpool Projesini Açıkladı!

Uygulama bölgeleri ve işlem pariteleri

Bu arada, kullanıcıların hem lider hem de kopya trader olmaları mümkün. Bu özellik başlangıçta Latin Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Asya Pasifik bölgelerindeki belirli pazarlarda kullanıma sunulacak. Borsa sözcüsü, uygulamanın yüzün üzerinde spot parite ile başlayacağını açıkladı. Ayrıca, zaman içinde daha fazlasının devreye gireceğini belirtti.

Binance ayrıca 24 Nisan – 8 Mayıs tarihleri arasında bir lider trader turnuvası düzenleyecek. Borsa, bu sayede lider yatırımcıların, ürünlerin Binance uygulamasında kullanıma sunulmasından önce portföylerini oluşturmaya başlayabileceklerini duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance, Kullanıcıları İçin Müjdeyi Verdi: Bu Uygulama Geliyor!