Tahmin: Binance’de Listeli Bu 4 Altcoin Zirvelere Oynuyor!

Binance Listeli 4 Altcoin Zirvelere
Binance Listeli 4 Altcoin Zirvelere
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altcoin piyasasının tüm üyeleri, son birkaç aydır dar bir aralıkta sıkıştıktan sonra kriz ortamını fırsata çeviriyor. Banka iflaslarıyla 30.000 dolara yaklaşan Bitcoin (BTC) eşliğinde, Binance listeli bu 4 yüksek hacimli altcoin’de yılın yeni zirvelerine şahit olabiliriz.

Lider altcoin, 2023’ün ilk rallisine işaret ediyor

Ethereum fiyatı, Eylül 2022 ile Mart 2023 arasında ters bir baş ve omuz formasyonu oluşturdu. Bu teknik oluşum, merkezi olanın diğer ikisinden daha derin olduğu üç farklı düşük salınımdan oluşuyor.

Formasyon, sağ omzun zirvesi ile başın en alçak noktası arasındaki mesafenin eklenmesi ve 1.636 dolar kırılma noktasına eklenmesiyle belirlenen %37’lik bir artış öngörüyor. ETH, 13 Mart’ta bu direnci aştı ve desteğe çevirdi. Teknik analizler şimdi 2.370 dolara yükselebileceğini öneriyor.

Öte yandan, Ethereum fiyatı zayıflık ve büyük kar alma gösterirse, son kazanımları tehlikeye atabilir. Ayrıca, 1.636 doların düşmesi ve bu seviyeyi dirence dönüştürmesi durumunda, yükseliş tezi geçersiz kalacak. Böyle bir durumda, alıcıların yükseliş trendini bir kez daha deneyebileceği 1.500 dolarlık psikolojik seviyeyi yeniden ziyaret edebilir.

Dogecoin fiyatı %25’lik bir ralliye mi hazırlanıyor olabilir

Dogecoin, son dört aydır 0,0946-0,0705 dolar arasında sıkışıp kaldı. Mart ayı başlarında DOGE alt sınırın altına düştü, ancak sonraki hafta söz konusu seviyenin üzerinde toparlanarak alıcıların aktif olduğuna işaret etti.

Bitcoin’in devam eden rallisi, Dogecoin fiyatındaki ralliyi körükleyebilir. 0,0946 doları yeniden test etme hareketini tetikleyebilir. Bu hamle, DOGE yatırımcıları için %23’lük kazanç sağlayacak. Aşırı boğa durumunda, Dogecoin fiyatı 0,106 dolar direncine yönelebilir. Bu hareketle toplam kazancını %40’a çıkarabilir.

Ayrıca, Dogecoin ağına katılan yeni adreslerin sayısı 1 Mart ile 8 Mart arasında 15.000’den 30.000’e ikiye katlandı. Bu artış, yükseliş tezine güven veriyor. Ancak bu adresler o zamandan beri 16.000’e düştü.

Cardano fiyatı Pazar gününe kadar haftalık %10 kar görebilir

Cardano (ADA) hala daha yüksek seviyelere ulaşabileceği yeterli yakıta sahip. Yine de, boğaların şu anda 55 günlük ve 200 günlük SMA’lar birbirinden sadece birkaç milim uzaktayken 0,37 dolara ulaşmak için çok büyük dirençleri var. Çift tepe zaten bu hafta başlarında bir reddi tetikledi.

Duyarlılık hala çok kırılganken, teknik analizlere göre %10’luk bir artış görmemiz mümkün, ancak daha fazlasını beklemek gerçekçi olmayabilir.

Aşağı yönlü risk, ADA’nın 0,316 doların altında bir ihlalle kayıpları daha da artırması şeklinde gelebilir. Buradaki risk, ayıların fiyat hareketini 0,30 dolara doğru itmek için her şeyi yapması ve geçen haftaki mumla çift dip oluşturması olacak. Bu haftanın başlarındaki ret, ayıların şu an ile 0,30 dolar arasında %12’lik bir kayıpla fiyat hareketini tabana indirmesi için mükemmel bir giriş noktası olduğu için mantıklı olabilir.

Zayıflayan düşüş trendi işaretleri, SHIB yatırımcılarını umutlandırıyor

Shiba Inu fiyatı, 48 saat önce kaydedilen düşüşe karşı koymak için haftalık dip seviyelerinden %3,61’lik bir artış kaydetti ve 0,00001090 dolara ulaştı. Parabolik Stop and Reverse (SAR), geçen ay aktif bir düşüş trendini vurguluyor. İndikatörün mum çubuğunun üzerindeki mavi noktalarının varlığı da bunun kanıtıydı. Bununla birlikte, ileriye dönük olarak, bu düşüş trendi sona eriyor olabilir ve indikatör, aktif bir yükseliş trendini belirtmek için konumunu değiştirebilir.

Bunun nedeni, Ortalama Yön Endeksinde (ADX) görülebilen düşüş ipuçlarının zayıflamasıdır. İndikatörün 25,0 eşiğinin altına kayması, aktif trendin güç kaybettiğini gösteriyor. Bu nedenle, SHIB bir yükseliş trendindeyse, indikatör tekrar eşiğin üzerine çıktığında, kartlarda bir fiyat artışı olabilir.

Sürdürülebilir bir yükseliş oluşturmak için Shiba Inu fiyatının 0,00001189 dolarlık kritik direnci destek tabanına çevirmesi gerekecek. Bu hareket, SHIB’nin 0,00001395 dolara yükselmesine ve %27’lik bir ralliye işaret etmesine olanak tanır. Bu seviyeyi aşmak, 0,00001477 civarında yılbaşından bugüne kadarki yeni zirveleri oluşturma fırsatını da açabilir.

Altcoin piyasasının tersine döndüğü durumda

Kırmızı tarafta, SHIB fiyatı 0.00000966 dolar seviyesindeki bu seviyenin altına düşerse, yükseliş tezini geçersiz kılacak. Ayrıca, Aralık 2022’nin en düşük seviyeleri olan 0,00000769 dolara düşmeye karşı savunmasız hale gelecek. Temel analiz tarafında, Kriptokoin.com olarak aktardığımız Shibarium’u çevreleyen FUD haberleri Shiba Inu ekosistemindeki tüm tokenleri baskıladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Tahmin: Binance’de Listeli Bu 4 Altcoin Zirvelere Oynuyor!