Binance’deki Bu 5 Altcoin İçin Ayı Sinyali: Düşüş Derinleşebilir!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
4.765 görüntülenme
Binance Listeli 5 Altcoin İçin Ayı Sinyali

Bitcoin (BTC) fiyatı 3 Mart’ta bir saat içinde 23.435 dolardan 22.259 dolara düşerken, çoğu altcoin Şubat başına uzanan yükselen trend desteğini ihlal etmek zorunda kaldı. Bu yazıda, Binance listesinde yer alan yüksek hacimli altcoin’ler CRO, DOT, LINK, OCEAN ve AVAX’ın teknik açıdan son durumuna bakalım.

Binance listesinden bu 5 altcoin düşüşle karşılaşabilir

Cronos fiyatı, geri dönüş için RSI’yi destekliyor

Cronos (CRO), son günlerde %5’i aşan düşüşlerle dalgalanıyor. Fiyatı hafta sonuna yatay hareketlerle devam ediyor. Teknik açıdan, şu anda RSI ile desteklenen bir sıçrama oldukça iyi görünüyor.

CRO böylece son günlerdeki %5’lik kayıplarını geri alabilir ve hatta daha önceki kazanımlarını yakalayabilir. Kritik senaryo 0,075 doların üzerinde bir kırılıma olacak. Boğalar bunu başardıktan sonra, 55 günlük SMA’yı da yakalayıp 0,08 dolara yönelebilirler.

Binance Listeli 5 Altcoin İçin Ayı Sinyali

Bu arada, 0,075 dolara doğru geri sıçramayla birlikte çok büyük bir risk geliyor. Ayılar bu seviyeyi herhangi bir yükseliş toparlanmasını zorlamak için kullanırsa, kesin bir ret, kesin bir sıçramayla sonuçlanabilir ve ayıların daha da fazla kayıp kazandığını görebilir. Teknik analistler, ayıların bu durumda S1 destek seviyesine denk gelen 0,07 dolar bölgesini geri alabileceğini söylüyor.

Polkadot fiyatı %20 düşüş riski altında

Polkadot (DOT), yıl başında başlayan kısa vadeli yükseliş trendinin ardından şu anda konsolide oluyor. Fiyatı 50, 100 ve 200 günlük EMA’ların altında 6,36 , 6,59 ve 6,17 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Altcoin, trend çizgisinin üzerinde kalmak için girişimlerde bulundu, ancak trend çizgisinden nasıl tepki vereceği henüz belli değil. 6,04 dolardan %20’lik bir düşüş, Polkadot fiyatını daha önce Ocak 2023’ün ilk haftasında test edilen bir seviye olan 4,8 dolara itebilir. Bitcoin’in toparlanmasına bağlı olarak DOT, Şubat ayının 6,36 dolarlık kapanışına geri dönüş yapmaya çalışabilir.

Binance Listeli 5 Altcoin İçin Ayı Sinyali

Düşüş tezi doğrulanırsa ve keskin bir düşüş yaşarsa, DOT fiyatı 2023’teki tüm kazanımlarını silebilir ve yükseliş trendini başlattığı 4,23 dolar seviyesine geri dönebilir. RSI 32.20’de aşırı satışa (30) yakın. Şubat ortasından bu yana RSI, Polkadot fiyatına benzer şekilde düşüş eğiliminde. Analiste göre bu ortamda DOT, yukarıda belirtilen üç EMA’nın üzerine çıkar ve direnci 6,84 dolardan desteğe çevirirse, düşüş tezini geçersiz kılabilir.

Chainlink boğaları çabalarının silindiğini görebilir

Chainlink fiyatı, 2022 ayı trendinin hala hareket halinde olduğunu ve kripto kışının henüz bitmediğini kanıtlama tehdidi altında. Bu olası kıyamet senaryosu hakkında konuşmaya başlamadan önce, şu anda düzeltme görebileceği bir unsur var. Bu 5 dolar seviyesi ve 7 dolarlık destek yakında kırılırsa Mart ayında test edilebilir.

Bu nedenle LINK, %27’lik bir düşüş ve yıl başından bu yana olan kazancını tekrar sıfıra indirme riskiyle karşı karşıya olduğu için tehlikeli bir durumda. Boğaların ipleri tamamen elden kaçırırsa, 5 dolara düşüş ihtimali daha da güçlenebilir. Mart veya Nisan’da 5 doların kırılması durumunda, 4 dolarda destek bulacağını söylemek bile zor olacak.

Binance Listeli 5 Altcoin İçin Ayı Sinyali

Neyse ki boğalar için, bu 7 dolarlık destek, destekleyici önlemler olarak hem 55 günlük hem de 200 günlük SMA’ları taşıyor. 200 günlük SMA kesinlikle önemli ve fiyat hareketini desteklemek için hayati olabilir. Analistler, 2023 için toparlanma rallisi onaylandıktan sonra, boğaların bu yaza kadar %65’lik bir kazançla 12 dolara ulaşmasını bekliyor.

OCEAN fiyatı düşüşe geçiyor

OCEAN fiyatı hafta sonuna %9’lük düşüşle başladı. Aşağı yönlü hareket, 3 Mart’ta 8 günlük EMA’nın reddedilmesiyle katalize edildi.

OCEAN fiyatı şu anda 0.376243 dolardan işlem görüyor. Yine de, yıllık açılış fiyatının %129 üzerinde kalıyor. 1 Ocak açılış fiyatı 0,16 dolar ve yılın en yüksek seviyesi 0,58 doları çevreleyen bir Fibonacci düzeltme aracı, mevcut satışın kış rallisinin yalnızca %38,2’lik bir düzeltmesi olduğunu gösteriyor. OCEAN’ın desteği dirençlerin üzerinde tutamaması, şimdi 0,26 dolar yakınında düşüş potansiyeli yaratıyor. Düşüş senaryosu, OCEAN’ın mevcut piyasa değerinden %25’lik düşüş temsil edecek.

Son zamanlardaki düşüş umut verici olsa da, piyasanın her zaman tersine dönme potansiyeli göz ardı edilmemeli. Yatırımcılar, OCEAN’ın, rakipleri arasında eşsiz bir yükseliş gücü indikatörü olan haftalık RSI’de aşırı alım koşullarını ihlal ettiğini hatırlamalıdır. Bu nedenle, kış rallisi, bir sonraki ayağı oluşturmadan önce 0,26 dolar bölgesine geri dönerek yalnızca bir soğuma dönemi alıyor olabilir.

Düzeltmenin sona erdiğini gösteren en erken kanıt, önceki yüksek seviye olan 0,43 doların üzerinde kırılma olacak. İhlal gerçekleşirse boğalar, 0,58 dolar civarındaki yılın en yüksek seviyesine doğru yeniden rota çizebilir.

AVAX fiyatı düşüş trendini sürdürüyor

AVAX fiyatı hafta sonuna %5’in üzerinde düşüşle 16,50 dolar bölgesinde başladı. Altcoin zaten 17,20 dolardaki desteğini kaybetmişti ve 14,91 dolardan kritik desteğe doğru ilerliyordu.

İndikatörlere bakıldığında, trendin ilerlemeye devam edeceği görülüyor. Hareketli Ortalama Yakınsama Sapma (MACD) indikatörü, birkaç gün önce henüz geçersiz kılınmamış bir düşüş eğilimi sergiledi. Sinyal çizgisi (kırmızı), MACD çizgisinin (mavi) çok üzerinde durmaya devam ediyor.

Benzer şekilde, RSI da şu anda düşüş eğilimi gösteriyor. İndikatörün düşüş bölgesinde olması, daha fazla düşüş ihtimalini destekliyor. Dolayısıyla, bu senaryo gerçekleşirse ve AVAX 14,91 dolar destek seviyesinin altına düşerse, altcoin’lere %15’e varan ek düşüşle 14 dolar ve hatta daha düşük seviyeleri test edebilir.

Bununla birlikte, RSI 30.0 seviyesinden sıçrarsa veya aşırı satım bölgesine kayarsa, boğalar tarafından desteklenmesi durumunda bir toparlanma rallisi meydana gelebilir. Avalanche fiyatının beş ayın en yüksek seviyesi olan 21,58 dolara çıkmasına da yol açabilecek düşüş tezini geçersiz kılmak için 20,32 dolardaki kritik dirence yükselmesi ve bölgeyi desteğe çevirmesi gerekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Fxstreet

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Kripto Para Borsasından 'Son Dakika' Kararı!
Bu Kripto Para Borsasından ‘Son Dakika’ Kararı! Yüksek hacimli kripto para borsalarından Bybit, ortaklarından kaynaklanan hizmet kesintileri nedeniyle banka havalesi yoluyla ABD doları yatırma işlemlerini askıya aldığını duyurdu. Kripto para borsası Bybit, ABD doları yatırma işlemlerini askıya aldı Dubai merkezli kripto para borsası, ortaklarından...
Buğra Çağlar 2 hafta önce