Kurucusu Orduya Katıldı! Binance Listeli Altcoin Sert Düştü

Kurucusu Orduya Katıldı! Binance Listeli Altcoin Sert Düştü
Kurucusu Orduya Katıldı! Binance Listeli Altcoin Sert Düştü
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve altcoin projelerinin şahıs odaklı olması olumsuz bir durum oluşturuyor. Bunun son örneği bir altcoin projesinden. Buna göre bir kripto para birimi projesinin kurucusu orduya alınınca fiyatta da düşüş oldu. Detaylara bakalım.

Kurucunun katılımı önemli ölçüde altcoin SSV satışlarına yol açtı

Ethereum (ETH) tabanlı bir stake platformu olan SSV Network’ün kurucusu Alon Muroch, İsrail ordusuna katılmasıyla ilgili şaşırtıcı bir açıklama yaptı. Bu açıklamanın altcoin SSV token satışları üzerinde kayda değer bir etkisi oldu. Filistin ve İsrail arasındaki çatışma tırmanırken, Alon Muroch’un İsrail ordusuna katılma kararı SSV Network topluluğunda yankı uyandırdı.

Bu Altcoin Blockchain Ağını Başlattı, Fiyat Fırladı: Ethereum Staking'i  İçin Devrim! - Koin Bülteni

Muroch, 11 Ekim’de sosyal medyada askerlik hizmeti için çağrıldığını paylaştı. Bu duyuru önemli miktarda altcoin SSV satışına yol açtı. On-chain analiz platformu Lookonchain tarafından sağlanan verilere göre, Muroch’un askere alınmasıyla ilişkili iki cüzdan özellikle aktifti. Buna göre 257.000 dolar değerinde toplam 18.055 SSV tokeni sattı. Bu cüzdanlardan biri, kripto para borsası Binance’e 142.000 dolara eşdeğer 10.000 SSV token aktardı. Diğer cüzdan da 115.000 dolar değerindeki 8.055 SSV tokenini Binance’e taşıdı.

Alon Muroch’un duyurusu

İsrail ordusuna katıldığını açıklayan altcoin kurucusu Alon Muroch durumun ciddiyetini dile getirdi. Muroch, “Askere alındım, sahadaki durum anlatılandan çok daha kötü. Akla gelen tek kelime felaket. Ölenlerin %90’ı sivillerden oluşuyor. Durumu tersine çeviriyoruz, bu ne kısa ne de güzel olacak.” diyor.

Bu duyurunun etkisi altcoin SSV token’ın piyasa değerinde hemen hissedildi. CoinGecko verileri, SSV’nin haber nedeniyle yaklaşık %12’lik bir düşüş yaşadığını ve fiyatının 15,53 dolardan 13,27 dolara düştüğünü gösteriyor. Buna göre yazıyı yazarken altcoin SSV 13,65 dolardan işlem görüyor.

Bancor Network (BNT) bir dalgalanma yaşıyor

Filistin-İsrail çatışmasının daha geniş bağlamında, İsrail merkezli altcoin Bancor Network (BNT) kayda değer bir piyasa hareketliliğine tanık oldu. Token’ın değeri tek bir günde %70’in üzerinde arttı. Buna göre jeopolitik gelişmelerin kripto para piyasası üzerindeki daha geniş etkisini yansıttı.

SSV Network Price up by 27%, ETHDenver Hackathon boost confidence - The  Coin Republic

Alon Muroch’un katılımı altcoin SSV Network’e benzersiz bir ilgi getirdi. Diğer taraftan kripto para piyasaları ile küresel olayların artan kesişimini vurguladı. Kriptokoin.com olarak baktığımızda konuyu sadece jeopolitik olarak da görmemek gerekiyor. Buna göre eğer bir kimse projenin odak noktasında yer alıyorsa bu durum projenin hayati noktasına işaret eder. Ayrıca böyle bir durumda o kişinin yokluğu proje için de önemli bir kayıp anlamına geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Kurucusu Orduya Katıldı! Binance Listeli Altcoin Sert Düştü