Binance’de Listeli Bu 5 Altcoin Sert Düşüş Görebilir!

Binance Listeli Altcoin Sert Düşüş
Binance Listeli Altcoin Sert Düşüş
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı 28.000 dolardan güç kaybederken, zayıf teknik temellere sahip olan altcoin’ler bu ivmeyi takip edebilir. Bu yazıda, böyle bir düşüşle tehdit eden Binance listeli 5 altcoin için güncel teknik analizleri derledik.

Ontology (ONT) fiyatı %20 düşüş gösterebilir

ONT fiyatı, Oyun Geliştiricileri Konferansı’nın (GDC) ardından beklentilerin aksine kazanç elde edemedi. Şu anda, %20’ye yakın bir oranda düşme riskiyle karşı karşıya olabilir. Kriptokoin.com olarak, 24 Mart’ta sona eren etkinliğin ayrıntılarına ve piyasanın tepkisine bu yazıda yer verdik

ONT, daha yüksek bir sıçramayı tetiklemek için 0,30 dolar, 0,20 dolar ve yeşil yükselen trend çizgisi 0,19 dolar ile düşen bir bıçağı önlemek için mevcut tüm araçları kullanan boğaları görecek. Teknik analizlere göre, boğaların Mayıs ayının sonuna doğru tepede 0,40 dolara doğru kırılmasıyla çok yavaş bir yükseliş beklenebilir.

Boğalar 0,2685 dolardaki üst sınıra ulaşamazken, düşüş beklendiği gibi 0,20 dolara doğru daha az destek görebilir. Bu kırıldığında ONT, üst ve alt arasında çok az desteğin olduğu bir alana düşer. Yılın taban fiyatı olan 0.14 bir sonraki destek seviyesi olacak.

Altcoin piyasası stablecoin risklerini izlerken, LUNC fiyatı 0,00010000 dolara hazırlanıyor

USDC, fiyat sabitliğini yeniden kazandığından Terra LUNA Classic fiyatı, Reserve Rights fiyatıyla birlikte daha yükseğe sıçramaya ayarlandı. İstifleme tekrar toparlanacaktı ve birkaç ağ, büyük yatırımcı akışını görmeye hazırdı. Ne yazık ki, analistler ABD’de resesyon çağrısında bulunurken, bu da normalde daha güçlü bir dolar ve stablecoin’ler için fiyat sabitliğini bozulması anlamına geldiğinden, pegging olayı tekrar yaklaşıyor.

LUNC ve diğer altcoinler ve platformları benzer hareketler görecek ve önümüzdeki aylarda durgunluk riskinin haklı olduğu kanıtlanırsa birbirini daha düşük takip edecek. LUNC, 0,00010000 doların altına kesin bir şekilde düşecek ve 0,00008800 dolar yakınında destek arayacak. Bu da daha güçlü bir dolar ile %35’lik bir düşüşün daha yakın olduğu anlamına geliyor.

ABD’de bir durgunluğun önlenebileceği veya önlenebileceği konusunda hala büyük bir olasılık var. LUNC, diğer stablecoin’lerle kolayca geri sıçrayabilir ve tekrar 0,0020000 dolara yükselebilir. Bu da 0,0014000 dolardan %50’lik bir eğilim anlamına gelecek.

Altcoin yatırımcıları, 475 milyon dolarlık SHIB ile zararda bekliyor

Shiba Inu fiyatı grafiklerde potansiyel bir gizli düşüş sapması gözlemliyor. SHIB yatırımcıları, bir hafta içinde 475,5 milyon değerinde token biriktirdi ve şu anda büyük çoğunluğu zararda. Düşüş modeli devam ederse, %9 oranında değer kaybı görebilir ve hatta Aralık 2022’nin en düşük seviyelerine düşebilir. SHIB için ayrıntılı teknik analizlere Kriptokoin.com‘un bu yazısında yer verdik.

ImmutableX (IMX), NFT piyasası yavaşlarken yeni altcoin yatırımcıları bulabilir mi?

Immutable X, Mayıs 2022 kripto çöküşünden bu yana ilk kez 1,50 doları geri aldı. On-chain metrikler, azalan ağ büyümesinin potansiyel bir IMX fiyat artışını yavaşlatabileceğini gösteriyor.

2023’ün başlarında NFT’lere yönelik küresel ilginin yeniden alevlenmesiyle IMX öne çıktı. Ancak, NFT patlamasının artık soğumasıyla birlikte kritik on-chain metrikler, IMX’in yeni talep bulmakta zorlandığını ortaya koyuyor. Santiment verilerine göre, IMX ağında oluşturulan yeni adreslerin sayısı düşüyor. Aşağıda görüldüğü gibi, ağ büyümesi 17 Mart’ta fiyatla birlikte zirve yaptı. O zamandan bu yana, 24 Mart itibarıyla 594’ten 84 yeni adrese düştü.

Ağ büyümesi sürekli olarak düştüğünde, altta yatan tokenin yeni talep bulmakta zorlanabileceğine dair bir düşüş sinyalidir. Bu nedenle, mevcut ağ çekme eğilimi, önümüzdeki haftalarda IMX’in büyüme beklentilerine zarar verebilir.

Ayrıca, uzun vadeli IMX sahipleri arasındaki kar elde etme çılgınlığı, düşüş eğilimini daha da doğruluyor. Aşağıdaki grafikte kırmızı çizgiyle gösterildiği gibi, uzun vadeli hamiller Şubat başından beri satış yapıyor gibi görünüyor. Aşağıdaki Santiment grafiğinde, IMX Ortalama Kripto Para Yaşı (90g) 2 Şubat’ta 60,43’ten 24 Mart itibarıyla 28,78’e düştü.

Bu metrik, son zamanlarda işlem gören tokenlerin önceki adreslerinde kaldığı ortalama gün sayısını hesaplar. Bir düşüş trendi genellikle yerel tokenin uzun vadeli sahipleri arasındaki satış baskısını gösterir.

IMX fiyat tahmini: Sıradaki durak 1 dolar

Blockchain analitik firması IntoTheBlock tarafından derlenen Global In/Out Of Money (GIOMAP) verilerine göre Immutable X, 2.550 adresin 664 milyon IMX coin satın aldığı 1.05 dolar destek bölgesinin üzerinde kalamazsa 1 doların altına düşebilir. Bu destek seviyesinin tutulamaması, IMX’in daha da kayarak 0,83 dolara ulaşmasını sağlayabilir. Burada, 588 milyon jeton satın alan 4.000 adres daha düşüşü kolaylaştırabilir.

Yine de, IMX 2600 adresin 32 milyon token için ödediği maksimum fiyat olan 1,33 doların üzerine çıkarsa boğalar düşüşü geçersiz kılıyor. 1,33 dolarlık direnç kırılırsa, IMX, 3.400 adresin daha 14.5 milyon token satın aldığı 1.66 dolara doğru uzun süreli bir ralliye yönelebilir.

Polkadot fiyatı, DOT boğalarının gösteri yapmamasından sonra %10 düşebilir

Polkadot fiyatı bu Cuma günü düştü ve 6.23 dolar yakınındaki önemli bir desteği kırdı. Bu ihlalle birlikte, ayıların büyük olasılıkla toplu halde gireceği 6 dolarlık büyük rakam artık odak noktasına geliyor. Düşüş, DOT’taki fiyat hareketinin, altcoinler için yepyeni bir rüzgar getirmesi beklenen GDC’nin önüne geçmesiyle geldi.

DOT, GDC’de gerçekleşmesi planlanan son gün gibi şimdi bunu tersine çeviriyor. Şimdiye kadar büyük manşetler veya anlaşmalar bildirilmedi. Bu, kazanç miktarının eldeki sonuca göre fazla tahmin edildiği ve bir sonraki sonucun bir düzeltme olduğu anlamına gelir. Desteğin bu düşüşü durdurabilecek bir sonraki destek olarak 5,75 dolar civarında dalgalanmasını bekleyin, ancak karların tamamen gevşemesi Polkadot fiyatını 5,31 dolara yakın görebilir.

Hayal kırıklığı sona erdiğinde, boğalar DOT’u indirimli olarak satın alma fırsatını görebilir. Bu da 6 dolarlık desteğin tutulacağı ve fiyat hareketini hızlı bir şekilde geri gönderebileceği anlamına geliyor. 6.40 doların üzerine çıkması, Polkadot fiyatının aylık pivotta 6.72 dolarda çift tepe oluşturmasına neden olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance’de Listeli Bu 5 Altcoin Sert Düşüş Görebilir!