Binance Bu Altcoin’i Listeliyor: Fiyat Pik Yaptı!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 3 hafta önce
1.002 görüntülenme
Binance Bu Altcoin'i Listeliyor: Fiyat Pik Yaptı!

En büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, bir altcoin listeleme duyurusu yaptı. Duyurunun ardından, söz konusu kripto para birimi pik yaptı. İşte detaylar…

Binance, Liquity’i (LQTY) listeliyor

Binance, Liquity’yi (LQTY) Innovation Zone’da (inovasyon kategorisi) listeleyeceğini açıkladı. Kullanıcılar, ticarete hazırlık amacıyla LQTY yatırmaya başlamış durumda. Ancak LQTY çekme işlemleri 1 Mart 2023, Türkiye saati ile 14:00’te açılacak. Bugün (28 Şubat 2023), Türkiye saati ile 14:00’te aşağıdaki spot ticaret çiftleri için alım satım açılacak:  

  • Yeni spot ticaret çiftleri: LQTY/BTC, LQTY/USDT
Günlük işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, yeni duyurularıyla gündeme geldi. Borsanın en son duyurusunda, bir delist haberi de yer alıyordu. İşte detaylar…

Ayrıca Binance, bugün, yine saat 14:00’ten itibaren 48 saat içinde izole marjinde yeni bir marjin çifti ile LQTY’yi ödünç alınabilir bir varlık olarak ekleyeceğini açıkladı. Binance’in ekleyeceği yeni “izole marjin çifti”  ise LQTY/USDT olacak.  Liquity, ETH’yi teminat olarak kabul eden ve bir stablecoin olan LUSD’yi ödünç veren merkezi olmayan bir borçlanma platformudur. LQTY, staking ve likidite madenciliği gibi işlevler için yardımcı tokendir.

İnovasyon kategorisinin farkı ne?

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Binance’in inovasyon kategorisi, kullanıcıların diğerlerinden daha yüksek volatiliteye sahip olması ve daha yüksek risk oluşturması muhtemel olan yeni, yenilikçi tokenları alıp satabileceği özel bir ticaret bölgesidir. Borsanın bu kategorisinde işlem yapmadan önce kullanıcıların kullanım koşullarını okuması ve bir anket doldurması gerekiyor. Borsa, bu kategoriye yönelik yaptığı açıklamasında, “Innovation Zone’da ticaret çiftleri üzerinde herhangi bir ticaret kısıtlaması olmayacağını lütfen unutmayın” diyor.

Mart İçin Altcoin Takvimi: Bu 12 Coin Herkesin Radarında!

Sonuç olarak borsaya göre LQTY, normalden daha yüksek bir risk oluşturan nispeten yeni bir token ve bu nedenle muhtemelen yüksek fiyat volatilitesine tabi olması işten bile değil. Borsa, kullanıcılara, “token ticaretini seçmeden önce lütfen yeterli risk yönetimi uyguladığınızdan, LQTY’nin temelleri ile ilgili kendi araştırmanızı yaptığınızdan ve projeyi tam olarak anladığınızdan emin olun,” diyerek tavsiye veriyor.

LQTY, Binance’ten önce birçok borsanın ilgisini çekmiş gibi duruyor. Şu anda kripto para birimi BTCEX, Bitget, Huobi, Coinbase ve MEXC gibi borsalarda işlem görüyor.

LQTY fiyatı sıçrama yaşadı.

Sonuç olarak Liquity, USD’ye sabitlenmiş bir stablecoin olan LQTY’yi kullanan Ethereum üzerine inşa edilmiş merkezi olmayan bir borçlanma protokolüdür. ETH sahipleri, algoritmik olarak ayarlanmış itfa ve kredi verme ücretleri ile LQTY şeklinde kredi çekebiliyorlar. Binance’in duyurusunun ardından LQTY, sert bir yükseliş yaşadı. Kripto para birimi, günlük bazda 1.25 dolardan 2.08 dolara kadar yükseldi. Yazım sırasında, yüzde 30’luk bir yükseliş ile 1.80 dolar seviyesine geri çekilmiş halde. Coin’in işlem hacmi de, Binance haberinin ardından, yüzde 200’ün üzerinde yükseldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ünlü Kripto Tahmincisi, Bu Coinleri Alıp Bunları Satıyor!
Ünlü Kripto Tahmincisi, Bu Coinleri Alıp Bunları Satıyor! BitMEX’in eski CEO’su ve son zamanlarda önemli tahminleriyle gündeme gelen Arhur Hayes ile ilişkili bir adres, hareket halinde. On-chain verileri izleyen bir Blockchain güvenlik firması olan PeckShield, Hayes’in kripto para adresindeki en son gelişmelere dikkat çekti.  İşte...
Aslı Dinçer 3 hafta önce