Binance Bu Altcoin’i Listeliyor: Fiyat Pik Yaptı!

Binance Bu Altcoin'i Listeliyor: Fiyat Pik Yaptı!
Binance Bu Altcoin'i Listeliyor: Fiyat Pik Yaptı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, bir altcoin listeleme duyurusu yaptı. Duyurunun ardından, söz konusu kripto para birimi pik yaptı. İşte detaylar…

Binance, Liquity’i (LQTY) listeliyor

Binance, Liquity’yi (LQTY) Innovation Zone’da (inovasyon kategorisi) listeleyeceğini açıkladı. Kullanıcılar, ticarete hazırlık amacıyla LQTY yatırmaya başlamış durumda. Ancak LQTY çekme işlemleri 1 Mart 2023, Türkiye saati ile 14:00’te açılacak. Bugün (28 Şubat 2023), Türkiye saati ile 14:00’te aşağıdaki spot ticaret çiftleri için alım satım açılacak:  

  • Yeni spot ticaret çiftleri: LQTY/BTC, LQTY/USDT
Günlük işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, yeni duyurularıyla gündeme geldi. Borsanın en son duyurusunda, bir delist haberi de yer alıyordu. İşte detaylar…

Ayrıca Binance, bugün, yine saat 14:00’ten itibaren 48 saat içinde izole marjinde yeni bir marjin çifti ile LQTY’yi ödünç alınabilir bir varlık olarak ekleyeceğini açıkladı. Binance’in ekleyeceği yeni “izole marjin çifti”  ise LQTY/USDT olacak.  Liquity, ETH’yi teminat olarak kabul eden ve bir stablecoin olan LUSD’yi ödünç veren merkezi olmayan bir borçlanma platformudur. LQTY, staking ve likidite madenciliği gibi işlevler için yardımcı tokendir.

İnovasyon kategorisinin farkı ne?

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Binance’in inovasyon kategorisi, kullanıcıların diğerlerinden daha yüksek volatiliteye sahip olması ve daha yüksek risk oluşturması muhtemel olan yeni, yenilikçi tokenları alıp satabileceği özel bir ticaret bölgesidir. Borsanın bu kategorisinde işlem yapmadan önce kullanıcıların kullanım koşullarını okuması ve bir anket doldurması gerekiyor. Borsa, bu kategoriye yönelik yaptığı açıklamasında, “Innovation Zone’da ticaret çiftleri üzerinde herhangi bir ticaret kısıtlaması olmayacağını lütfen unutmayın” diyor.

Mart İçin Altcoin Takvimi: Bu 12 Coin Herkesin Radarında!

Sonuç olarak borsaya göre LQTY, normalden daha yüksek bir risk oluşturan nispeten yeni bir token ve bu nedenle muhtemelen yüksek fiyat volatilitesine tabi olması işten bile değil. Borsa, kullanıcılara, “token ticaretini seçmeden önce lütfen yeterli risk yönetimi uyguladığınızdan, LQTY’nin temelleri ile ilgili kendi araştırmanızı yaptığınızdan ve projeyi tam olarak anladığınızdan emin olun,” diyerek tavsiye veriyor.

LQTY, Binance’ten önce birçok borsanın ilgisini çekmiş gibi duruyor. Şu anda kripto para birimi BTCEX, Bitget, Huobi, Coinbase ve MEXC gibi borsalarda işlem görüyor.

LQTY fiyatı sıçrama yaşadı.

Sonuç olarak Liquity, USD’ye sabitlenmiş bir stablecoin olan LQTY’yi kullanan Ethereum üzerine inşa edilmiş merkezi olmayan bir borçlanma protokolüdür. ETH sahipleri, algoritmik olarak ayarlanmış itfa ve kredi verme ücretleri ile LQTY şeklinde kredi çekebiliyorlar. Binance’in duyurusunun ardından LQTY, sert bir yükseliş yaşadı. Kripto para birimi, günlük bazda 1.25 dolardan 2.08 dolara kadar yükseldi. Yazım sırasında, yüzde 30’luk bir yükseliş ile 1.80 dolar seviyesine geri çekilmiş halde. Coin’in işlem hacmi de, Binance haberinin ardından, yüzde 200’ün üzerinde yükseldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance Bu Altcoin’i Listeliyor: Fiyat Pik Yaptı!