Binance ve Mastercard, Bu 12 Altcoin İçin Müjdeyi Verdi!

Binance ve Mastercard, Bu 12 Altcoin İçin Müjdeyi Verdi!
Binance ve Mastercard, Bu 12 Altcoin İçin Müjdeyi Verdi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, Latin Amerika’nın en büyük ekonomisi Brezilya’da ön ödemeli kart başlatmak için MasterCard ile bir ortaklık anlaşması yaptığını duyurdu. Hareket, Binance’in kripto endüstrisini genişletmek ve dijital varlıkların faydasını ana akım benimsemeye getirmek için yaptığı stratejik hamlelerin bir parçası olarak geliyor.

Binance ve MasterCard ittifak kuruyor

Binance ve Mastercard, Brezilya’da bir ön ödemeli kart başlatma planlarını duyurdu. Brezilya, Latin Amerika’nın en büyük ekonomilerinden biri ve projeyi başlatmak için harika bir merkez görevi görüyor. Haberlere göre, Binance Card şu anda beta aşamasında test ediliyor ve önümüzdeki birkaç hafta içinde piyasaya sürülecek. Brezilya, kartı alma konusunda Arjantin’den sonra ikinci olacak. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Binance, ön ödemeli kartı en son Ağustos 2022’de Arjantin’de piyasaya sürdü.

Binance ön ödemeli kart sahipliğine hak kazanmak için, kullanıcıların geçerli Kimlik Kartları ibraz etmek dahil tüm KYC düzenlemelerini tamamlaması gerekiyor. Ön ödemeli kart, kullanıcılar 90 milyondan fazla online ve fiziksel mağazada kripto ödemelerini tamamlamak amacıyla kullanabilecekleri için online ve fiziksel satın alımlarda kullanılabilecek.

Binance

Binance’nin kartında BTC ve 12 altcoin destekleniyor

Kart, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Binance’in stablecoin’i BUSD dahil olmak üzere 13 kripto para birimi ile çalışacak. Geri kalan altcoin projeleri ise şunlar: Tether (USDT), Binance Coin (BNB), Cardano (ADA), Polkadot (DOT), Solana (SOL), Shiba Inu (SHIB), Ripple (XRP), Polygon (MATIC), Chainlink (LINK) ve Santos FC Fan Token (SANTOS).

Kart, her işlem için %0,9 ücret ve kripto ile %8 geri ödeme alacak. Bununla birlikte, bankacılık sektöründeki finans kurumları tarafından verilen geleneksel banka ve kredi kartlarının aksine, tüm ATM’lerden para çekme işlemleri ücretsiz olacak.

Binance

Brezilya kripto kabulüne doğru ilerliyor

Binance Brezilya’nın genel müdürü Guilherme Nazar, bir basın açıklamasında Binance’in yerel kripto kullanıcıları açısından her zaman önemli bir finans merkezi olduğundan bahsetti. Guilherme Nazar, Brezilya vatandaşlarının borsanın Blockchain projelerine her zaman katkıda bulunduğunu söyledi.

Brezilya, kripto para birimleri için güçlü destek sunuyor. Mastercard tarafından yürütülen bir araştırma, 200 milyondan fazla kişinin %49’unun son 12 ayda bir kripto işlemi gerçekleştirdiğini ortaya koyuyor. Bu rakam, %41’lik küresel orana kıyasla nispeten daha yüksek. Latin Amerika ülkesi kriptoyu bir ödeme seçeneği olarak yasallaştırdığı için proje sorunsuz çalışacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance ve Mastercard, Bu 12 Altcoin İçin Müjdeyi Verdi!