Binance Milyarlarca SHIB Taşıdı! Yüzde 5.000.000 Tekrarlar mı?

Binance Milyarlarca SHIB Taşıdı: Tekrarlar mı
Binance Milyarlarca SHIB Taşıdı: Tekrarlar mı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

On-chain veriler, yaklaşık 993,3 milyar Shiba Inu’nun (SHIB) anonim cüzdanlar tarafından transfer edildiğini gösteriyor. İşlemlerin yarısı bireysel cüzdanlar arasında olduğu için akıllara bir rallinin ön hazırlık ihtimalini getiriyor.

Binance ve üç balina 993,3 milyar SHIB hareket ettirdi

Etherscan verilerine göre yaklaşık 993,3 milyar Shiba Inu’nun yarısından (499,9 milyar) Binance sorumluydu. Binance tarafından taşınan SHIB’nin değeri yaklaşık 4,6 milyon dolardı.

On-chain veriler, 39.014.817.402, 138.364.817.402 ve 160.000.000.000 şeklinde üç balina işlemi daha gösteriyor. Bu arada hareketler borsalardan değil cüzdanlar arasında gerçekleşti. Bu da satış olasılığını ortadan kaldırıyor ve SHIB’e olan güveni gösteriyor. Borsa cüzdanlarına yönelik bir işlem, satış ihtimalini gündeme getirecekti.

Ayrıca başka bir balina, 520.512,33 dolar değerinde 56 milyar SHIB token satın aldı. Balina, Binance’ten yeni satın aldığı tokeni cüzdanına taşıyarak yatırımcı güvenini artırdı.

Binance neden SHIB taşıyor?

Lider borsa şu anda rezerv kanıtı denetimini yürütüyor. SHIB işlemi de büyük olasılıkla aynı denetimin bir parçasıydı. CEO CZ, dünün 2 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) transferinin denetimin bir parçası olduğunu belirtmişti. Habersiz transfer topluluk arasında endişeye yol açtı. CZ, denetimcilerin Binance cüzdanlarının nasıl yönetildiğini göstermek için belirli bir miktar BTC’nin sağlanması gerektiğini iddia etti. Büyük bir ihtimalle SHIB transferi de bu yüzden gerçekleşti.

Shiba Inu, 2021’deki %5.000.000 rallisini tekrarlar mı?

Geçen senenin en büyük olaylarından biri, Dogecoin’in ardından ortaya çıkan Shiba Inu’ydu. Vitalik Buterin’e arzının yarısını armağan ederek yaptığı başarılı lansman sayesinde, kısa sürede %5.000.000 civarında ralli yaptı. Bununla birlikte, Shiba Inu sadık bir yatırımcı ve topluluğa sahip. IntoTheBlock’a göre, geçen yılki yatırımcıların %54’ü hala SHIB tutmaya devam ediyor.

Shiba Inu neden bu kadar başarılı?

Shiba Inu’nun başarılı olduğu yönlerden biri, ödemeler için kullanım durumuydu. Bir süredir, birkaç büyük şirket ödeme ve havale aracı olarak SHIB’yi destekliyor. Daha Ekim ayında, Google Cloud aynı nedenle kapılarını açtı. Sosyal medyada yankılanan büyük haberler, Ethereum balinalarının ilgisini tetikliyor. WhaleStats, ETH balinalarının şu anda 68 milyon dolar değerinde SHIB tuttuğunu gösteriyor.

Shiba ekibi aynı zamanda piyasa trendlerine de ayak uydurmayı başardı. Metaverse projelerinden “Shib The Metaverse”, Dünya Ekonomik Forumu’na (WEF) bir davet ile ödüllendirildi. Bununla birlikte topluluk sınırsıza yakın arzı azaltmak için token yakma etkinliklerini sürdürüyor. İzleme aracı Shibburn, yanma oranının son 24 saatte %4497 arttığını gösterdi. Bu da SHIB topluluğunun token yakma faaliyetine büyük saygı duyduğunu gösteriyor.

Boğalar yeni bir ralli için ne kadar hazır?

Token yakma çabaları fiyatı arttırmak için ideal olsa da, SHIB hala 0,000009 dolar civarında baskı altında. Ancak hacim %83,96 artarak 236,51 milyon dolara ulaştı. Bu artış, söz konusu dönemde Shiba Inu ağından, oluşan kar veya zarardan bağımsız olarak birçok işlemin geçtiğini ima ediyor.

Olumsuz tarafı, SHIB’in ağ büyümesinin bu yazının yazıldığı sırada 1999’da olması. 13 Kasım itibarıyla 9409’a kadar çıkmıştı. Bu mevcut durum, Shiba Inu gemisine katılan daha az yeni adres olduğu anlamına geliyor. Tüm bunlar olurken, SHIB ayı piyasasından derinden etkilenmeyebilir.

Bununla birlikte, ekosisteme artan katılım göz önüne alındığında, tokenin bir sonraki boğa sezonunda aktif katılımın dışında bırakılması maliyetli bir hata olabilir. Analist Suzuki Shillsalot, tüm bu verilere bakarak 2021 tekrarı için bir garantimizin olmadığını söylüyor.

Kriptokoin.com olarak analistlerin 2023’ten beklentilerini bu makalede derledik. FCF Pay Visa Card ve Travala.com ortaklarını buradan ulaşabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance Milyarlarca SHIB Taşıdı! Yüzde 5.000.000 Tekrarlar mı?