Binance, Bu 2 Altcoin İçin Müjdeli Haberi Duyurdu!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 hafta önce
6.678 görüntülenme
Binance, Bu 2 Altcoin İçin Müjdeli Haberi Duyurdu!

Günlük işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, iki altcoin için yeni duyurular yaptı. Borsa, bir altcoin projesinin ağ güncellemesini destekleyeceğini belirtirken, diğerinde kalıcı vadeli işlem kontratlarını başlatacağını açıkladı. İşte detaylar…

Binance, TRU için kalıcı vadeli işlem kontratlarını başlatıyor

Öncelikle borsa, TruFi (TRU) için kalıcı vadeli işlemleri başlatacağını açıkladı. Binance’in duyurusuna göre USDS-M TRU kalıcı vadeli işlem kontratı yarın (7 Mart 2023), Türkiye saat ile 15:00’te başlayacak. Sözleşmenin 20 kata kadar kaldıraç seçeneği ile lansmanı yapılacak. TRUUSDT kalıcı vadeli işlem sözleşmesine dair daha fazla detay ise aşağıdaki tabloda belirtilmiş:

Borsa, her kalıcı vadeli işlem sözleşmesi açıklamasında yaptığı gibi; sözleşmenin tick boyutunu, maksimum kaldıraç oranını, başlangıç marjını zaman zaman ayarlayabileceğinin altını çizdi. Diğer yandan, “çoklu-varlık” modunun kullanımına işaret etti. Çoklu varlık modu, kullanıcıların TRUUSDT sözleşmesinin birden fazla marjin varlığı ile ticaret yapmasına olanak tanımakta. Örneğin, çok varlıklı modu etkinleştirildiğinde, kullanıcılar sözleşmeyle işlem yaparken BTC’yi marjin olarak kullanabilirler.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi TrueFi, likidite sağlayıcıları için yüksek bir getiri oranı ile faiz taşıyan havuzlar oluşturma amacı olan bir protokoldür. TrueFi, TrustTokens (TRU) kullanan faydalar ve ödül mekanizmalarını içerir ve katılımcıları istikrarlı, yüksek getirileri korumak için ödüllendirir. TRU, TrueFi protokolünün yerel tokenıdır. Coin, yazım sırasında yüzde 7.5’lik bir düşüş ile 0.12 dolardan el değiştiriyor.

Türklerin Sepetindeki Altcoin İçin Token Krizi: Selloff Olabilir!

Borsa, Arweave için ağ güncellemesini destekleyecek

Diğer yandan borsa, Arweave (AR) ağ yükseltmesini ve hard fork’u destekleyeceğini açıkladı. Arweave (AR) ağ yükseltmesi ve hard fork’u, 1.132.210 Arweave blok yüksekliğinde gerçekleşecek. Bu da yaklaşık olarak bugün (6 Mart 2023), Türkiye saati ile 17:00’ye denk geliyor. AR para yatırma ve çekme işlemleri de bugün, Türkiye saati ile 16:00’dan itibaren askıya alınmaya başlanacak. Ancak güncelleme saatinin yalnızca tahmini olduğunu belirtmekte fayda var.

Binance, borsa hesaplarında AR tutan tüm kullanıcılar için dahil olan tüm teknik gereksinimleri ele alacağının altını çizdi. Ayrıca bu Arweave (AR) ağ yükseltmesi ve hard fork, yeni tokenların yaratılmasına neden olmayacak türden bir gelişme. Borsa, güncellenen ağın “istikrarlı” olduğunu düşündükleri zaman AR için para yatırma ve çekme işlemlerini yeniden açacaklarını belirtti.  Arweave, verilerin belirsiz depolanması için bir platform sunmayı amaçlayan merkezi olmayan bir depolama ağıdır. Kripto para birimi, yazım sırasında yüzde 3.35’lik bir düşüş ile 8.76 dolardan el değiştiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

İşte Bu Hafta Herkesin Kilitleneceği 5 Kripto Para!
İşte Bu Hafta Herkesin Kilitleneceği 5 Kripto Para! 6 Mart haftasına girdiğimizde, kripto para piyasası bir darbe aldı ve birçok kripto para düzeltme yaşadı. Momentumdaki düşüş, kripto varlık dostu Silvergate Bank’taki makroekonomik faktörler ve likidite endişeleri ile tetiklendi.  Artan volatilitenin ortasında, yatırımcıların hangi kripto para...
Aslı Dinçer 2 hafta önce