Binance’dan Listeleme Müjdesi Geldi: Bu Altcoin Havalara Uçtu!

Binance’dan Listeleme Müjdesi Geldi: Bu Altcoin Havalara Uçtu!
Binance’dan Listeleme Müjdesi Geldi: Bu Altcoin Havalara Uçtu!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası bugün karışık bir görünüme sahip. Lider kripto para Bitcoin, yeşil bölgede olsa da ilerlemekte zorlanıyor. Bir çok altcoin ise kırmızı bölgede ilerliyor. Bununla birlikte, Kaspa gibi bazı tokenler yükselişleriyle dikkatleri çekiyor. Bu ortamda dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’dan KAS için listelem müjdesi geldi.

Binance vadelide listeleme müjdesi verdi, altcoin uçuyor!

Kriptokoin.comdan takip ettiğiniz üzere, piyasada bugün belirsizlik hakim. Lider altcoin dahil çoğu kripto para konsolide oluyor. Bununla birlikte, güçlü yükselişiyle dikkatleri üzerinde toplayan projeler de yok değil. Bunlardan birisi de hiç şüphesiz Kaspa Network (KAS). Bu yükselişin ortasında bir müjde de Binance’dan geldi. Dev kripto para borsası, KAS’ı vadeli piyasada listesine ekleyeceğini duyurdu. Binance, yaptığı resmi duyuruya göre, tokeni 17 Kasım’da TSİ 05:00’de 50X kaldıraçla listeleyecek. Zaten yülselişte olan KAS, bu haberin ardından yoluna devam etti. Altcoin, haberin ardından %10’dan fazla yukarı hareket etti. Böylece KAS son 24 saat içerisindeki kazancını bir noktada %30 yaklaştırdı.

Altcoin
KAS günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

KAS meteorik artışıyla dikkatleri çekiyor!

Kripto piyasası toplam değeri %1’in üzerinde bir kazanç kaydetti. Bununla birlikte, piyasadan önemli ölçüde ayrışan bazı kriptolar da var. Bunlardan birisi de Kaspa (KAS). Altcoin fiyatı günlük bazda yaklaşık %30’luk bir artışla sektörden daha iyi performans gösterdi. Kaspa fiyatı, Bitcoin bulut madenciliği fenomenindeki potansiyel büyüme haberlerinin ardından büyük bir artış yaşadı. Ayrıca, KAS’ın OKX cüzdanıyla entegrasyonu bu artışı katalize etti. Dahası, 1 milyon dolarık yaklaşan airdrop ile ilgili gelişmeler de bunda etkili oldu. Son olarak

Haziran ayından bu yana KAS %71.669 gibi astronomik bir artış gösterdi. Bu dönemde en iyi performans gösteren kripto para birimi oldu. Sadece son 24 saat içinde KAS %30’un üzerinde artış göstererek tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,14 dolara ulaştı. Bu meteorik yükseliş, Kaspa’yı 2,8 milyar doların üzerindeki piyasa değeri ile küresel olarak ilk 30 kripto para birimi arasına soktu. Peki bu parabolik dalgalanmanın arkasındaki sebep nedir?

Altcoin

Altcoin projesinin temellerine bakalım

Kaspa merkezi olmayan, açık kaynaklı ve yüksek oranda ölçeklenebilir bir katman-1 Blockchain protokolü. İşlemleri yıldırım hızı ve yüksek güvenlikle işlemesine olanak tanıyan GHOSTDAG adlı yeni bir mutabakat mekanizması uyguluyor. Bitcoin veya Monero gibi bir PoW kripto para birimi olan Kaspa’nın merkezi bir yönetimi yok. Tamamen topluluk odaklı ve izinsiz. Dahası, sansüre dirençli para ethosunu takip ediyor.

KAS, ücret ödemek ve madencilik ödüllerini dağıtmak için kullanılan Kaspa ağının yerel token. Projeyi, GHOSTDAG’ın yaratıcılarından biri olan kriptograf Yonatan Somplinsky kurdu. Kaspa’nın blockDAG mimarisi, işlemleri defterine göndermek için saniyede birden fazla blok üretiyor. Bu da sadece 10 saniye içinde tamamen onaylanmış transferlere olanak tanıyarak Kaspa’yı günlük işlemler için biçilmiş kaftan haline getiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance’dan Listeleme Müjdesi Geldi: Bu Altcoin Havalara Uçtu!