Sıcak Gelişme: Binance, Bu Ülkede Müşteri Kabulünü Durduruyor!

Sıcak Gelişme: Binance, Bu Ülkede Müşteri Kabulünü Durduruyor!
Sıcak Gelişme: Binance, Bu Ülkede Müşteri Kabulünü Durduruyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Küresel Bitcoin borsası Binance’ın düzenleyicilerle sorunları devam ediyor. Bu sefer, İngiltere’de yaşadığı sorunların üstesinden gelemeye çalışıyor. Binance, reklam kurallarına uymak için İngiltere’de yeni kullanıcı kabul etmeyi durduracak.

Binance, İngiltere’de yeni kullanıcı kabulünü durduruyor!

İngiltere düzenleyici kurumu FCA, geçen hafta Binance’in yerel ortağının kripto reklamlarını onaylamasını kısıtladı. Bunun ardından Binance tarafından yapılan açıklamaya göre, Pazartesi gününden itibaren yeni kullanıcı kabul etmeyi durduracak. Şirket bir blog yazısında, bunu Binance’in ülkenin kripto pazarlama kurallarına uyması amacıyla yaptığını belirtti.

İngiltere Finansal Gözetim Otoritesi’ne (FCA) kayıtlı olan firmalar, 8 Ekim’de yürürlüğe giren yeni rejime göre kendi reklamlarını onaylayabiliyor. Aksi takdirde, şirketlerin kendileri için reklamları onaylaması için yetkili kuruluşlardan yardım alması gerekiyor.

Binance

Bitcoin borsası konuya ilişkin bir açıklama yaptı

Binance, İngiltere’de tanıtımlarını ve reklamlarını onaylatmak için kuralların yürürlüğe girmesinden önce Rebuildingsociety.com adlı bir firmayla ortaklık kurdur. Ancak, FCA geçen hafta bu firmanın kripto reklamlarına yeşil ışık yakma yetkisi olmadığını söyledi. Binance, konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

Kullanıcılarımızın bu gelişmelerden zarar görmemesini sağlamak için FCA ile yakın bir şekilde çalışıyoruz. Ayrıca, mümkün olan en kısa sürede finansal promosyonlarımızı onaylamak için başka bir uygun FCA yetkili firma bulmaya çalışıyoruz.

Şirket, mevcut İngiltere kullanıcılarının “Yatırımcı Beyanı ve Uygunluk Testini” tamamlamaları halinde hizmetlere erişmeye devam edeceklerini söyledi. Ancak bu süre zarfında herhangi bir yeni ürün ve hizmete erişmelerine izin verilmeyeceklerini kaydetti.

Binance

Binance, İngiltere’deki düzenleyicilerle nasıl bir sorun yaşıyor?

Finansal Gözetim Otoritesi, Binance’in yeni kripto pazarlama rejimine uyma planlarını, firmanın kısa süre önce kaydolan yerel ortağına kısıtlamalar getirerek raydan çıkarmış olabilir. Kriptokoin.comdan takip ettiğiniz üzere FAC, geçen hafta Salı günü yaptığı açıklamada, Binance’in Birleşik Krallık’taki ortağının kripto reklamlarını onaylamasına izin verilmediğini ve borsanın yeni pazarlama rejimine uyma girişimlerini potansiyel olarak raydan çıkardığını söyledi.

Geçtiğimiz hafta Binance, Rebuildingsociety.com ile ortaklık yaptığını duyurdu. Bu hamleyi, hafta sonu yürürlüğe giren yeni kripto promosyon kurallarının hemen öncesinde yaptı. Yeni rejime göre, kripto firmalarının kendi tanıtımlarını ve reklamlarını onaylayabilmeleri için Finansal Davranış Otoritesine (FCA) kayıtlı olmaları gerekiyor. Ancak kayıtlı olmayan kripto firmalarının reklamlarını yetkili firmaların onaylamasına izin veriyor. FCA’ya kayıtlı olmayan Binance, Rebuildingsociety.com ile ortaklık kurdu. Böylece, kripto firmasının iletişimini onaylatmak suretiyle yeni rejime uyduğunu söyledi. Ancak, geçtiğimiz Salı günü FCA, Rebuildingsociety.com’un firmalar için kripto reklamlarını onaylayamayacağını söyledi. Ayrıca, “kripto promosyonları için mevcut onayları geri çekmesi” gerektiğini belirtti. Dahası bu konuda bir uyarı yayınladı. Firmanın FCA’ya gerekli adımları yazılı olarak tamamladığını bildirmek için Cuma gününe kadar süresi var.

Sıcak Gelişme: Binance, Bu Ülkede Müşteri Kabulünü Durduruyor!