Neler Oluyor? Binance, O 2 Altcoin’i Satmaya Hazırlanıyor!

Neler Oluyor? Binance, O 2 Altcoin’i Satmaya Hazırlanıyor!
Neler Oluyor? Binance, O 2 Altcoin’i Satmaya Hazırlanıyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in yatırım kolu Binance Labs, dikkat çekiyor. Zira son zamanlarda yaptığı altcoin satışlarıyla kripto piyasalarında dalgalanmalara neden oluyor. CEO değişikliği sonrası başlayan bu satışlar, yatırımcılar arasında endişeye yol açıyor. İşte detaylar…

Binance, CEO değişimi sonrası bazı altcoin’lerde satış yapıyor

Uzun yıllar boyunca kayda değer bir altcoin satışı yapmayan Binance Labs’ın bu hamlesi, piyasayı şaşırttı. CEO koltuğuna Richard Teng’in oturmasıyla birlikte satışlara başlayan Binance Labs, halen devam eden işlemlerle piyasayı etkilemeye devam ediyor. Veri sağlayıcısı Ember’in tespitlerine göre, inkübasyon kolu, geçtiğimiz gün içinde 200.000 adet HOOK (yaklaşık 190 bin dolar)’u hareket ettirdi. Ayrıca 2,81 milyon adet OLE’yi (yaklaşık 210 bin dolar) transfer etti. On-chain verilere göre, bu iki coin’i sırasıyla Binance ve Gate.io borsalarına aktardı.

Bu satışlar, BinanceLabs’ın Hooked Protokol (HOOK) ve OpenLeverage (OLE) projelerinin erken bir yatırımcısı olduğunu da gözler önüne seriyor. Ön satışta sırasıyla 3,33 milyon adet HOOK (yaklaşık 3,19 milyon dolar) ve 37,5 milyon adet OLE’yi (yaklaşık 2,88 milyon dolar) satın alan şirketin bu yatırımlarından elde ettiği kârın ne kadar olduğu ise bilinmiyor. Şu anda HOOK fiyatı 0.90 dolardan el değiştiriyor. Satışın gerçekleştiği düşünülen saatlerde fiyatı, 0.95 dolar civarında idi. OLE ise şu anda 0.069 dolarda, daha öncesinde 0.76 dolar civarında idi.

Binance Labs’ın bu hamlesinin arkasındaki nedenler tam olarak bilinmemekte. Ancak bazı uzmanlar kâr elde etme veya piyasayı yönlendirme isteği olabileceğini öne sürüyor. Binance’in son zamanlarda yaşadığı bazı düzenleyici sorunlar da bu satışların tetikleyicisi olabilir. Binance Labs’ın önümüzdeki dönemde de altcoin satışlarına devam edeceği tahmin ediliyor. Bu durum, kripto piyasalarında daha fazla dalgalanmaya ve belirsizliğe yol açabilir. Yatırımcılar, bu tür işlemleri yakından takip ederek yatırımlarını korumak için gerekli önlemleri almalıdır. Sonuç olarak yatırımcıların, bu tür işlemlere karşı dikkatli olması ve yatırımlarını çeşitlendirmesi önem taşıyor.

Uzman Görüşü: Bu 3 Altcoin Boğa Koşusu için En Kritik Aday!

Binance’in yatırım kolu, 6 yıldır aktif

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Binance Labs, lider kripto para borsası Binance’ın yatırım kolu olarak faaliyet gösteren bir inkübasyon ve fonlama platformudur. 2018 yılında kurulan Binance Labs, Blockchain teknolojisini ve kripto para ekosistemini geliştirmeye çabalıyor. Bu alanı genişletmeye katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu hedefe ulaşmak için Binance Labs, erken aşamadaki girişimlere yatırım yapıyor. Böylece, rehberlik ve mentorluk hizmeti sunarak ve sektördeki bilgi ve deneyimlerini paylaşarak girişimcilere destek olmakta.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın. 

Neler Oluyor? Binance, O 2 Altcoin’i Satmaya Hazırlanıyor!