Reklamı kapat

Binance O Altcoin’i Bilerek mi Sattı? İşte 5 Uzman Tahmini

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
3 görüntülenme
Binance O Altcoin'i Bilerek mi Sattı

FTX iflasında aktif rol oynayan Changpeng Zhao ve borsası Binance, diğer borsalılarla birlikte İngiltere Parlamentosu Hazine Komitesi önünde ifade vermeye çağrıldı. Uzmanlar kısa vadede FTX Token (FTT) üzerinde düşüş eğiliminin süreceğini öngörüyor.

Binance milyarları yok eden bir piyasa çöküşünü tetikledi mi?

Binance’in Avrupa Devlet İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Daniel Trinder, borsasının yetkililer tarafından talep edilen bilgileri sağlayacağını doğruladı. Bu bilgiler, dahili yazışmaların yanı sıra Binance’in FTT fonlarını ani satışına ilişkin kayıtları içeriyor. Soruşturmanın bir parçası olarak, Hazine Komitesi’de Bitcoin’in iflasta FTX’i satın alınmasıyla ilgili kanıtları inceleyecek.

Binance’in elindeki FTT’leri satma kararının arkasında kötü bir niyet olup olmadığını anlamak çok önemli. Satış duyurusu kripto piyasasının çökmesine yol açmıştı. Bu nedenle, çöküşe kendisinin neden olmadığını kanıtlama yükü tamamen Binance üzerinde. Günler sonra FTX, 9 milyar dolarlık borçlara karşılık sadece 900 milyon dolarlık likit varlık kaldığı için iflas başvurusunda bulundu.

14 Kasım’da, Binance CEO’su CZ bir “Kurtarma Fonu” duyurdu. Bu fon, bir likidite krizinde temelde güçlü projeleri kurtarmak üzere hazırdı. Binance ayrıca başlangıçta FTX’i satın alarak kurtarmayı planlıyordu. Duyurudan 24 saatten kısa bir süre sonra bu hamlesinden vazgeçti. Binance’in kararı sonrası piyasanın genel durumuna değinen komite başkanı Harriett Baldwin, şunları söyledi:

O olaylar dizisinin bir oyuncusu olduğunu kabul etmelisin.

OKX, 100 milyon dolarlık destek fonu da duyurdu

Wu Blockchain’de Twitter’dan yaptığı bir güncellemede OKX’den yeni bilgiler sağladı:

OKX, likidite sorunları olan projeleri desteklemek ve Solana’dan geçiş yapmak için 100 milyon dolar duyurdu. Binance daha önce benzer planları açıklamıştı. Huobi ve Justin Sun, Binance’in kurtarma planına katılacağını söyledi.

Uzmanlar FTX Token’in (FTT) geleceği için neler söylüyor?

FTT’nin %50’in üzerinde değer kaybetmesinin arkasından nedenlerden biri Binance’in satın alımdan vazgeçmesiydi. Alpha Impact CEO’su Hayden Hughes, FTX’in müşteri fonlarıyla büyük işlemler yaptığını söylüyor. Ayrıca, FTX’in tüm para çekme işlemlerini tekrar aktif hale getirmek için söz verdiğini, ancak bunun o anlığına söylendiğini belirtiyor.

Bitrue analisti Whitney Setiawan, FTT yatırımcılarının CZ ile SBF arasındaki çekişmenin ortasında kalmak istemediklerini söyledi. Çoğu yatırımcı Twitter’dan gelen açıklamalardan korkarak fonlarını kurtarmak istedi. Setiawan’e göre:

Bu açıklamaya dayanarak, FTT’nin önümüzdeki birkaç gün içinde daha da düştüğünü görmemiz muhtemel. Olayların Sam Bankman-Fried ve ilgili taraflar tarafından nasıl ele alındığına bağlı olarak, önümüzdeki birkaç hafta boyunca fiyatlarda dalgalanma olması muhtemeldir.

Setiawan’ın CEO’lar arasındaki çatışmaya atıfta bulunması, SBF’nin DeFi üzerinde sınırlamalar öneren bir blog gönderisinde dayanıyor. Bankman-Fried, tam federal düzenleyici rejimleri beklerken kripto paralar için bir taslak düzenleyici çerçeve – bir dizi standart – bulmuştu.

Zhao daha sonra, diğer sektör oyuncularına karşı arkalarından lobi yapan kişileri desteklemeyeceğini söyledi. Binance’in rezervlerinde tuttuğu tüm FTT tokenlerini sattığını doğruladı. Zhao’nun duyurusu, FTT üzerinde Salı günü yaklaşık %35 düşüşe neden olan zincirleme etkiye yol açtı.

Aarti Dhapte, yakın gelecekte bir rallinin gerçekleşmesinin pek olası olmadığını söylüyor

Market Research Future’ın kıdemli analisti, ABD’de yapılacak ara dönem seçimlerinin getirdiği piyasa belirsizliği nedeniyle boğaların bir sürede daha sahneden uzak kalacağını söyledi. Bu esnada, FTX fiyatı son üç haftadır önemli bir negatif trend içinde. Dhapte, ek olarak, 50 günlük ve 25 günlük hareketli ortalamaların altına düştüğünü söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Benzinga

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

SHIB, Dogecoin ve ETH İçin Korkutan Tahmin
2 Analistten SHIB, Dogecoin ve ETH İçin Korkutan Tahmin! Dogecoin, %50’lik bir düşüşün ardından dar bir aralıkta konsolide oluyor. SHIB ise birkaç kırık destek alanının altına batmış durumda. İki teknik analist, mevcut FTX krizinin ardından SHIB, Dogecoin ve ETH için daha fazla düşüş göreceğimizi söylüyor. Tony...
Buğra Çağlar 3 hafta önce