Binance’e Önemli Transfer: Eski OCC Başkanı Binance US’in CEO’su Olacak

binance
binance
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski üst düzey banka düzenleyicisi Brian Brooks, Binance.US’in CEO’su olmaya hazırlanıyor. Wall Street Journal’da yer alan bilgilere göre Brooks, 1 Mayıs’ta kripto borsasına katılacak.

Binance.US, şu anda Catherine Coley tarafından yönetiliyor. Coley’in borsadan tamamen ayrılıp ayrılmayacağı belli değil.

Eski bir Coinbase yöneticisi olan Brooks, kısa süre önce Trump yönetimi altındaki banka düzenleme kuruluşu OCC’nin vekil başkanıydı. Brooks, Binance.US’i Coinbase’e sağlam bir rakip hale getirmeyi ve mevzuata uygunluğunu güçlendirmeyi hedeflediğini söyledi. Brooks, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

“Yönetim kurulunun güçlü bir uyum programı yönetme amacı olmasaydı bu işi almazdım.”

OCC’deki sekiz aylık görev süresi boyunca Brooks, federal olarak yetkilendirilmiş bankaların stablecoin çıkaranlar için rezerv hesaplarına ev sahipliği yapması için olanak sundu. Federal olarak yetkilendirilmiş bankaların stablecoin2lerle işlem yapabileceğini açıkladı ve Anchorage’a federal bir banka sözleşmesi verdi.

Binance, yasalarla uyumlu bir şekilde çalışma gayretinde

Hem borsa hem de ABD kolu, yeni işe alımlarıyla düzenlemelere uyumluluk oyununu güçlendiriyor gibi görünüyor. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere geçen ay Binance, ABD Senatosunda yıllarca görev yapan ve daha sonra Çin’in büyükelçisi olarak ABD’nin düzenleyici ortamında rehberlik sağlayan Max Baucus’u işe almıştı.

Genel olarak kripto firmaları son haftalarda birçok eski hükümet yetkilisini işe aldı. Geçtiğimiz ay Coinbase, sermaye piyasaları bölümünü yönetmek için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun eski bir üst düzey yöneticisi olan Brett Redfearn’ü işe aldı. Ayrıca geçen ay kripto varlık birimi yöneticisi olan One River, eski SEC başkanı Jay Clayton’ı danışma kurulunda görev yapması için işe aldı.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, ABD kullanıcılarına yönelik açılan Binance.US’i Eylül 2019’da piyasaya sürmüştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Binance’e Önemli Transfer: Eski OCC Başkanı Binance US’in CEO’su Olacak