‘Binance Satın Alacak’ Haberi Bu Altcoin Fiyatını Uçurdu!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 6 Aralık 2022
5.640 görüntülenme
Binance Satın Alacak Haberiyle Altcoin Uçtu

Binance’in Endonezyalı kripto para borsası Tokocrypto’yu satın aldığına dair söylentiler, bir altcoin fiyatının %100’lük rallisiyle son buldu.

Binance satın alacak haberi bu altcoin fiyatını 2x yükseltti

Endonezya kripto borsası Tokocrypto’nun kripto para birimi Toko (TKO), gün içinde bir noktada %97 değer kazandı. Fiyatı bir saat içinde 0,285 dolardan 0,583 dolara yükseldi. Rallinin arkasında, Binance’in Tokocrypto satın almayı düşündüğünü söyleyen Tech In Asia’dan gelen vardı.

Toko (TKO) fiyatı şu anda ralliyi %60 civarında tutuyor. Yaklaşık 4 saat içinde %40’ın üzerinde değer kaybetti.

Şimdiye kadar, TKO alıcıları etrafındaki ilk hype yatıştı. Düzeltme %40’ın biraz üzerinde bir oranda son buldu. Son yedi ayın tüm olumsuz hareketlerini telafi eden tokenin fiyatı şu anda Mayıs 2022 seviyelerinde. CoinMarketCap’e göre Toko Token’in piyasa değeri 49.68 milyon dolar. Bu arada tokenin işlem hacmi son 24 saatte %2.042 artarak yaklaşık 90 milyon dolara ulaştı. Ayrıca, TKO’nun mevcut fiyatının, iki yıl önce token başına 0,1 dolardan gerçekleşen ICO’nun fiyatının 4,7 katı olması da ilgi çekiciydi.

Binance, yasal duvarlar için arka kapı açıyor

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Binance kısa süre önce Japonya’da kayıtlı şekilde kripto para hizmetleri sunan Sakura Exchange BitCoin’i satın alarak Japonya piyasasına girdi. Lider borsa, Sakura’yı satın alma maliyetini henüz topluluğuyla paylaşmadı. Tech In Asia’dan gelen haberlere göre, Binance şimdi Endonezyalı Tokocrypto’yu satın almak üzere. Binance bu sayede, ülkelerin yasal düzenlemelerine tabi olmak yerine, halihazırda kayıtlı olan borsaları satın alıyor.

Binance, Endonezya kripto borsası Tokocrypto’yu satın alma sürecinde

Bu arada raporda, satın alma tamamlandıktan sonra Endonezya borsasının CEO’su Pang Xue Kai’nin görevinden istifa edeceği iddia edildi. Özellikle, borsanın devralımından sonra işten çıkarmalar yaşayabilir. Ancak şirketin başkan yardımcısı Rieka Handayani, spekülasyonlar hakkında yorum yapmaktan kaçındı. Konu hakkında yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

Tokocrypto’nun odak noktası, sürdürülebilir bir iş kurmak ve önemli ölçüde büyüyen kripto para piyasasının gelişimini aktif olarak sürdürmektir.

Son aylardaki kripto kış sezonunun ortasında Tokocrypto, 45 çalışanını işten çıkartmıştı. Borsa bu yılın Eylül ayında personelinin yaklaşık %20’siyle yolunu ayırdı. Şirket, kadro küçültmenin, genel ekonomide kalıcı bir olumsuz eğilim beklentisiyle yapıldığını iddia etti. Kripto para piyasası bu yıl Endonezya da dahil olmak üzere dünya çapında düşüş yaşadı. Verilere göre, Ocak-Eylül döneminde Endonezya’daki kripto işlemleri %57,8 düşüş gösterdi. Ülkedeki kripto para işlemlerinin değeri 17 milyar dolara geriledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Borsalarda Yeni Listelenecek Coinler: Hangisi Daha İyi? (Sponsorlu)
Bu 4 Altcoin Dev Ortaklıklar Duyurdu: Fiyatlar Sıçradı! Bitcoin’in 17,000 doların altında sıkıştığı Aralık ayında, altcoin piyasası haber akışlarıyla ayakta kalıyor. Piyasanın durgun olduğu dönemde aşağıdaki projeler ortaklık haberleriyle yükselişe geçti. Strike, Afrika’ya sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için Bitnob ile ortak oldu Strike CEO’su Jack...
Buğra Çağlar 6 Aralık 2022