Binance Satın Aldı: Portföyünde Bu 10 Altcoin Var!

Binance CEO'su Şaşırttı: O Kripto Anlaşması Bozulabilir!
Binance CEO'su Şaşırttı: O Kripto Anlaşması Bozulabilir!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Önde gelen kripto para borsası Binance, bu kripto para hizmeti veren şirketi satın aldığını açıkladı. Borsa içerisinde yer alan altcoin projeleri ve işlem çiftleri de aktarılan bilgiler arasında. Kriptokoin.com olarak, borsanın portföyünde yer alan altcoin’leri sizlere aktarıyoruz.

Binance bu kripto para şirketini satın aldı

Önde gelen kripto para borsası Binance, 30 Kasım 2022 tarihinde yeni bir duyuru yayınladı. Yapılan açıklamada, Japon vatandaşlarının artık Binance’e kayıt olamayacakları belirtildi. Ancak kayıtlı olan vatandaşların ise işlemlerine devam edebilecekleri belirtilmektedir. Bunun dışında Binance, Japonya’da kayıtlı ve legal olarak kripto para hizmeti sunan Sakura Exchange BitCoin‘i (SEBC) satın aldığını açıkladı.

Yeni borsanın şu anda 11 işlem çiftini desteklediği belirtilmektedir. Tokyo merkezli kripto borsasında yer alan kripto para birimleri ise şu şekilde:

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • Litecoin (LTC)
 • Ethereum Classic (ETC)
 • NEM (XEM)
 • MonaCoin (MONA)
 • Cardano (ADA)
 • Symbol (XYM)
 • CoTrader (COT)
 • JPY

Ayrıca şuan için bu kripto para birimlerinin yalnızca Japon Yeni (JPY) paritesinde işlem gördüğü aktarıldı.

Takeshi Chino, açıklamada bulundu

Japonya’dan lisans elde eden Binance’in önümüzdeki haftalarda hangi kripto para birimlerini listeleyeceği ise merak konusu. Bunun yanı sıra Japonya, kripto para sektöründeki sıkı regülasyonlarıyla bilinmektedir. Diğer yandan geçtiğimiz ay Japonya’nın kripto borsalarını düzenlemekten sorumlu kurumu açıklama yaptı. Japon Virtual Crypto Exchange Association (JVCEA) tarafından yapılan açıklamada gelecek dönemde kripto para regülasyonlarının gevşetileceği açıklandı.

Belirtildiği gibi borsanın tamamı Binance tarafından satın alındı. Ancak henüz ne kadarlık bir meblağ karşılığında satın alımın gerçekleştirildiği bilinmiyor. Gelişmenin ardından konuşan Binance Japonya genel müdürü Takeshi Chino ise şunları söyledi:

Birleşik borsamızı yerel kullanıcılar için uyumlu bir şekilde geliştirmek için düzenleyicilerle aktif olarak çalışacağız. Japonya’nın kripto parada lider bir rol olmasına katkıda bulunmak için can atıyoruz.

Binance, Japonya Finansal Hizmetler Ajansı’nın (JFSA) lisanssız faaliyetlerini durdurmasını emretmesinin ardından 2018’de Asya ülkesinden çıktı. Mali gözlemci, 2021 tarihinde borsanın düzenleyicilere kaydolmadığına dair başka bir uyarıda bulundu. Ayrıca Binance’in, FTX iflasının ardından önemli ölçüde artan nüfuzunu ve pazar hakimiyetini genişlettiği belirtilmektedir.

Kripto borsası, Fransa, İtalya, İspanya, Bahreyn, Abu Dabi vb. ülkelerde düzenleyici onaylar aldı. Ancak bazı onayların ise milletvekillerinden bazılarının tepkisini çektiği bildirilmektedir.

Binance, tüm borsa işlem hacminin yüzde 75’ini oluşturuyor

Kripto para analisti Miles Deutscher, The Block verilerine dayanarak Binance’in hacmini paylaştı. Deutscher, 29 Kasım tarihinden itibaren tüm kripto borsa hacminin yüzde 75’ini kontrol ettiğini vurguladı. Verilere göre en yakın rakibi ise Coinbase. Coinbase’in kripto ticaret hacminin sadece yüzde 11,6 olduğunu belirtmektedir.

Nomics verileri, Binance’in 24 saatlik işlem hacmi metriklerindeki hakimiyetini doğrular nitelikte. The Block’a göre, Binance’in işlem hacmi son 24 saatte 38,53 milyar dolar. Bu da, tüm işlemlerin yüzde 18,69’unu oluşturmaktadır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance Satın Aldı: Portföyünde Bu 10 Altcoin Var!