Binance Smart Chain Nedir? BSC Coin Ne İşe Yarar?

BSC nedir
BSC nedir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance Smart Chain nedir? BSC, dijital varlıkları merkeziyetsiz bir şekilde değiştirmek için alternatif bir pazar yeri olarak oluşturuldu. Smart Chain blok zinciri ve merkeziyetsiz borsadır. BSC coin nedir, ve nasıl alınır gibi yatırımcıların merak ettiği soruların yanıtları mevcut. Kriptokoin.com olarak, sizin için hazırladık.

Binance Smart Chain Nedir? Ne İşe Yarar?

Binance Smart Chain ağının gelişimi, 2017 yılında Ethereum blok zincirinde bir ERC-20 tokeni olarak piyasaya sürülmesiyle başladı. 2019’da BNB geliştiricileri, Binance Chain (BC) adlı akıcı bir blok zinciri oluşturdu. BNB, Binance Chain’de yerel kripto olmak için Ethereum ağından taşındı. Binance Chain kısa sürede en büyük dijital varlık borsalarından biri haline geldi. Ardında ağı tıkayıp yavaşlatacağı için modeli akıllı sözleşme yürütme için işlevsel yetenekten yoksundu. DeFi ve dApp işlevselliğine yönelik talebe yanıt olarak Binance Smart Chain, akıllı sözleşme özelliklerine sahip paralel bir blok zinciri olarak oluşturuldu.

Binance Smart Chain ağı paralel olarak çalışır ve Binance Chain’den bağımsızdır; bu, BC’nin çevrimdışı olması durumunda BSC’nin çalışmaya devam edeceği anlamına gelir. Hatta BSC’nin PoSA konsensüs modeli ve hem PoS hem de PoA konfigürasyonlarının özelliklerini barındırmakta. 

BSC Coin Nedir?

BSC coin Binance Smart Chain’in yerel tokenidir. Eskiden “Binance Coin” olarak bilinen BNB tokeni artık “Build and Build” anlamına geliyor. BNB, BNB Smart Chain’in yerel parasını besleyen kripto para birimidir. Ethereum’daki gasa benzer şekilde, BNB Chain’deki işlemleri beslemer. Yanı sıra, bir yönetişim tokeni olarak da hizmet eder.

BNB Chain merkezi olmayan zincir içi yönetişime katılım için BNB sahipliği gereklidir. Yeniden markalaşmanın yanı sıra, ademi merkeziyetçiliği daha da gerçekleştirmek için teknik yükseltmeler sağlar. BNB’de merkeziyetsizlik için daha fazla gelişme duyurdu. Bu tür iyileştirmelerin topluluğun kullanıcılarına, geliştiricilerine ve projelerine fayda sağlaması sağlanacak.

Binance Smart Chain Nasıl Çalışır?

Binance Smart Chain, Binance Chain’de birlikte çalışabilirlik ve programlanabilirlik sağlamak için yenilikçi bir çözümdür. Proof of Stakeed Authority veya PoSA konsensüsünden yararlanan 21 onaylayıcıdan oluşan bir sistem kullanır ve hatta daha düşük ücretler ile daha kısa blok süreleri sağlar. 

Binance Smart Chain uygulamasının kullanımını anlamanın en iyi yolu , temeldeki tasarım ilkelerine genel bir bakıştır. BSC’nin tasarım ilkeleri, nasıl çalıştığı ve işlevlerinin değeri hakkında çok şey anlatır.

Binance Smart Chain Nedir? BSC Coin Nasıl Alınır?

Binance Smart Chain, işlem hacmi geniş birçok kripto para borsasında işlem görüyor. BSC coin öncelikle Binance, Bitget, Bybit, BTCEX gibi borsalar tarafından listelenmekte. Tokeni satın almak için bu borsalardan birine üye olmak ve kimliği doğrulamak gerekiyor. Hesaplarını eksiksiz bir şekilde oluşturan yatırımcılar, cüzdanlarına para yatırarak BSC coin satın alabiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance Smart Chain Nedir? BSC Coin Ne İşe Yarar?