Binance’den Son Dakika Açıklaması: BTC 16 Bin Doları Kırdı!

Binance'den Son Dakika Açıklaması: BTC 16 Bin Doları Kırdı!
Binance'den Son Dakika Açıklaması: BTC 16 Bin Doları Kırdı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası bir günde 130 milyar dolardan fazla kaybediyor. “Sırada ne var?” derken Binance, FTX anlaşmasından çekildiğini açıkladı. Bunun ardından piyasada kayıplar ağırlaştı. Lider kripto Bitcoin (BTC), 16 bin doların altına sarktı. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Binance, FTX’i almaktan vazgeçti: Takatimizi aşıyor!

FTX erimesinin neden olduğu kan banyosunun ardından kripto para piyasası, ağır kayıplarla belirsiz bir durumda. Bunun üzerine biraz umut olur diye beklenene Binance’ın FTX’i satın alması da suya düştü. Binance yetkilileri, mevcut durumun kontrol dışına çıktığını belirterek, prensipte yapılan anlaşmadan çekildiklerini açıkladı. Bu bağlamda yetkililer, şu açıklamayı yaptı:

…Kurumsal durum tespitinin yanı sıra yanlış yönetilen müşteri fonları ve iddia edilen soruşturmalarla ilgili en son haberler nedeniyle satın almadan vazgeçtik. Umudumuz FTX müşterilerine likidite sağlamak için destek olmaktı. Ancak sorunlar kontrolümüzün veya yardım yeteneğimizin ötesinde.

Binance

Kripto para piyasasında büyük çöküş!

Bu arada, son bir gelişmede, Sam Bankman-Fried’in Alameda Research’ün web sitesi karardı. Bu bağlamda, piyasa, potansiyel olarak artan yasal sorunlar ve yargı bölgelerinde düzenleyici incelemeler ile zorlu bir dönemle karşı karşıya. Ayrıca, FTX belirsizliği devam ederse, kripto piyasası daha derin bir kripto çöküşüyle ​​karşı karşıya kalabilir.

Binance’in potansiyel FTX satın alma duyurusu, kripto piyasası için büyük bir olumsuz sonuç olarak geldi. Duyurudan kısa bir süre sonra, kripto fiyatları büyük ölçüde düşmeye başladı. Genel olarak, piyasa son 24 saat içinde büyük kripto kaybı gördü. CoinMarketCap istatistiklerine göre, fiyat düşüşü nedeniyle kripto varlıklarından 130 milyar dolardan fazla değer silindi. 24 saat önce 935 milyar dolarlık toplam kripto piyasası kapitalizasyonuyla karşılaştırıldığında, piyasa değeri şu anda 803 milyar dolarda. Böylece, piyasa bir günde 132 milyar doları etkin bir şekilde siliyor.

Binance

Bitcoin 16 bin doların altına sarktı!

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi bunun üzerine, Binance’in FTX anlaşmasından çekildiği haberi geldi. Çekilme, Binance’in FTX finansallarına ilişkin dahili değerlendirmesindeki kötü sonuçlardan kaynaklanıyor. Rapor, Binance’in FTX’in dahili verilerini ve kredi sözleşmelerini değerlendirdiğini ortaya koydu. Bu haberden sonra, Sam Bankman-Fried’in borsasının iflas etmesi kuvvetle muhtemel. Bu da büyük ihtimalle belirsiz ortamı daha da kötüleştirecek. Yani, kripto ekosistemi için daha da aşağı yönlü olacak.

Solana (SOL), FTX çöküşünden sonra en çok düşen kripto para birimlerinden biri olarak duruyor. SOL fiyatı son 24 saatte %46,90 düşüşle 12,69 dolara geriledi. Bu arada, FTX token (FTT) fiyatı son birkaç gün içinde şaşırtıcı bir şekilde %90’ın oranında düştü. Basın zamanında, FTT fiyatı son 24 saatte %61,24 düşüşle 2,42 dolara geriledi. Ayrıca, Binance’nin son açıklamasından sonra Bitcoin 16 bin doların altına derin bir dalış yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance’den Son Dakika Açıklaması: BTC 16 Bin Doları Kırdı!