Binance, Bu 5 Altcoin İçin ‘Son Dakika’ Duyurusu Yaptı!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 hafta önce
2.040 görüntülenme
Binance, Bu 5 Altcoin İçin 'Son Dakika' Duyurusu Yaptı!

Günlük işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, beş altcoin için yeni duyurular paylaştı. İşte borsanın açıklamalarının detayları…

Binance, yeni işlem çiftlerini ekledi

Öncelikle borsa, 10 Mart 2023, Türkiye saati ile 11:00’den itibaren dört yeni kripto para çiftini piyasaya ekleyeceğini duyurdu. Ticaret çiftleri arasında iki Türk Lirası çifti de yer alıyor. Eklenen pariteler aşağıdaki şekilde:

  • CFX/TRY
  • KEY/USDT
  • STX/TRY
  • USTC/USDT

Binance’in TRY çifti ile popüler altcoin’ler olan CFX ve STX’i eklediğinin altını çizmekte fayda var. Özellikle Stacks (STX), son zamanlarda Bitcoin Ordinals ile gündemdeydi. 2017’de piyasaya sürülen Stacks, geleneksel finans ile merkezi olmayan finans (DeFi) arasındaki boşluğu doldurmaya yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle Blockchain meraklıları arasında popülerlik kazandı. Daha fazla insan merkezi olmayan finansın faydalarının farkına vardıkça, bu uygulamalara erişim sağlayan Stacks gibi tokenlara yönelik artan bir talep var.

Duyuruldu: Bu Kripto Para Şirketi Tasfiye Ediliyor!

Ayrıca Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Stacks, Bitcoin Ordinals’i mint etmek için bir yol sağlayan ilk Blockchain’lerden biri ve son zamanlarda bu durumdan yararlandı. STX fiyat artışı, piyasa katılımcılarının, Bitcoin’in ana ağındaki Bitcoin Ordinal NFT’lerini yaratmaya yönelik artan ilgisiyle aynı zamana denk geldi. Binance de bu nedenle STX işlem çiftlerini artırmaya çalışıyor gibi duruyor.

Borsa, LQTY için kalıcı vadeli işlem kontratını piyasaya sürüyor

Diğer yandan Binance, Liquity (LQTY) için 20 kata kadar kaldıraç imkânı sunan bir kalıcı vadeli işlem kontratını yarın (10 Mart 2023), Türkiye saati ile 15:00’te piyasaya sürecek. Söz konusu sözleşmeye yönelik detaylar aşağıdaki tabloda yer alıyor:

Binance; piyasa riski koşullarına bağlı olarak zaman zaman sözleşmelerin tick boyutunu, maksimum kaldıraç miktarını, başlangıç marjı ve/veya sürdürme marjı gereksinimlerini içeren özelliklerini ayarlayabileceğini vurguladı.  Ayrıca LQTYUSDT kontratı için çoklu varlık modu aktif halde olacak. Çoklu varlık modu, kullanıcıların LQTYUSDT kalıcı vadeli işlem sözleşmesini geçerli kesintilere tabi olarak birden fazla marjin varlığı arasında ticaret yapmasına olanak tanır. Örneğin, çoklu varlık modu etkinleştirildiğinde, kullanıcılar LQTYUSDT kalıcı vadeli işlem ticareti yaparken BTC’yi teminat olarak kullanabilir.

Bilindiği üzere Liquity, son zamanlarda Binance’in inovasyon kategorisine girdiği için ilgi çekmişti. Proje, USD’ye sabitlenmiş bir stablecoin olan LQTY’yi kullanan Ethereum üzerine inşa edilmiş merkezi olmayan bir borçlanma protokolüdür. Özellikle piyasa değeri ile en büyük altcoin olan Ethereum’un (ETH) yatırımcıları, algoritmik olarak ayarlanmış itfa ve kredi verme ücretleri ile LQTY şeklinde kredi çekebilirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Biden'in Bütçe Planı Sızdı: Bu Kripto Para Kuralları Var!
Biden’in Bütçe Planı Sızdı: Bu Kripto Para Kuralları Var! Ortaya çıkan son raporlara göre, ABD Başkanı Joe Biden’ın bütçe planı kripto para yatırımcılarını etkileyebilir. Wall Street Journal’ın kısa zaman önce yayınladığı bir raporuna göre, ABD Başkanı Joe Biden yaklaşan bir bütçe planında kripto para vergilendirmesinde değişiklikler...
Aslı Dinçer 2 hafta önce