Binance Son Hamlesiyle Bu Altcoin Fiyatını Fırlattı!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
942 görüntülenme
Binance Son Hamlesiyle Bu Altcoin Fiyatını Fırlattı!

Kripto para piyasasındaki karmaşanın ortasında, sorunlarla karşılaşan dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, çözüm geliştirmek için çalışıyor. Bu kapsamda Binance, 24 saat içinde TRON’da 657 milyon TUSD bastı. Kripto borsasının bu hamlesi stablecoin’in piyasa değerini sıçrattı.

Binance milyon dolarlık TUSD bastı, altcoin değeri yükseldi!

On-chain verilere göre, dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance, son 24 saat içinde TRON’da 657 milyon TrueUSD (TUSD) bastı. Bu hareket, Binance’in BNB/TUSD, BTC/TUSD, ETH/TUSD, TUSD/USDT, USDC/USDT ve USDP/USDT dahil olmak üzere platformlarına altı yeni spot işlem paritesi eklediğini duyurmasının ardından geldi. Kripto para borsasının TUSD basımının arından TUSD’un değeri piyasa değeri artmaya başladı.

Binance
TUSD piyasa değeri / Kaynak: CoinMarketCap

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Binance, yalnızca son yedi gün içinde 130 milyon dolar değerinde ek TUSD stablecoin piyasaya sürdü. Binanace’nin bu hamlesi 2 milyar doların üzerinde bir dolaşım arzına yol açtı. Bu TUSD akışı, Frax’ı (FRAX) geçmesine ve kripto para piyasasında Tether (USDT), USD Coin (USDC), Dai (DAI) ve Binance USD’nin (BUSD) ardından beşinci en büyük stablecoin olmasına neden oldu.

Binance’nin hamlesi BUSD etrafındaki baskıların ardından geldi

Eskiden TrustToken olarak bilinen TUSD, Chainlink’in verilerine göre ArchBlock tarafından çıkarılan ve tamamen nakitle desteklenen bir stablecoin. Binance’in TRON üzerinde TUSD basma hamlesi, ayak izlerini genişletmek ve kullanıcılarına daha fazla likidite sağlamak için stratejik bir hamle olarak görülebilir.

Binance’in kendi stablecoin’i BUSD’nin şu anda ABD hükümetinin artan yasal baskısıyla karşı karşıya olduğunu belirtmekte fayda var. Ekim 2020’de New York Eyaleti Mali Hizmetler Departmanı, kara para aklamanın önlenmesi (AML) uyumluluğuyla ilgili endişeleri gerekçe göstererek Binance’in eyaletteki operasyonlarına yönelik bir soruşturma başlattı. Düzenleyici engellere rağmen Binance, günlük 15 milyar doları aşan işlem hacmiyle kripto para piyasasında baskın bir oyuncu olmaya devam ediyor. Uzmanlara göre, yeni işlem paritelerinin eklenmesi ve TRON’da TUSD’nin basılması, Binance’in pazar payını daha da artırabilir ve sektördeki lider borsa konumunu sağlamlaştırabilir.

Binance

Kripto para piyasası gelişmeye devam ettikçe ve yeni oyuncular mücadeleye girerken, Binance ve diğer yerleşik borsaların değişen düzenleyici ortamlara ve kullanıcı taleplerine nasıl uyum sağlayacağını göreceğiz. Ancak şimdilik Binance, kullanıcılarına piyasada daha fazla seçenek ve likidite sağlama taahhüdünü ikiye katlıyor gibi görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Azcoinnews

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kripto Şirketi, Elindeki Bu Altcoinin Hepsini Sattı!
Kripto Şirketi, Elindeki Bu Altcoinin Hepsini Sattı! Geçtiğimiz yıla çöküşüyle kripto para piyasasına damga vuran Terra ekosisteminin arkasındaki şirket olan Terraform Labs, 20 milyon LDO tokenini 2,07 dolarlık ortalama fiyatla satarak önemli kar elde etti. Terraform Labs, elindeki LDO’ların satışında önemli kar etti Kripto...
Vural Erkan 2 hafta önce