Reklamı kapat

Binance ve 5 Borsa Portföyünü Açtı: Bu 7 Altcoin Var!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
343 görüntülenme
Binance ve 5 Borsa Portföyünü Açtı: Bu 7 Altcoin Var!

Binance, KuCoin, Crypto.com, Gate.io, Huobi dahil olmak üzere birçok önde gelen kripto borsası, kripto piyasasını saran mevcut bulaşma korkularını durdurmak için fon rezervlerini yayınlama niyetlerini ortaya koydu.

Binance, 6 coin’in holding verilerini açıkladı

Borsa CEO’su Changpeng Zhao, kripto borsalarının bir Merkle ağacı rezerv kanıtı yapması gerektiğini tavsiye etti. Ona göre, bankalar gibi geleneksel finans kurumları kısmi rezervlerle çalışabilirken, kripto borsaları çalışmamalı. Binance, soğuk cüzdan adreslerini halka açtı. Bu değişiklik, Binance’in şeffaflığa olan bağlılığının bir sonucu.

Şimdilik Binance’in verilerini yayınladığı kripto para birimleri arasında Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Binance Smart Chain (BSC), Binance Coin (BNB) ve Tron (TRX) bulunuyor. Binance’in elindeki kripto para birimlerinin listesi 70 milyar doları buluyor.

Mevcut ayı piyasasına rağmen, borsanın halka açık rakamlarına göre Binance hala şaşırtıcı 475.000 Bitcoin’e (BTC) sahip. Binance tarafından tutulan tüm Bitcoin’lerin tahmini değeri yaklaşık 7.89 milyar dolar. Binance’in holding verileri önemli. Çünkü şu anda piyasa değeri açısından lider olan borsalara ışık tutuyor. Borsa aynı zamanda müşterilerine farklı kripto para birimleri arasında kolayca ticaret yapmalarını sağlayan değerli bir hizmet sunuyor.

Binance, 17.6 milyar dolar değerinde USDT, 21.7 milyar dolar değerinde BUSD ve 601 milyon dolar değerinde USDC’ye sahip. Şu anda kasalarında 40 milyar doların üzerinde stablecoin var. Bu bilgilerin açığa çıkmasının ardından, Changpeng Zhao (CZ), bu bilgilerin yalnızca 600 token’den 6’sının geçmiş cüzdan adresleri ve bakiyeleriyle ilgili olduğunu açıkça belirtti. Daha fazla veri yakında borsa tarafından yayınlanacak.

Binance

KuCoin de Binance’ı izliyor

Kripto para borsası KuCoin, kullanıcıların fonlarının güvenliği ve güvenliğinin öncelikleri olduğunu belirtti. Bu bağlamda, şeffaflığa ve sektöre olan güveni güçlendirmeye olan bağlılığın bir parçası olarak bazı önlemler aldıklarını kaydetti. Borsa, CZ’nin bahsettiği Merkle ağacı rezerv kanıtı üzerinde çalıştığını ifade etti. Yaklaşık bir ay içinde Aralık ayı başlarında yayınlayacaklarını söyledi.

Bununla birlikte, sıcak ve soğuk cüzdan adreslerinin detaylarını paylaştı. Bu kapsamda, şu verileri açıkladı: BTC: 20.504 BTC, ETH: 180, 299 ETH, USDT: 1.075.909.241 USDT, USDC: 365.722.839 USDC, KKS: 69.601.075 KKS. Borsa, bu verilerin, anlık 11/11/2022’de 7:00 UTC’de alındığını belirtti. Ayrıca, tüm varlıklarını temsil etmediğini ifade etti. Yalnızca BTC, ETH, TRX, KCC, ALGO, ABR, OPT ,EOS üzerindeki büyük tokenlerin dahil olduğunu söyledi

Binance çağrısı sonrası Crypto.com, kısmi rezerv kanıtını açıkladı

Crypto.com, rakip borsa FTX’in çöküşü sırasında kısmi “Rezerv Kanıtı” yayınlayan kripto borsalarına dahil oldu. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzer, FTX çöküşünden kaynaklanan kripto bulaşma korkusu yayılıyor. Borsa CEO’su Kris, 2 milyar dolardan fazla rezervi gösteren bir Nansen panosuna bağlantılar paylaştı. Bu bağlamda, sektörde şeffaf kalma isteğini gösterdi. Bu arada, Tam Rezerv Kanıtı denetimi devam ediyor. Crypto.com platformundaki en büyük varlıkların bazıları için soğuk cüzdan adreslerini paylaşacağını belirtti.

Nansen’de paylaşılan verilere göre, Bitcoin toplam rezervlerin %30,67’sini, Ethereum ise %17.32’sini oluşturuyor. Rezervlerin bir diğer %19,77’si Shiba Inu (SHIB)’de tutuluyor. Rezervlerin sadece %11,99’u USDC ve USDT gibi stablecoin’lerde. Kris ayrıca, şu açıklamayı yaptı:

Bu, rezervlerimizin yalnızca bir kısmını temsil ediyor. Yaklaşık 53.024 BTC, 391.564 ETH ve diğer varlıklarla birlikte toplamda ~ 3,0 milyar dolar.

Gate.io da rezervlerini açıklayacağını duyurdu

Gate.io’nun Kurucusu ve CEO’su Dr. Lin Han, diğer platformların şeffaflığı ve endüstri sağlığını artırmak için açık kaynaklı çözümünü kullanabileceğini umuyor. Diğer borsaları danışmanlık ve danışmanlık desteği almaya davet ediyor. Gate.io, ABD firması Armanino LLP ile işbirliği içinde, 2020’de bu şekilde Rezerv Kanıtı denetimleri gerçekleştiren ilk şirketti. İkili yakın zamanda başka bir denetimi tamamladı. Armanino LLP’nin bir raporuna göre, Gate.io, sırasıyla %108 ve %104’te fazladan BTC ve ETH rezervine sahip.

Huobi Global ve Poloniex de kısmi rezerv açıkladı

Justin Sun, Huobi Global ve Poloniex’in varlıklarının %3’ünden daha az olan 48.555 Bitcoin (kabaca 85 milyon dolar) içerdiğini belirttiği üç cüzdan açıkladı. Sun’a göre, borsaların diğer varlıkları arasında ABD Doları, stablecoin’ler ve Hazine bonoları yer alıyor.

Binance çağrısıyla OKX de rezerv açıklayacak

OKX’in CEO’ları Jay Hao, borsalarının önümüzdeki 30 gün içinde rezerv kanıtlarını yayınlayacağını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape
  • Coinedition
  • Prnewswire
  • Cryptoslate

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance Balinaları, Torbalarını Bu Altcoinler ile Dolduruyor!
Binance Balinaları, Torbalarını Bu Altcoinler ile Dolduruyor! Bitcoin ve altcoinler, FTX çöküşünden ağır darbe aldı. Bu krizde en fazla etkilenen altcoinlerden birisi de şüphesiz Solana (SOL) oldu. Bununla birlikte SOL fiyat düşüşü, BNB balinalarının büyük bir şekilde toplamasını sağlıyor. Ayrıca, Polygon Solana’yı çevirirken balinalar...
Vural Erkan 2 hafta önce