Popüler Yatırımcı: Binance ve Tether’da Şüpheli İstifalar Var!

Popüler Yatırımcı: Binance ve Tether'da Şüpheli İstifalar Var!
Popüler Yatırımcı: Binance ve Tether'da Şüpheli İstifalar Var!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin yatırımcısı ve girişimci Mike Alfred, geçtiğimiz günlerde kripto dünyasındaki bazı garip olayları dile getirdi. Mike Alfred, özellikle Binance ve Tether etrafındaki gelişmelere işaret etti. Ancak birçok yatırımcı, Alfred’i, “FUD (korku, belirsizlik, şüphe)” yaydığı için eleştirdi. İşte detaylar…

Mike Alfred, Binance istifalarına dikkat çekti

Mike Alfred, tweet’lerine Binance’ten bahsederek başladı. “İki saygın ABD yöneticisi Catherine Coley ve Brian Brooks, Binance’in iç işleyişine bir göz attıktan sonra 2021’de gizemli koşullar altında aniden istifa ettiler. Brooks başladıktan sadece 3 ay sonra istifa etti ve Coley o zamandan beri görülmedi,” dedi.  Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Brooks, Binance.US’e Mayıs 2021’de CEO olarak girmişti. Ardından, Ağustos 2021’de istifa etti.

Binance Bu Altcoin İçin Start Verdi! Ne Zaman Tahta Açılır? Nasıl Alınır?

İşten ayrıldıktan sonra ortadan “kayboldu.” Kripto medya kuruluşları, Ocak ayına kadar sosyal medyadaki yokluğuna işaret etti. Binance’tan ayrılmadan önce Coley sosyal medyada çok aktifti ve hem Binance.US sosyal medya hesaplarında hem de Twitter hesabında kişisel hayatını sürekli olarak paylaşıyordu. 19 Nisan’dan beri sosyal medyada sessiz. LinkedIn’deki iş deneyimi, Haziran 2021’de ayrıldığı Binance.US CEO’su olarak iki yıllık göreviyle sona eriyor ve çevrimiçi sessizliği nedeniyle bazı haber kaynakları kendisine ulaşmaya çalışıyor.

Alfred: Binance eski CEO’larının sessizliği “çok şey ifade ediyor”

Alfred, hem Brooks’un hem de Coley’nin sessizliğinin çok şey ifade ettiğini söylüyor. “İkisi de orada gördükleri hakkında kayıtlara geçmeye istekli değil gibi. Ama bunun iyi olmadığını söylemek yanlış olmaz,” diye tweet attı Alfred. Ayrıca Alfred gibi birçok kişinin Binance’in veya Tether’in sürdürülebilirliği hakkında şüpheleri var. Hacim olarak dünyanın en büyük Bitcoin ve altcoin kripto borsası olan Binance, birçok kişi tarafından eleştirilmekte.

2006 yılında ABD’deki konut baskınının mali bir krize neden olacağı konusunda uyarıda bulunan ünlü New York Üniversitesi Profesörü Nouriel Roubini, kripto dolandırıcıları olduğunu söylediği kişilere sesleniyor. Takma adı “Dr. Doom,” olan Roubini, kripto para borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun iflas etmiş FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’den daha büyük bir dolandırıcı olabileceğini açıkladı.

İşler Tether için de iç açıcı değil

Bu arada işler Tether için de pek iyi görünmüyor. Varlığa dayalı bir kripto para birimi olan Tether, 2014 yılında piyasaya sürüldü ve Bitfinex kripto para borsasının da sahibi olan Hong Kong merkezli iFinex Inc. şirketine ait. Tüm bu şüpheler, FTX ve kurucusu Sam Bankman-Fried’in (SBF) büyük düşüşünün hemen ardından geliyor. Şimdi, birçok kişi SBF ve onun kripto hileleri tarafından aldatıldıklarını söylüyor. Boston Trading Co. CFO’su Dr. Jeremy Britton, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Sam Bankman-Fried, Ağustos 2022’de Fortune dergisi tarafından ‘ikinci Warren Buffett’ olarak lanse edildi, ancak iki şirketini iflas ettirdi, yatırımcılar 10 milyar dolara kadar zarar etti ve çok sayıda doğrudan dolandırıcılık ve hırsızlık iddiası var. Olay sadece tesadüfi kötü yönetim değil.

Kripto Milyarderi: FTX Krizi Bitmedi! Bu 2 Şirkete Dikkat Edin

Britton, FTX iflasının ardından, gelen hack haberlerinin “söylenti” olduğuna inanmakta. Bu durum, başlangıçta insanların SBF için üzülmesine neden oldu. Konuya yönelik ortaya çıkan başka bir hikaye, SBF’in kendi borsasından 600 milyon dolar aldığını ve görünüşe göre çalınan fonları Bahamalar’daki yolsuzluk yaptığı iddia edilen yetkililere teslim ettiğiydi. Bu argümanlar tamamen iddia konumunda.

Mike Alfred, kripto para sektörüne seslendi

Spekülatif konuşmalarıyla tepki çeken Alfred, kripto sektörünü sesini yükseltmeye çağırdı. “CZ ve Binance hakkındaki gerçek nihayet ortaya çıktığında, burada ona amansızca tapan tüm insanlar birdenbire onu desteklediklerini inkar edecekler” diye tweet attı. Ayrıca Alfred, Binance başarısızlığının Tether’i alt edebileceğini düşünüyor. Alfred, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Binance patlarsa, Tether’in ABD dolarına sabiti neredeyse kesinlikle kalkacak.. Son zamanlardaki büyük USDC/USDT işlemleri bir uyarıdır. Hazır olun.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Popüler Yatırımcı: Binance ve Tether’da Şüpheli İstifalar Var!