Reklamı kapat

Binance’de Bu Altcoinle Bitcoin 800.000, Ethereum İse 44.000 Dolar

Şebnem Ertan
Şebnem Ertan 1 Ağustos 2018
3 görüntülenme

Kripto para dünyası ilginç enstantenelere sahne olmaya devam ediyor.

Bir Ethereum 44.000 dolar ve bir Bitcoin 800.000 dolar, ama sadece tek bir borsada ve tek bir takas seçeneğiyle.

1.3 milyar dolarlık market hacmine sahip VeChain, Vet/VeChain Thor ana ağ geçişi ile birlikte fiyatında 100 kat fark gösterdi.

Vet’in dolar fiyatları ise 2 dolardan 0.02 dolara düştü. Bu da VET/ETH ortaklığında etkilerini gösterdi ki bu yüzden bir eth 44,000 dolardan fazla  VET token’e eşit oluyor.

Bitcoin için de durum çok farklı değil, zira Bitcoin’in fiyatı VET/BTC takas çiftinde ise 800.000 dolar olarak göze çarpıyor.

Eth 31 Temmuz 2018 itibariyle Binance’de VET takas çiftinde 44.234 dolar.

Bu tamamen kurgu, saçmalık çünkü VeChain’in ethereum blockchainindne kendi blockchainine geçişi karşılıklı bir durum değildi.

Aksine, açıklanamayan bir sebepten dolayı 1VEN’in 100 VET’e eşit olduğuna karar verdiler dolayısıyla da VET fiyatı yüz kat düştü.

CoinMarketCap’in CoinMarketCap olması açık biçimde durumu karıştırıyor. Bu da maalesef zaman zaman SEC raporlarında arbitrajın yeterli olmadığı anlamına geliyor.

Bu tamamen doğru değil. Arbitraj fırsatlarını takip eden ödenekler var ama bazen arbitraj fırsatı gibi görünen şeyler öyle olmayabiliyor ve bu genelde de dış sebeplerden kaynaklanıyor, örneğin Binance’in Bitcoin Diamond depozitolarına izin vermemesi gibi.

VeChain kaynak chainlerine odaklanan, 2016’de kurulmuş bir proje. Dünyanın en büyük nakliye firması Kuehne & Nagel ile imzaladıkları anlaşma hakkında bir haber yayınlanmıştı.

Kuehne & Nagel konu hakkında resmi bir açıklama yapmamıştı. Ama emin olduğumuz tek birşey var ki VeChain bu habere sevinmedi çünkü ya anlaşma tam olarak son halini almamıştı yada açıklamaya hazır değillerdi.

O haberin içeriğini doğrulamak için Trustnodes ekibinin çabaları oldu ancak hala bir geri dönüş alınamadı.

Bunun yanı sıra, Kuehne & Nagel bazı blockchain projelerine dahil oluyot ama VeChain bunlardan biri mi söylemek kolay değil çünkü zamanında haberi hazırlarken kullandığımız açıklamalar artık sitelerinde mevcut değil.

VeChain’in blockchaini Proof of Authority (PoA). Yani yetki sahibi kişilerin tahsilat yapabildiği özel ve izinli bir blockchain.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımız katılın, bizi Twitter‘da takip edin ve Facebook sayfamızı beğenin!

Trustnodes

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Temmuz Ayının En Çok Kazandıran Altcoini Artık Şeriat Uyumlu Temmuz ayının parlayan yıldızı Stellar bu ay içerisinde yatırımcılarına en çok kazandıran Altcoin olarak öne çıktı. Ripple’ın rakibine bir güzel haber de Bahreyn Merkez Bankası’ndan geldi. XLM artık resmen şeriat uyumlu bir kripto para.  Stellar.org projesi Bahreyn...
İmge Açıkbaş 1 Ağustos 2018