Binance, “Yanlışlıkla” Bu Altcoin’i Patlattı! Ücretler Tavan Yaptı

Binance,
Binance, "Yanlışlıkla" Bu Altcoin'i Patlattı! Ücretler Tavan Yaptı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance ile bağlantılı kripto cüzdanlardan yapılan yoğun işlemler, Perşembe sabahı Ethereum ücretlerini fırlattı. Ansız ücret artışı, gözlemcileri şaşkına çevirdi. Etherscan verilerine göre uzun süredir aktif olmayan yüzlerce cüzdan, Binance 14 olarak etiketlenen tek bir cüzdana altcoin göndermeye başladı.

Binance, Ethereum gas kullanımını yeniden yükselişe geçirdi

Perşembe sabahı Binance ile bağlantılı kripto cüzdanlarından gelen yoğun işlem hareketi Ethereum ücretlerinin tavan yapmasına neden oldu. Türkiye saatiyle 12:30’da, Etherscan verilerine göre uzun süre aktif olmayan yüzlerce cüzdan, Binance 14 olarak etkiketli tek bir cüzdana ETH göndermeye başladı. Bu transfer dalgası yaklaşık 20 dakika sürdü. Ethereum gas ücretleri bu süre zarfında 15 gwei’den 300 gwei’ye fırladı. Basit Ether işlemlerinin maliyeti 0,40 dolardan 10 dolara çıktı.

Binance yetkilisi, DL News’e yaptığı açıklamalarda işlemlerin cüzdanlarına rutin bir Ether birleştirmesi olduğunu belirtti. Sözcü, “Gas fiyatlarındaki bu etki istemeden oldu, ancak hızla çözüldü” dedi.

Ethereum’da gas ücretleri nasıl çalışır? Binance ne kadar ücret ödedi?

Ethereum’da “gas”, işlemleri işlemek veya akıllı sözleşme operasyonlarını gerçekleştirmek için gereken hesaplamalı işle ile ilişkilendirilen ücreti ifade eder. Gas’ın maliyeti, genellikle gwei cinsinden belirlenmektedir. Bir Ether, bir milyar gwei’ye bölünmüştür. Etherscan verilerine göre Binance, bu işlemler için 844.000 doların üzerinde harcama yaptı.

Aralık ayında, Binance’in Ethereum ağını işlemlerle tıkadığına tanık olmuştuk. Ancak o dönemde Binance, Rezerv Kanıtı denetimi için hazırlık olarak çeşitli depozito adreslerinden fonları birleştirdiğini belirtmişti.

Neden bu kadar fazla ücret ödendi?

Binance’in tekrar peş peşe birçok işlem gerçekleştirmesi şaşırtıcı. İşlemleri aralıklı yaparsa ağ tıkanıklığını önleyebilir ve daha az ücret ödeyebilirdi. Ethereum gas ücretleri, Blockchain’deki aktivite arttıkça yükselir. Binance, işlemlerini aralıklı yaparak ağı tıkamaktan ve fazladan ücret ödemekten kaçınabilirdi. Altcoin piyasasındaki bu hareket, yatırımcılar için önemli bir uyarı niteliğinde. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere ETH, bugün yüklü balina satışlarının ortasında kaldı.

ETH fiyatı ne durumda? Altcoin balinaları satışları sürdürüyor

Sekiz yıldır hareketsiz kalan bir Ethereum ICO katılımcısı, geçtiğimiz günlerde Coinbase’e 32,1 ETH aktararak dikkat çekici bir hamle yaptı. Bu adres, Ethereum’un Genesis’i sırasında ilk olarak 200 ETH almıştı. Daha fazla araştırma, bir Ethereum Geliştiricisi olan shemnon.eth ile bağlantısını gösteriyor.

Bununla birlikte, bu önemli ETH hareketlerine rağmen altcoin fiyatı nispeten sabit kaldı. ETH şu anda Binance üzerinde 1.600 dolar bölgesine işlem görüyor. Bu istikrar, önemli fiyat dalgalanmaları yaşamadan altcoin’in dayanıklılığını ortaya koyuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance, “Yanlışlıkla” Bu Altcoin’i Patlattı! Ücretler Tavan Yaptı