Binance, Yatırım Yaptığını Duyurdu: O Altcoin Fiyatı Sıçradı!

Binance, Yatırım Yaptığını Duyurdu: O Altcoin Fiyatı Sıçradı!
Binance, Yatırım Yaptığını Duyurdu: O Altcoin Fiyatı Sıçradı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasının gündeminde Ethereum ETF’lerin muhtemel onayı var. Bu yöndeki haberler ETH ile birlikte piyasaya ivme kazandırdı. Bunun yanında diğer altcoin’ler Ethereum’a göre daha sönük. Yine de aldıkları haberlerle parlayanlar da yok değil. Sıcak bir gelişmede Binance Labs, bir L2 olan Aevo’ya yatırım yaptığını duyurdu. Haberin ardından altcoin fiyatı dikey bir çıkış yaptı.

Binance Labs Aevo’ya yatırım yaptı, altcoin fiyatı zıpladı!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasa bir müddettir aradığı katalizörü buldu: Ethereum ETF. Bu katalizör piyasayı yukarı iterken bir altcoin de Binance Labs’dan müjdeli haberi aldı. Binance’in girişim sermayesi ve kuluçka kolu olan Binance Labs, yüksek performanslı bir Layer 2 (L2) olan Aevo’ya yatırım yaptığını duyurdu. Bu bağlamda Binance Labs, detaylarını paylaştığı yatırıma ilişkin şu açıklamayı yaptı:

Binance Labs, tek bir marjin hesabıyla aynı platformda sürekli alım satım, lansman öncesi vadeli işlemler ve opsiyonlara olanak tanıyan yüksek performanslı bir Katman 2 (L2) olan Aevo’ya yatırım yaptı. Aevo, opsiyonlara ve sürekli sözleşmelere odaklanan merkezi olmayan bir türev değişim platformudur.

Altcoin fiyatı bu yatırım haberine olumlu tepki verdi. Aevo’nun yerel tokeni AEVO, gün içinde seyrettiği 0,84 dolar seviyesinden dikey bir çıkışla 0,9065 doları gördü. Bununla birlikte token daha sonra biraz irtifa kaybetti. Buna rağmen, yazı sırasında altcoin günlük bazda %9 un üzerinde artışla 0,895 dolardan işlem görüyordu.

Binance
AEVO günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Aevo, Paradigm, Dragonfly ve Coinbase Ventures’dan da destek alıyor

Aevo’nun Teknik mimarisi, Ethereum üzerinde on-chain uzlaşma ile off-chain bir emir defteri olarak çalışır. Ayrıca, ölçek için Celestia’yı yüksek verimli bir DA katmanı olarak kullanır. Bu arada Aevo, Paradigm, Dragonfly ve Coinbase Ventures’dan da destek alıyor. Proje, Ribbon Finance’in RGP-33 yönetişim teklifinde oylandığı gibi, önceki DeFi opsiyon protokolü Ribbon Finance’in yeniden markalaşmış hali. Büyümenin bir sonraki aşamasında, platforma daha fazla kullanıcı ve likidite çekmek için ilgili DAO komiteleri tarafından teşvikler, token likiditesi ve topluluk büyümesi için yeni girişimler başlatılacak.

Projenin yol haritasında neler var?

Aevo, yılbaşından bugüne kadar 80 milyar dolardan fazla türev hacmi gerçekleştirdi. Ayrıca, ortalama 50.000 aylık aktif kullanıcı (MAU) ile 30 milyon doların üzerinde ücret elde etti. Aevo, kısa süre içinde kasa stratejileri, getiri ürünleri ve Aevo staking’i piyasaya sürecek. Bu hamleler, gelecekteki yol haritasının bir parçası. Ayrıca, türev ürün ekosistemini genişletecek. Böylece, inşaatçıların dApp’lerini Aevo L2’de izinsiz olarak dağıtmalarına olanak tanıyacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance, Yatırım Yaptığını Duyurdu: O Altcoin Fiyatı Sıçradı!