Binance, Yeni Bir Delist Duyurusu Yaptı: 27 Altcoin Etkilendi

Binance, Yeni Bir Delist Duyurusu Yaptı: 27 Altcoin Etkilendi
Binance, Yeni Bir Delist Duyurusu Yaptı: 27 Altcoin Etkilendi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Küresel bir kripto para borsası olan Binance, ticaret piyasasının kalitesini ve güvenliğini artırmak için tasarlanan bir dizi stratejik önlemi duyurdu. Listelenen spot alım satım çiftlerini düzenli olarak gözden geçiren Binance, kullanıcılarının çıkarlarını korumak için harekete geçmeye karar verdi. Belirli alım satım çiftlerini listeden çıkarma kararı, likidite ve alım satım hacmi gibi faktörlerin dikkatli bir şekilde değerlendirilmesiyle alınmakta. Borsa, kripto para piyasasının gelişen manzarasının yüksek düzeyde hizmet verme planını bildirmekte. Bunun destekle karşılanmaya devam etmesini sağlamak için birkaç işlem çiftini kaldırmaya hazırlanıyor. İşte detaylar…

Binance, delist duyurusu paylaştı

Bugün birçok duyuru paylaşan Binance, yeni bir duyuru ile gündeme geldi. Borsa, 24 altcoin çiftini spot piyasadan delist etme kararını açıkladı. Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından Binance, ticaret piyasasının güvenliğine işaret etti. Ayrıca kalitesini sağlamaya yönelik proaktif bir çabayla hareket ettiğini iddia etti. Bu stratejik hamle, rutin incelemelere ve özellikle likidite ve işlem hacmine odaklı idi. Ayrıca çok sayıda faktörün dikkatle değerlendirilmesine dayanmaktadır. Listeden çıkarma işleminin 13 Ekim 2023 tarihinde saat TSİ 09:00’da başlaması beklenmekte. Ayrıca aşağıdaki işlem çiftlerini etkilemesi planlanmakta:

BEL/BUSD, C98/BUSD, CTXC/BUSD, DAR/BUSD, DOT/GBP, ENS/BUSD, FIS/BUSD, FLUX/BUSD, ICX/BUSD, KDA/BUSD, LAZIO/BUSD ve NEO/BUSD.

Dikkat: Binance, Bu 24 Altcoin İçin Delist Duyurusu Yaptı!

Bunu takiben, OCEAN/BUSD, ONT/BUSD, PERP/BUSD, RSR/BNB, SFP/BUSD, STG/BUSD, SUPER/BUSD, TLM/BUSD, VIB/BUSD, WAVES/EUR, YFI/EUR ve ZIL/BUSD olmak üzere ikinci bir işlem çifti seti aynı gün TSİ 10:00’dan itibaren platformdan kaldırılacaktır. Bu spot alım satım çiftlerinin platformdan kaldırılmasının, altcoin projelerinin Binance Spot’taki mevcudiyeti üzerinde herhangi bir etkisi olmayacağını açıklığa kavuşturmak önemlidir. Kullanıcılar, bu çiftlerin baz varlıklarını platformdaki diğer çiftler aracılığıyla alıp satmaya devam edebilecektir.

Spot ticaret botlarının faaliyetleri de duracak

Listeden çıkarma işlemine ek olarak Binance, yukarıda belirtilen alım satım çiftleri için açıklama yaptı. Ticaret botu hizmetlerini sırasıyla 13 Ekim’de TSİ 09:00 ve 10:00’da sonlandırmak için önlemler almakta. Bu karar, Spot Trading Botlarını kullanan kullanıcılar için kritik. Zira kullanıcıların kayıpları en aza indirmek için botlarını hizmetin durmasından çok önce hatırlatma sunmakta. Ayrıca Binance, kullanıcılarını Şubat 2024’teki son tarihten önce BUSD varlıklarını platformdaki diğer mevcut varlıklara dönüştürmeyi düşünmeye teşvik ediyor.

Sıcak Gelişme! Binance Bu Ülkede Sıkıntı Yaşamaya Devam Ediyor!

Bu geçiş, kullanıcıların BUSD bakiyelerini sıfır alım satım ücretiyle FDUSD’ye değiştirmesine olanak tanıyor. Bir diğer seçenek olarak kullanıcılar, özel dönüştürme portalını kullanabiliyor. Böylece BUSD bakiyelerini 1:1 oranında FDUSD’ye dönüştürebiliyor.  Hızla gelişen kripto para piyasasında çevik ve değişen dinamiklere duyarlı olmak çok önemli.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Binance, Yeni Bir Delist Duyurusu Yaptı: 27 Altcoin Etkilendi