3 Sıcak Gelişme: Binance Yeni Kripto Yatırımını Duyurdu!

Emre Borsan
Emre Borsan 2 ay önce
2.417 görüntülenme
3 Sıcak Gelişme: Binance Yeni Kripto Yatırımını Duyurdu!

Binance, hindistan kripto borsası WazirX’e cüzdanlarında tutulan müşteri varlıklarını geri çekmesini söyledi. Kriptokoin.com olarak Binance’ın yeni yatırımlarının içeriklerini sizler için derledik.

Binance yeni düzenlemeler yapmaya davet etti

Cuma günkü bir blog gönderisine göre Binance, Hint kripto borsası WazirX’i işleten varlık olan Zanmai Labs’ı Binance cüzdanlarında tutulan kalan varlıkları geri çekmeye yönelik düzenlemeler yapmaya davet etti.

3 Sıcak Gelişme: Binance Yeni Kripto Yatırımını Duyurdu!

Çözüm, Binance ve WazirX iş birliğini sonlandırırsa müşteri fonlarına ne olacağı konusundaki endişeleri görünüşte sona erdiriyor. Binance yaptığı açıklamada şunu söyledi:

‘Bir istisna olarak, Zanmai’yi 3 Şubat’tan sonra ilgili hesaplarda kalan varlıkları çekmek için bizimle düzenlemeler yapması için davet ettik. Ancak, para çekme işlemlerini hızlı bir şekilde yapma sorumluluğu nihai olarak Zanmai ekibine aittir.’

Binance, Güney Kore’ye yeniden giriyor

Binance, Güney Kore kripto borsası GOPAX’ın çoğunluk hissesini satın aldı ve iki yıl önce geri çekilen ülkenin kripto pazarına yeniden girdi. Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsası, düşük kullanım nedeniyle Aralık 2020’de Güney Kore’deki iştirakini kapattı. Anlaşmanın şartları açıklanmadı.

Binance’in GOPAX’a yaptığı yatırım, Binance’in liderliğini yaptığı ve FTX’in çöküşünden kaynaklanan sonuçlara yanıt olarak Kasım ayında 1 milyar dolar taahhüt ettiği Industry Recovery Initiative aracılığıyla geldi. Bloomberg daha önce anlaşma hakkında bilgi vermişti.

3 Sıcak Gelişme: Binance Yeni Kripto Yatırımını Duyurdu!

Digital Currency Group’un (DCG) 2021’de ikinci en büyük hissedarı haline geldiği GOPAX’ın ana şirketi Streami Inc, aynı zamanda bir DCG yan kuruluşu olan iflas etmiş kripto borç veren Genesis’in en büyük alacaklılarından biridir. Genesis’in Kasım ayında para çekme işlemlerini askıya almasının ardından GOPAX, getiri ürünü GoFi ile aynısını yaptı. Binance’ten gelen sermaye, GOPAX’ta para çekme ve faiz ödemelerinin yeniden başlamasına izin verecek.

Borsa bu bölgede hakimiyetini artırıyor

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, şehir Asya’nın kripto merkezi olmayı planlarken, siber suçlarla savaşmak için Hong Kong polisiyle iş birliği yapıyor. Kripto borsası, sanal varlıklarla ilgili suçları soruşturma ve önlemede ön saflarda yer aldı.

3 Sıcak Gelişme: Binance Yeni Kripto Yatırımını Duyurdu!

Binance, şehrin sanal varlık hizmeti sağlayıcıları için bir lisanslama rejimi oluşturması ve stablecoin’leri ve diğer sanal varlıkları düzenlemesinin ardından Hong Kong’daki kripto pazarındaki hakimiyetini artırıyor.

Borsa, kripto suçlarını önleme konusunda eğitim verdi

3 Şubat’ta resmi bir bloga göre Binance, Hong Kong Polis Gücü’nün (HKPF) Siber Güvenlik ve Teknoloji Suçları Bürosu (CSTCB) tarafından yürütülen bir Sanal Varlık Araştırma Kursuna (VAIC) katıldı ve destek verdi. Kurs, şehirde artan siber suçlara karşı kolluk kuvvetlerinin çabalarını güçlendirmek için düzenlendi.

5 günlük eğitim programı, Hong Kong yetkililerinin kripto para birimiyle ilgili suçlarla mücadele etme ve önleme konusundaki bilgi ve becerilerini güçlendirmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor. Binance ekibi tarafından ele alınan konular arasında, kripto para birimiyle ilgili soruşturma tekniklerine ilişkin örnek olay incelemeleri ve Binance’in kolluk kuvvetleriyle cezai soruşturmaları nasıl kolaylaştırabileceğine dair örnekler yer alıyor.

2022’de Binance, Küresel Emniyet Teşkilatı Eğitim Programını duyurdu ve çeşitli emniyet teşkilatları için 70’in üzerinde atölye çalışması gerçekleştirdi. Binance, özellikle kripto endüstrisindeki dijital mali ve siber suçlarla mücadele etmeyi amaçladığını iddia ediyor.

Hong Kong’un kripto merkezi planları

Kriptonun dev borsası, şehrin bölgede bir kripto merkezi olma planlarını açıklamasının ardından Hong Kong’un blockchain ve dijital varlıklar endüstrisindeki hakimiyetini artırıyor. Ayrıca Perşembe günü Binance CEO’su Changpeng ‘CZ’ Zhao, Hong Kong Para Otoritesi’nin sabit paraları düzenleme ve algoritmik sabit para ticaretini önleme yaklaşımını övdü.

Hong Kong Mali Sekreteri Paul Chan, kripto borsalarını ve diğer kripto şirketlerini kayıt yaptırmaya ve şehirdeki operasyonlarını genişletmeye çağırıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance Balinaları, ADA ve Bu 5 Altcoini Hızla Alıyor!
Binance Balinaları, ADA ve Bu 5 Altcoini Hızla Alıyor! 2000 Yılının en büyük Binance balinaları, ADA ve bu 5 altcoini en çok işlem gören varlıklar listesinin arasında yer alıyor. ADA ve bu altcoinler dikkat çekiyor Babydoge parası aynı zamanda en büyük 100 BSC balinası tarafından en...
Emre Borsan 2 ay önce