Binance Yeni Özelliğini Duyurdu: Bunu Önleyecek!

Emre Borsan
Emre Borsan 2 hafta önce
344 görüntülenme
Binance Yeni Özelliğini Duyurdu: Bunu Önleyecek!

Binance, 26 Ocak’tan itibaren API kullanıcılarının kendi kendine ticaret yapmasını önlemek için yeni bir işlev başlattığını duyurdu. Kriptokoin.com olarak Binance’in duyurduğu yeni özelliği sizler için derledik.

STP işlevi hakkında ayrıntılar

Bu Kendi Kendine Ticaret Önleme (STP) işlevi, API Spot ticaret kullanıcılarının kendi kendine ticaret yapmaktan kaçınmasına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Binance API kullanıcıları, 26 Ocak 2023’ten itibaren yeni bir STP işlevinden yararlanabilecekler.

Binance Yeni Özelliğini Duyurdu: Bunu Önleyecek!

STP işlevinin, Binance’in web sitesi, mobil uygulaması veya masaüstü uygulamasında işlem yapanlar için olmadığına dikkat edilmelidir. Ayrıca bu özelliği kullanmayan kullanıcılar etkilenmeyecektir.

Binance yeni özelliği SPT’yi duyurdu

Hizmet, 26 Ocak’tan itibaren Binance’in API kullanıcıları tarafından kullanılabilecektir. Ayrıca borsanın web sitesi ve uygulama kullanıcıları bundan etkilenmeyecektir. Borsa, özelliğin isteğe bağlı olduğunu belirtip kullanmamayı tercih eden kullanıcılar için herhangi etkisi olmayacağını belirtti.

Self-Trade Prevention, STP işlevi kullanıcıların gerçekte olduğundan daha fazla sayıda işlem olduğu yansımasını yaratmak için birbirleriyle işlem yaptığı faaliyet olan STP amaçlı emirlerin yerine getirilmesini engelleyecektir. Bununla birlikte kendi kendine alım satım bu nedenle bir tür piyasa manipülasyonu olarak kabul edilmektedir.

Binance Yeni Özelliğini Duyurdu: Bunu Önleyecek!

Bununla birlikte Binance API, borsanın üçüncü taraf alım satım şirketlerinin borsa sunucularına bağlanmasına, piyasa verilerine erişmesine ve alım satım yapmasına olanak tanıyan hizmeti olarak tanımlanmıştır. STP işlevi, kullanıcılara istemeden STP yapmaktan kaçınmak için ihtiyaç duydukları araçları sağlayacak. Ayrıca diğer avantajların arasında, STP yapmama garantisi ile ticaret stratejileri yürütebilmek ve gereksiz işlemlerden kaynaklanan ücretlerden tasarruf etmek yer almaktadır.

STP, bir kullanıcı veya bir grup bağlantılı kullanıcı kendi aralarında ticaret yaptığında gerçekleşmektedir. Bununla birlikte işlemin her iki tarafında da aynı katılımcı yer almaktadır. Bu sebeple işlem gören varlığın gerçek sahibinde fiili değişiklik olmamaktadır. Ayrıca Binance’in kullanım koşulları uyarınca kasıtlı olarak STP yapmak yasaktır.

Özellik nasıl çalışır?

STP, bir kullanıcı veya ilgili kullanıcılar grubu kendileriyle işlem yaptığında gerçekleşir. Aynı katılımcılar ticaretin her iki tarafında da yer aldığından, işlem gören varlıkların intifa hakkı sahipliğinde gerçek bir değişiklik yoktur.

Binance Yeni Özelliğini Duyurdu: Bunu Önleyecek!
FILE PHOTO: Representations of cryptocurrencies are seen in front of displayed Binance logo in this illustration taken November 10, 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration

Binance STP işlevi, kendi kendine alım satıma yol açarsa siparişin yürütülmesini engelleyecektir. STP işlevi, kullanıcı tarafından belirlenen şekilde yapıcı veya alıcı emirleri sona erdirir. Blog yazısı, STP olmadan rekabetçi bir pazarda kasıtsız STP’nin gerçekleşebileceğini ayrıntılı olarak açıkladı.

Binance, DCG kripto ticaretini askıya aldı

Binance’in DCG’nin zaman ağırlıklı ortalama fiyat algoritması (TWAP) ticaret stratejisini ve olası işlemleri engellediği bildiriliyor. Bunun nedenleri yasal riskler, bir ABD DOJ soruşturması ve Genesis iflas başvurusunda bulunduktan sonra API’nin kapatılması olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Dikkat: Bu İki Altcoin İçin Ufukta Kritik Oylamalar Var!
Dikkat: Bu İki Altcoin İçin Ufukta Kritik Oylamalar Var! Bu altcoin topluluğu, Yearn Finance kasasına 100 milyon dolarlık USDC stablecoin yatırma planını destekledi. Kriptokoin.com olarak 2 altcoin için yapılan oylamaların içeriklerini sizler için derledik. Bu altcoin oldukça yüksek yatırım planı yapıyor Dai stablecoin ihraççısı MakerDAO’nun yönetim üyeleri,...
Emre Borsan 2 hafta önce