Binance’deki 3 Altcoin: İkisi Düşecek Birisi Ralliye Çıkacak!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 ay önce
9.168 görüntülenme
Binance’deki 3 Altcoin: İkisi Düşecek Birisi Ralliye Çıkacak!

Kripto analisti Filip L, boğalar arasında kar alma hızlanırken Shiba Inu (SHIB) düşüşte olduğunu söylüyor. Analiste göre, Chainlink (LINK), şişirilmiş kuyruk riski baskıları altında %10 düşme riskiyle karşı karşıya. Analist, Ripple (XRP) traderlarının yalnızca bu üç seviyeyi izlemesi gerektiğini söylüyor. Filip L’nin 3 altcoin projesine ilişkin analizlerini okuyucularımız için hazırladık.

Shiba Inu partiyi çökerten ayıları görüyor

SHIB fiyat hareketi, hem parasal hem de jeopolitik bazı büyük olayların küresel piyasalarda sıkıntı yaratmasıyla birlikte oldukça fazla kuyruk riskinin yeniden alevlendiğini görüyor. Almanya ve ABD’nin Ukrayna’ya stratejik tanklar göndermesi için resmi yeşil ışık yakmasıyla, Doğu Avrupa’daki savaş alanındaki denge yeniden değişebilir. Bu da kısasa kısas senaryosunda daha büyük çaplı bombalamaları tetikleyebilir. Rusya, bu adımın nükleer savaş riskini de artırdığını söylüyor.

SHIB, yükselen aşağı yönlü baskı nedeniyle boğaların boyun eğdiğini ve bu kuyruk risklerinin alevlendiğini görebilir. Fiyat hareketi, R2 ve 200 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA) tarafından 0,00001100 dolar civarında destekleyici önlemler olarak destekleniyor. ABD GSYİH rakamları, daralmayı göstermesi durumunda bir katalizör görevi görebilir. Bu, SHIB tankını bu olumsuz haberin ardından destek arayışında oldukça hızlı bir şekilde 0,00001000 dolara doğru itebilir.

Altcoin

GSYİH’daki bir sıçrama, ABD ekonomisinin hala iyi durumda olduğunun ve bu oran artışlarına oldukça iyi dayandığının bir işareti olarak piyasalar tarafından memnuniyetle karşılanacaktır. Traderlar, ekonomi toparlanmaya devam ederken enflasyon düşerken Fed’in yürüyüşünü neredeyse bitirdiği senaryosunu benimseyecek, bu da mükemmel bir ‘goldi locks’ senaryosunun ortaya çıktığı anlamına geliyor. Shiba Inu, satın alma hacminin büyük talep üzerine patladığını ve yeşil yükselen trend çizgisini hızla 0,00001511 dolara doğru deldiğini görecek.

Altcoin, düşme riskiyle karşı karşıya

Chainlink fiyatı 2023’te daha yüksek işlem görüyor ve LINK fiyat hareketi, birkaç kuyruk riski biraz arka planda kaybolurken boğaların grafiklerde ilerlediğini gördü. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere piyasalar, Ocak ayı başlarında enflasyondaki düşüşe odaklanırken, enflasyon hala oldukça yüksek.

Bu kuyruk riskleri sepeti için düşük bir risk primiyle büyük ölçüde işlem gören LINK’in şimdi yeniden fiyatlandırılması gerekiyor. 6,50 dolarlık destek oldukça zayıf görünüyor ve Chainlink fiyatının, 55 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA) ve aylık pivot ile 6,31 dolarda bulunan çift katmanlı bir desteğe ihtiyacı olması daha muhtemel. Bu seviyenin tutulmaması durumunda, tüm ralli sona erecek ve boğalar 5,27 dolarlık desteğe çarpacak.

Altcoin

Bu Perşembe veya Cuma günü bazı ekonomik verilerin ardından iyi bir sıçrama, şimdiye kadar tüm kaldırma ve sıkı çalışmaları yapmış olan boğalar tarafından memnuniyetle karşılanacaktır. Bu, LINK’in bu öğleden sonra iyi bir ABD GSYİH rakamının ardından 7,15 doların üzerine çıkması veya enflasyonun hala düşmeye devam ettiğinin kanıtı olarak Cuma günü PCE Deflatörünün daha da düşmesi anlamına gelir. Bu da altcoin fiyatını Şubat ayında tekrar 9 dolara doğru yola koyacak.

XRP rallisi, sağlanan bol destekle kaçınılmaz

Ripple (XRP) fiyatı daha yüksek olacak şekilde ayarlandı. Ancak birçok traderın hala nereye gireceği konusunda soruları olacak. XRP’nin Ocak ayındaki davranışına bakıldığında, hem 55 günlük Basit Hareketli Ortalama’nın (SMA) hem de 200 günlük SMA’nın izlenecek iki ana seviye olduğu açıkça görülüyor. Şu anda sırasıyla 0,3710 dolar ve 0,3900 dolar civarında işlem görüyor. Traderlar, bu seviyelerden birine tek bir giriş noktası olarak girmeli veya iki seviyeyi, azalan bir trade için kıyaslama kılavuzu olarak kullanmalı ve işaretlenen seviyeler arasında alım yapmalı.

Altcoin, 0,4228 dolar olan üçüncü bir senaryoya veya ilgi düzeyine sahip. Bu seviye, 2022 sonbaharından itibaren baş-omuz modeli için kumda bir çizgi olarak kullanıldı. Bu hafta zaten iki kez, ayılar XRP’nin bu seviyenin üzerinde günlük kapanış yapmasını engelleyebilen 0,4228 doları delip geçti. Bu yükseliş baskısı üçüncü denemesinde başarılı olacak. Bu nedenle ralli iki SMA’da destek aradıktan sonra devam ederse, bir sonraki kırılma işlemine 0,4799 dolarlık bir kar hedefiyle yukarı yönde girdiğinizden emin olun. Bu trade, hangi senaryonun oynandığına bağlı olarak %13 ile %30 arasında kazanç sağlar.

Altcoin

Ne yazık ki, bununla birlikte aşağı yönlü bir risk var ve bu risk unsuru zaman. Bazı merkez bankaları yılın ilk para politikası kararlarını vermeye hazır. Sadece beş ile altı işlem günü kaldı. Bu, işlem yapmak için çok küçük bir pencere, kesinlikle yılın başında piyasalardaki coşkuyu bastıran birkaç şahin yorumun ardından risk ve gerginliği görüyoruz. 0,3710 dolar aşağı yönlü testi kırarsa, rallinin neredeyse tamamen gevşediğini, fiyat hareketinin 0,30 dolara geri döndüğünü ve birkaç yılın en düşük seviyelerinde flört ettiğini görmeyi bekleyin.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Fxstreet

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Fiyatta Büyük Artış Gören Altcoin’in İşlem Hacmi Sert Düştü!
Fiyatta Büyük Artış Gören Altcoin’in İşlem Hacmi Sert Düştü! Etereum Katman-2 ağı Optimism’deki işlem hacimleri, önceki büyük artışın ardından yüzde 70 düştü. Aktivitedeki düşüş, Optimism Quest adlı bir NFT teşvik programının sona ermesiyle aynı zamana denk geldi. Bununla birlikte, altcoin fiyatı YTD’de yüzde 150 artış kaydetti....
Vural Erkan 2 ay önce