Binance’deki 9 Altcoin Boğa Modeli Çizdi: İşte Beklentiler!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
8.176 görüntülenme
Binance'deki 5 Altcoin Boğa Modeli

Van de Poppe ve Valdrin Tahiri gibi teknik analistler, Binance listesinde yer alan 9 büyük hacimli altcoin’in boğa modeli şekillendirdiğini bildirdi. Bu yazıda, ilgili altcoin projelerini güncel fiyat hareketleri ve analist tahminleriyle listeledik. Ethereum (ETH) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Binance listesinden bu 9 altcoin boğa hareketleri sergileyebilir

Tanınan kripto analistlerinden Van de Poppe, güncel analizlerinde talep gören bazı altcoinlerin BTC rallisinden faydalanabileceğini ve önemli kazançlar sağlayabileceğini öne sürdü. Bu altcoinler arasında Chainlink (LINK), Avalanche (AVAX), Cosmos (ATOM), Fantom (FTM), Skale (SKL), Litecoin (LTC) ve Ethereum (ETH) yer alıyor. Van de Poppe, bu kripto para birimleri için şu fiyat seviyelerini bekliyor:

 • LINK – 12-15 dolar
 • AVAX – 55-60 dolar
 • ATOM – 22-25 dolar
 • FTM – 1.10-1.30 dolar
 • SKL – 0.20-0.25 dolar
 • LTC – 185-210 dolar
 • ETH – 2,500-2,800 dolar

Seçilen altcoin’ler analistin belirlediği fiyat seviyelerine yükselirse, yatırımcılar en az dokuz ay öncesine dayanan kayıpları telafi edebilirler. Bu kriptolar arasında ETH dışında LINK ve AVAX en çok kazanç sağlaması beklenen coinler arasında yer alıyor.

Avalanche (AVAX)

AVAX şu anda 17.64 dolardan işlem görüyor ve tahmini 55 dolarlık fiyata tırmanmak için %220,64’lük ralli yapması gerekiyor. Tıpkı BTC gibi, AVAX da bu gerçekleşirse dokuz ayın en yüksek seviyesine ulaşacak, ancak aynı şekilde, önce 20,32 dolarlık kritik direncin kırılması gerekiyor. Bu gerçekleştiğinde, altcoin beş aylık bir engeli aşarak daha da yükselmek için biraz alana sahip olacak.

Chainlink (LINK)

Chainlink fiyatının 15 dolar hedefine ulaşması için %107.01’lik bir büyüme kaydetmesi gerekiyor. Yukarıda bahsedilen diğer kripto para birimlerinin aksine, LINK, önce 9,33 dolarlık kritik direnci bir destek tabanına çevirebilirse, on ayın en yüksek seviyesini işaretleyecek. Bu çok aylı direnci aşmak, altcoini en son 2022 Mayıs ortasında kaydedilen fiyatlarda dokuz ayın en yüksek seviyesine çıkarır.

LINK’in günlük grafiğinde golden cross yaklaşıyor

Golden cross, trendin giderek yükselişe geçebileceğini gösteren bir satın alma sinyalidir. LINK/USD günlük grafiğinde son death cross gerçekleştiğinde LINK fiyatı 20 doların üzerinde işlem görüyordu. Aslında, başarısız bir golden cross ile birlikte bu seviye civarında iki death cross gerçekleşti.

Başarısız olan golden cross, kripto yatırımcılarını şüpheci hissettirebilir ve bir kez daha fakeout’a yakalanmak istemeyebilirler. Ancak en son Chainlink golden cross, yaklaşık 300 günlük bir konsolidasyon aşamasının ardından geliyor.

300 günlük konsolidasyon beden Chainlink için büyük bir boğa anlamına gelebilir?

Konsolidasyon, tersine dönmeden önce ya tepede ya da dipte veya devam etmeden önce orta trendde gelir. Bir işlem aralığında geçirilen süre ne kadar uzun olursa, aralıktan çıkış o kadar büyük olur.

LINK/USD, yaklaşık 300 gündür bir işlem aralığında ve yükselmeye devam ediyor, bu da ileriye doğru büyük bir hareket olduğunu gösteriyor. Düşük volatilte aşaması, Chainlink tarihindeki en sıkı haftalık Bollinger Bantlarına yol açtı.

Aşırı düşük volatilte durumu, konsolidasyon aşamasının yarısından fazlasında devam etti ve Bollinger Bantlarının potansiyel kırılma ve genişleme gücüne katkıda bulundu. Basitçe söylemek gerekirse, volatilte geri döndüğünde, Chainlink, kırılmanın yönüne bağlı olarak bir roket gibi havalanabilir veya bir uçurumdan düşebilir. Günlük zaman diliminde bu kadar önemli düşüşlerde bir golden cross, yönün yukarı olma olasılığını artırabilir.

Litecoin’de boğa adayları arasında

Bir diğer teknik analizde, Litecoin fiyatının geçen hafta ters bir baş-omuz formasyonu oluşturduğuna dikkat çekildi. Altcoin, bu süreçte üç farklı dip seviye belirledi. Bu formasyon, orijinal modeli yatay olarak yansıttığı için, ters bir baş-omuzlardır. Baş ve omuzların salınım yükseklikleri, boyun çizgisi olarak bilinen bir direnç seviyesi oluşturmak için yatay bir trend çizgisi kullanılarak bağlanabilir.

Bu formasyon, Litecoin fiyatının bir saatlik veya daha yüksek bir zaman diliminde 96.10 dolarda kesin bir dönüş yapması durumunda %6.36’lık bir artış öneriyor. İlgilenen yatırımcılar, %6,36’lık bu küçük hareketten kar elde etmek için yönetilen risk ve kaldıraçla burada long bir pozisyon açabilirler.

Ters baş-omuz formasyonu, Litecoin fiyatı 93,16 doların altında bir saatlik bir mum çubuğu üretirse geçersiz hale gelecek. Böyle bir hareket, tetikte bekleyen short yatırımcıları tekrar satmaya davet edebilir. Böyle bir durumda Litecoin fiyatı, %9’luk bir düzeltmeyi takiben 85 dolara kadar gerileyebilir.

Filecoin (FIL) fiyatı durgun altcoin piyasası ortamında yükselişine devam edebilir

Filecoin, iki hafta önceki keskin bir yükseliş hareketinin ardından geri dönüyor. Eğilim hala yükseliş olarak kabul ediliyor. FIL fiyatı, 13-20 Şubat’ta devasa bir boğa mumu kaydetti. Mum, 5,40 dolarlık yatay alanın geri kazanılmasına neden oldu. Bu fiyat, daha önce Haziran 2022’de başlayan üç aylık bir süre için destek sağladığı için çok önemli bir alandı.

Kasım 2022’den beri devam eden yukarı yönlü hareketin tamamı, haftalık RSI’da (yeşil çizgi) yükseliş sapması ile gerçekleşti. Bu tür sapmalar genellikle önemli artışlardan önce gelir. Ayrıca, sapma 5,40 dolarlık destek alanının geri alınmasını meşrulaştırdı. Artış devam ederse, teknik analist Valdrin Tahiri’ye göre bir sonraki en yakın direnç 10 dolarda olacak.

Öte yandan, FIL fiyatı 5,40 doların altına kapanmazsa, trend yükseliş olarak kabul edilebilir. Bu gerçekleşirse, ayılar FIL fiyatını 2 dolara kadar geri çekebilir.

Filecoin (FIL) günlük grafik teknik analizi

Günlük zaman dilimlerinin analizi, FIL fiyatının 17 Şubat’ta yükselen paralel kanaldan çıktığını gösteriyor. Bu hareket, iki gün sonra yılın en yüksek seviyesi olan 9,50 dolara ulaştı. Fiyat hala kanalın direnç çizgisinin (yeşil simge) üzerinde işlem gördüğü için, fiyat düşmüş olsa da trend hala yükseliş olarak kabul edilebilir.

Ek olarak, FIL fiyatı yükseliş eğilimini geçersiz kılmadan kanalın destek hattı olan 5,50 dolara düşebilir. Ancak, kanaldan aşağı kırılırsa, eğilimin düşüş yönünde olduğunu teyit edecek ve bunu yeni dipler takip edebilir.

Binance'deki 5 Altcoin Boğa Modeli

Sonuç olarak, en olası FIL fiyat tahmini, 10 dolar direnç alanına doğru yukarı yönlü hareketin devam etmesidir. Ancak, bu yükseliş tahmini, 5,40 doların altına bir kırılma ile geçersiz kalacak. FIL şu anda son 24 saate göre %10 civarında yükselerek 7.08 dolardan işlem görüyor.

STEPN (GMT) fiyatı Şubat düşüşüne rağmen boğa kalmaya devam ediyor

GMT fiyatı Ocak ayında hızla yükseldi ve 26 Ocak’ta 0,686 dolara ulaştı. Ancak, uzun bir üst fitil (kırmızı simge) oluşturdu ve o zamandan beri düşüyor. Fiyat, daha önce Haziran 2022’de destek görevi gören 0,59 dolarlık yatay direnç alanının üzerine ulaşamadı. Trend, ancak fiyat bu alanı geçtiğinde yükseliş olarak kabul edilebilir.

Düşüş, 25 Şubat’ta 0,352 dolara ulaştı ve ayrıca 0,415 dolar direnç alanından bir kırılmaya neden oldu. Bu nedenle, GMT fiyatı şu anda iki önemli direnç alanının altında işlem görüyor. Öte yandan en yakın destek alanı 0,31 dolarda bulunuyor. Ek olarak, günlük RSI düşüyor ve 50’nin altında. Bu nedenle, GMT için en olası fiyat tahmini 0,31 dolar destek alanına düşmesini beklemek. Öte yandan, 0,415 dolar direncini geri kazanmak, STEPN fiyatının 0,59 dolara yükselmesine yardımcı olabilir.

Binance'deki 5 Altcoin Boğa Modeli

Altcoin boğaları yakında GMT fiyatına destek verebilir

Günlük zaman diliminde nispeten düşüş görünümüne rağmen, altı saatlik teknik analiz daha yükseliş görünümü sağlıyor. Teknik analist Valdrin Tahiri’ye göre bunun için üç sebep sıralayabiliriz:

 • İlk olarak, GMT fiyatı azalan bir paralel kanal içinde işlem görüyor. Bu tür kanallar genellikle düzeltici hareketler içerir. Fiyat şu anda üst kısmında işlem görüyor ve potansiyel bir kırılma olasılığını artırıyor.
 • İkinci olarak, altı saatlik RSI yükseliş eğilimi oluşturdu (yeşil çizgi). Bu tür sapmalar genellikle fiyat kırılmalarından önce gelir.
 • Son olarak, önceki artış, beş dalgalı bir yukarı doğru harekete (kırmızı) benzer. Bu, kanalın varlığına mükemmel bir şekilde uyar.
 • Bu nedenle, STEPN fiyatının kanaldan çıkması ve 0,595 dolara doğru hareket etmesi muhtemel.
Binance'deki 5 Altcoin Boğa Modeli

Ancak GMT fiyatının kanalın orta hattının altına düşmesi bu olasılığı geçersiz kılacak. Bu durumda, GMT fiyatı 0,31 dolara düşebilir. Sonuç olarak, en olası GMT fiyat tahmini, kısa vadeli kanaldan bir kopuş ve 0,590 dolara doğru güçlü bir eğilim. Ancak, kanalın orta çizgisinin altına bir düşüş, bu yükseliş tahminini geçersiz kılacak ve GMT fiyatının 0,31 dolara düşmesine neden olabilir. Kriptokoin.com verilerine göre GMT fiyatı son 24 saatte göre yatay hareket ettiği 0.3842 dolar bölgesinde işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
 • Beincrypto

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance'deki Hangi Altcoinler Ralli Yapabilir? Bu 7 Coin Var!
Binance’deki Hangi Altcoinler Ralli Yapabilir? Bu 7 Coin Var! Kripto analisti Ekta Mourya’ya göre, MASK %25’lik bir fiyat artışı için hızlanıyor. Analist Filip L, olumsuzluğun fiyatlanmasıyla SOL’un sadece üç ayda %80 artabileceğini söylüyor. Ayrıca analiste göre VET yatırımcıları Ağustos’a kadar %182 artış trendini garanti altına almak...
Vural Erkan 3 hafta önce