XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Binance’deki Bu 3 Altcoin’e Dikkat: Analistler Sıçrama Bekliyor!

Misafir Yazar
Misafir Yazar 2 hafta önce
2 görüntülenme
Binancedeki Bu 3 Altcoin Sıçrayacak!

İki analist, Binance borsasındaki kripto para birimlerinin fiyat hareketlerini mercek altına aldı. Bunun sonucunda 3 altcoin için yükseliş seviyeleri belirlediler. Onlara göre DOGE, LINK ve BNB önümüzdeki günlerde mevcut fiyatlarından yukarı doğru sıçrayacak.

“Binance’deki bu 3 altcoin sıçrayacak”

Kripto para piyasası FED’in bugün açıklayacağı faiz kararına kilitlenmişken, analistler 3 altcoin için fiyat tahminlerini güncelledi. Buna göre Chainlink, Dogecoin ve Binance Coin fiyatları önümüzdeki haftalarda ralli yapacak. Peki yatırımcılar hangi fiyat seviyelerini takip etmeli? Kriptokoin.com olarak analistlerin beklentilerini derledik.

Binance Borsasındaki Bu 3 altcoin sıçrayacak

“Dogecoin (DOGE) sıçramaya hazırlanıyor”

Analistin ilk baktığı altcoin projesi Dogecoin (DOGE). DOGE fiyatı, Mayıs 2021’den bu yana daha düşük seviyeler üretiyor. Bununla birlikte, haftalık mum çubukları bir düşüş trend çizgisi yarattı. Bu nedenle meme coin, bu düşük seviyenin üzerinde kapanamıyor. Ancak şimdi, büyük satış sona eriyor gibi duruyor. Eğer bu olursa Dogecoin fiyatında bir sıçramanın yaşanması son derece muhtemel. Dogecoin trendinin tersine dönmesi, onu daha yükseğe çıkarmak için ekstra bir çekiciliğe sahip olacak. Yatırımcılar, Dogecoin fiyatında mevcut 0.0580 dolarlık fiyattan %50 artış bekleyebilirler.

Aslında DOGE, ralliye başlamak için tek bir yeşil sinyal bekliyor: Bitcoin fiyatı. Geniş kripto para piyasası şu anda zor durumda. 21 Eylül’de Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısı yapılacak. Bu toplantının ardından FED Başkanı, ABD faiz kararını açıklayarak kripto piyasasının yeni trendini de belirleyecek. DOGE yükselişi Bitcoin fiyatına bağlı. BTC fiyatı düşerse ve Dogecoin fiyatı, 0,0491 ila 0,0578 dolar talep bölgesinin altında bir günlük mum çubuğu üretirse, yükseliş tezini geçersiz kılacaktır. Bu olursa altcoin, 0,0470 dolara kadar düşüş yaşayabilir.

“Yatırımcılar, düşük fiyattan milyonlarca Chainlink (LINK) biriktiriyor”

Chainlink, yılın başından bu yana, benzeri görülmeyen iki ani keskin satış baskısı yaşadı. Bu satışların ikisi de öngörülemeyen kaza anlarında gerçekleşti. Haziran ve Ağustos’ta yaşanan iki çöküşün ardından fiyat iyileşmesi son derece yavaş oldu. Ancak kademeli birikim, yatırımcıların yaklaşık 93,15 milyon dolar değerinde yaklaşık 13,5 milyon LINK tokenini geri satın almasına yol açtı. Birikim nedeniyle altcoin fiyatı yeni dipler üretirken, uzun vadede yükselişte kaldı. Ayrıca bu durum, balinalar ve büyük yatırımcılar LINK’e güvendiği için bir sıçramayı tetikleyebilir.

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, geçen ay yerel bir zirve oluşturduktan sonra LINK tekrar %25.87’lik bir düşüş kaydetti. Bu, fiyatı 9,3 dolardan 6,9 dolara getirdi. Bu seviye, Haziran ayının en düşük seviyesi 5,9 doların üzerinde. Aslında, Mayıs ayından bu yana LINK yatırımcılarının yalnızca %23’ü kâr elde etti. Bu nedenle yükseliş trendinin etkileri, 686 bin yatırımcı üzerinde bir etki yaratmadı. Mevcut karmaşık fiyat durumu için gereken şey, yatırımcıların en az %50’sinin kâr etmesi. Yani LINK ancak 20 dolara ulaştığında yükseliş trendi onaylanacak.

“Binance Coin (BNB) bu seviyeye kadar tırmanabilir”

Binance borsasının yerel altcoin varlığı Binance Coin, bir fiyat katalizörü arıyor. BNB fiyatı 2 Ağustos’tan bu yana destek olarak 274 dolar seviyesini kullanıyor ve bunun altında birkaç sapma var. Bu seviyenin son kırılımı 18 Eylül’de gerçekleşti ve onu bir direnç seviyesine çevirdi. İleriye dönük olarak, Binance Coin fiyatının %8 daha düşmesi mümkün. FED’in faiz artışı kararını duyurması, BNB fiyatında 243 dolardaki desteğin yeniden test edilmesine neden olacaktır. Ancak bu seviyenin testinden sonra bir ralli muhtemel.

Bu gelişme, BNB fiyatının 274 dolara geri dönmesi ve bazı durumlarda eşit yükseklerin üzerinde oluşan likiditeyi toplamak için 301 dolara kadar çıkması muhtemel. Öte yandan, Binance Coin fiyatı 243 dolarlık destek seviyesinin üzerinde kalamazsa, yükseliş tezi geçersiz olacaktır. Bu gelişme, alıcıların devreye girip yükseliş trendini etkisiz kılmasına yol açacak. Bu noktada yatırımcılar, 216 dolarlık destek seviyesini yeniden test etmesi için BNB’nin %11 düştüğünü görmeyi beklemelidir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Yıldızı parlayacak 8 Altcoin Duyuruldu!
Gelecek Aylarda Yıldızı Parlayabilecek 8 Altcoin Duyuruldu! Kripto para piyasası makroekonomik gelişmelere kilitlenirken, analistler kripto projeleri hakkında yeni tahminler paylaşmaya devam ediyor. Son olarak analistler, XDC üzerine inşa edilen 5 ve DEX olarak hizmet veren 3 altcoin belirledi. Onlara göre bu düşük piyasa değerine...
Misafir Yazar 2 hafta önce