Binance’deki Bu 4 Altcoin İçin Boğa Koşusu Bekleniyor!

1.059 görüntülenme
Binance'deki Bu 4 Altcoin İçin Boğa

Bitcoin (BTC) son 5 ayın en yüksek seviyelerine ulaşırken, Binance listesinden en büyük altcoin projeleri ideal fırsat bölgelerine ulaştı. Piyasada boğa görünümü sürürken analistler hangi altcoin’leri yakından takip ediyor, göz atalım.

Altcoin piyasası yükselirken Polkadot (DOT) alım fırsatı sunabilir

Polkadot fiyatı, hafta içinde 5 dolar direncini aştı. Son 24 saatte DOT %3,8 değer kazandı. Güçlü ralliye işaret eden durum, 5,40 doların ardından hızlıca 6,20 dolar direncine tırmanması. Diğer yandan, DOT’un günlük grafiği yaklaşan bir düşüşe işaret ediyor, bu da short pozisyon fırsatları sunulabileceği anlamına geliyor. Şu anda DOT, 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden %89 indirimle işlem görüyor.

Yazım sırasında DOT, satın alma gücünün yeniden arttığını gösteren bir yükseliş kaydetti. Bu notta, DOT’un fiyatı 20-Basit Hareketli Ortalama çizgisinin üzerindeydi ve bu, alıcıların piyasada fiyat ivmesini artırdığına işaret ediyor. Altcoin aynı zamanda 50-SMA (sarı) çizgisinin üzerindeydi. Buna rağmen, 50-SMA çizgisi 20-SMA çizgisinin üzerine çıktı ve bu bir death cross anlamına geliyor. Bir death cross, değerde gelen bir düşüş anlamına gelir. Bu okuma, yatırımcıların short pozisyon bulmasına karşılık gelir.

Solana (SOL), altcoin piyasasının en iyi performansı

Solana, hafta içinde kripto piyasası düşüşteyken bile hafif gerilemeden kurtuldu. Geçtiğimiz hafta yükseliş trendinde olan SOL, bu süre zarfında %28,44’lük bir artış gördü. Bu artış, birleşik ekonomik faktörlerden ve Solana’nın kripto kullanıcıları arasında artan faydasından kaynaklanıyor olabilir. Solana ağı, bireysel ve kurumsal yatırımcılar arasında artan kripto farkındalığı ve benimsenmesinden daha fazla ilgi görüyor. Ağ, 2023 için planlar sunarak çevrimiçi topluluğu arasında heyecan yarattı.

SOL ağı, geliştiricilere erişim ve Blockchain’lerde DApp’ler oluşturmak için bir çerçeve sağlar. Örneğin, kripto cüzdanı olan Phantom, Solana üzerinde barındırılmaktadır. Cüzdan, Solana kullanıcıları için merkezi olmayan finans, staking ve NFT işlemlerini destekler. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Kasım ayındaki krize rağmen Vitalik Buterin’den övgü almayı başarmıştı.

Teknik kısımda, SOL fiyatı dünkü hafif gerilemenin ardından toparlanıyor ve 21,28 dolardan işlem görüyor. Destek seviyeleri 19.60, 20.09 ve 20.75 dolar iken direnç seviyeleri 21.90, 22.40 ve 23.05 dolar. SOL, haftalık grafiklerde 50 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA) ve 200 günlük SMA’nın altında işlem görüyor. Bu işaretler, önümüzdeki SOL fiyatında bir düşüş eğilimine veya hafif bir tersine dönüşe işaret ediyor.

Analist Jammy Hunts’a göre SOL, bu ivmenin ardından düşüşe geçebilir ve 19,69 dolar desteğine dokunabilir. Bir sonraki ralli, muhtemelen önümüzdeki günlerde ilk direnç seviyesi olan 21.90 doları aşacak.

On-chain veriler, Chainlink hakkında neler söylüyor?

Olumlu on-chain verilere rağmen, LINK kısa vadede kripto piyasasında en iyi performans gösterenlerden biri olmayabilir. Altcoinin piyasa kapitalizasyonundaki büyüme, oracle’ların kripto para piyasasında oynadığı hayati role bağlanabilir. Chainlink gibi Oracle’lar, harici verilerin akıllı sözleşmelere entegrasyonunu kolaylaştırarak varlık fiyatları, döviz kurları ve diğer ilgili veriler dahil olmak üzere gerçek dünya bilgilerine erişim sağlar.

Chainlink’in sunduğu çeşitli avantajlar göz önüne alındığında, altcoine olan talebin artması şaşırtıcı değil. Santiment tarafından yapılan son analize göre, balinalar tarafından altcoin birikiminde kayda değer bir artış oldu. 18 Ocak’ta bir analitik firması, 460’tan fazla adresin minimum 100.000 LINK’e sahip olduğunu belirten bir rapor yayınladı. Bu veriler, 2022’deki değer düşüşüne rağmen, önemli sayıda büyük yatırımcının token ile ilgilenmeye devam ettiğini ve Chainlink’in potansiyeline güven duyduğunu gösteriyor.

Ne yazık ki LINK yatırımcıları için birikime Chainlink kullanımı eşlik etmiyor. Bunun nedeni, günlük aktif adreslerin son birkaç gün içinde %56’lık bir düşüş yaşamış olmasıdır. Bu yatırımcıların orta ve uzun vadede LINK biriktirmek istediklerine işaret edebilirken, aynı zamanda olumsuz bir işaret de olabilir. LINK, Chainlink’in merkezi olmayan kehanetlerinin ödemesi için kullanıldığından, on-chain bir faaliyete sahip değilse, merkezi olmayan finans ağının hizmetlerine yönelik düşük talebin bir örneği olabilir.

Bu arada, LINK’in talep ve fiyatlarındaki dalgalanmaların piyasada normal bir olay olduğunu not etmek önemlidir. Ek olarak, Chainlink stratejik ortaklıklar kurmaya, sosyal medyada aktif olarak yer almaya ve platformunu geliştirmeye yönelik çalışmaya devam ediyor. Sonuç olarak, kısa vadede Chainlink’in hareketinin genel piyasa eğilimleriyle uyumlu olması muhtemel.

Bu gelişme, altcoin piyasasında Cardano’yu öne çıkarabilir

Altcoin’ler yaklaşan yükseliş piyasası döngüsünde güçlü bir rakip olarak kabul edildiğinden, kripto para piyasası Cardano’nun (ADA) performansını yakından izliyor. Cardano’nun (ADA) en önemli özelliklerinden biri, toplam 45 milyar token arzıdır. Bu da maksimum arzı 21 milyon olan Bitcoin’den önemli ölçüde daha yüksek ve yatırımcılar arasında kripto paranın fiyat artışı potansiyeli konusunda endişelere yol açtı. Token yakma olasılığı, bu konuyu ele almanın bir yolu olarak tartışıldı, ancak kripto paranın değeri üzerinde önemli bir etkisinin olup olmayacağı henüz belli değil.

Ayrıca, Cardano’nun (ADA) şu anda ATH’sinden %89 düştüğünü belirtmekte fayda var. Token yakma, özellikle mevcut piyasa performansı göz önüne alındığında altcoinin fiyatı üzerinde potansiyel olarak olumlu bir etkiye sahip olsa da, Cardano’yu önceki zirve değeri olan 3,10 dolar döndürmek için yeterli olması pek olası değil.

Diğer yandan, kurucusu Charles Hoskinson’ın Cardano’nun yönetim modelinin, ADA yatırımcılarının protokolde enflasyon oranını ayarlamak gibi değişiklikler yapmasına izin verecek şekilde tasarlandığını vurguladığını belirtmek önemlidir. Token üretim oranında önemli bir düşüş olması ve ücret oluşturmak için yeterli işlem hacminin bulunmaması durumunda, topluluğun para politikasındaki değişiklikleri oylaması mümkünç

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Yükselecek Metaverse Coin Projeleri 10'una Bakın
Güçlü Yükselecek Metaverse Coinler: Bu 10’una Bakın! Bitcoin (BTC) beş ay aradan sonra tekrar 23,000 dolar bölgesini geri almayı başardı. Bu esnada, çeşitli altcoin ve metaverse coinler belirgin bir güç sergiliyor. Bu yazıda, yüksek beklentiler taşıyan 10 coin’e göz atalım. 2023’de öne çıkabilecek en...
Buğra Çağlar 2 ay önce