Dikkat: Binance’deki Bu 5 Altcoin İçin Ayı Formasyonu!

4.452 görüntülenme
Binance'deki Bu 5 Altcoin İçin Ayı Formasyonu

Binance listesinden CAKE ve DOGE dahil 5 büyük hacimli altcoin, kısa vadede keskin fiyat düşüşü öneren ayı formasyonları oluşturuyor.

Dikkat, bu 5 altcoin grafiğinde ayı bayrakları şekilleniyor

İlk kırmızı bayarak Pancake Swap (CAKE), şu anda CoinMarketCap’in trend listesinde 3. sırada. Fiyat açısından son 24 saatte %2 civarında değer kazandı. Fakat, günlük grafiğine bakış, pozitif bir trend çizgisinin giderek zayıfladığını, daha yüksek ve daha yüksek diplerin yaklaştığını gösteriyor. CAKE bu trend çizgisi eşliğinde 3,171 dolar dip bölgesinden 4,321 dolara tırmanmıştı.

Güncel durumda, boğalar 4.037 dolar kilit direnç seviyesinin üzerindeki konumu korumayı başaramadı. Bu da nihayetinde token fiyatında hafif bir geri çekilmeye yol açtı.

4 saatlik grafik, CAKE fiyatının daha önce belirtilen trend çizgisinden sıçramak istediğini gösteriyor. Trader’lar, fiyatı yükselen bir kama formasyonun zirvesine yaklaştığı için henüz satmak istemeyebilir.

CAKE’nin fiyatı zirveye ulaşmadan önce CAKE’nin fiyat hareketi için net bir yön belirlenmezse, altcoin’in fiyatı ya düşer ya da konsolide olur. Bu seviyeden bir düşüş, CAKE’nin fiyatının pozitif trend çizgisinin altına düşeceği anlamına gelir ve bu da onu 3.580 dolara düşme riskiyle karşı karşıya bırakacak. Bununla birlikte, önümüzdeki 24 saat içinde CAKE’nin fiyatındaki bir düşüş, direnç seviyesini kaçınılmaz olarak 4.037 dolara kırmadan önce bir geri çekilme ve likidite oluşturma hareketi olabilir. CAKE şu anda son saatlerde gelen alıcılarla birlikte bu seviyenin üzerinde işlem görüyor.

DOGE grafiğindeki ayı bayraklarına dikkat

CoinMarketCap verilerine göre DOGE, son 24 saatte %1,5 düzeyinde düşüş yaşadı. Meme coin’in son günkü iyi performansı, haftalık %8’lik başarılı performansına katkıda bulundu. Ancak DOGE, son 24 saatte en büyük iki kripto para olan Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) karşı sırasıyla yaklaşık %1,29 ve %3,82 oranında zayıfladı.

2 saatlik zaman dilimine bakıldığında, DOGE fiyatı düşüş eğilimi gösteren bir fiyat kanalı oluşturdu. Yazım sırasında, Dogecoin (DOGE) fiyatı 2 saatlik grafikte 9 EMA ve 20 EMA çizgisinin altına düşecek gibi görünüyor. Bu da yatırımcıların göz kulak olmak isteyebilecekleri bir ayı bayrağı.

Ayrıca, RSI tarafında da başka bir ayı bayrağı mevcut. Şu anda, RSI çizgisi aşırı satım bölgesine doğru negatif eğimli. Buna ek olarak, RSI çizgisi, RSI SMA çizgisinin altından aşağı yönlü bir şekilde geçmenin eşiğinde. Bu aşağı yönlü teknik bayraklar devreye girerse, DOGE’nin fiyatı 0,08978 dolara düşme riskiyle karşı karşıya kalabilir.

Injective (INJ), satış baskısı arttıkça ayı formasyonu oluşturuyor

Injective tarafında, ayıların piyasaya hakim olması ve fiyatını düşürmesi nedeniyle düşüş formasyonu gelişiyor. Şu anda kritik destek 3,54 dolarda ve kırılırsa daha fazla düşüş devreye girebilir. Boğa tarafında, direnç 3,88 dolarda ve boğalar fiyatları bu seviyenin üzerine çıkarmayı başarırsa, yukarı yönlü bir ivme beklenebilir. O zamana kadar piyasa baskısı düşüş eğilimini sürdürecek ve fiyatlar düşmeye devam edebilir.

Günlük grafiğe bakıldığında, Injective fiyatı düşüş eğilimi gösteriyor ve satış baskısı 3,88 dolar seviyesinin altına düştükten sonra artıyor. Ancak, yükseliş baskısı birkaç saat önce bugünkü işlem seansında görüldü. Ayrıca fiyat 3,80 doların üzerine çıktı, ancak kendini sürdüremedi ve 3,54 dolarlık destek seviyesini vurdu ve düşüş baskısı yeniden görüldü.

Şu anda INJ, piyasada düşüş baskısının bir işareti olan 50 günlük hareketli ortalamanın ve 200 günlük hareketli ortalamanın altında işlem görüyor. RSI, 70 seviyesinin altına düşerek değerinin altında olduğunu ve ayılar piyasaya hakim olmaya devam ederse daha fazla aşağı yönlü hareket olabileceğini gösteriyor. 20-SMA ve 50-SMA düşüş eğilimi gösteriyor ve bu da piyasada düşüş eğilimi olduğunu gösteriyor. MACD aşağı doğru seyrediyor ve MACD çizgisi sinyal çizgisinin altında işlem görüyor.

Sonuç olarak, Injective fiyat analizi, 3,88 dolar direnç seviyesinin altına düştükten sonra satış baskısı arttıkça düşüş eğilimi gösteriyor. Boğalar güçlerini yeniden kazanmadıkça düşüş baskısının devam etmesi bekleniyor. Yakın gelecekte fiyat hareketi için önemli bir gösterge olacağından 3,54 dolarlık destek seviyesi yakından izlenebilir.

Momentum azaldıkça, Solana grafiğinde düşüş sinyalleri belirginleşiyor

Solana boğaları, 25,68 dolarda dirençle karşılaşmasına rağmen, son gün boyunca ayı kontrolünü geçersiz kılma girişimlerinde nihayetinde başarılı oldu. 3 saatlik fiyat grafikte, Keltner Kanalı bantları yukarı yönde, üst çubuk 25,64 ve alt bant 22,96 dolar, piyasanın iyimser havasını doğruluyor. Bu hareket, SOL’a olan talebin arzdan daha önemli olduğunu gösterdiği için SOL fiyatının yakında artabileceği anlamına gelir ve bu da fiyatı yükseltir.

0,12 değeriyle büyüyen MACD, SOL’un negatif bölgeden sinyal hattına doğru ilerlerken olumlu havasını teyit ediyor. MACD histogramı, daha belirgin yükseliş momentumunu belirtmek için 0 seviyesinin üzerine çıkarak pozitif hareket eder.

Stokastik RSI, aşırı alım eşiği olan 70’in üzerine çıkarak SOL’un iyimser duyarlılığını destekliyor, bu da SOL’nin yükseliş eğiliminde olduğunu ve dolayısıyla fiyatın daha da artmasının beklendiğini gösteriyor. Ancak, 93.13 okuması ve sinyal çizgisinin altına kayması ile yükseliş trendi yavaşlıyor gibi görünüyor. Bu seviye, SOL’un yükseliş trendinde olmasına rağmen, ilerlemenin sonuna doğru olduğunu ve yatırımcıların kazanç elde etmeyi ve daha iyi bir giriş fırsatı olduğunda yeniden girmeyi düşünmeleri gerektiğini gösteriyor.

Her ikisi de SOL fiyat grafiğinde aşağı yöne işaret %78,57’lik Aroon okuması ve %57,14’lük Aroon aşağı okuması, yükseliş momentumunun azaldığını yansıtıyor. Bu hareket, SOL’nin bir yükseliş trendinden düşüş trendine geçiş yapıyor olabileceğini ortaya koyuyor çünkü Aroon’un %78,57’lik yukarı okuması düşüyor ve bu da yükseliş trendinin güç kaybettiğini gösteriyor. Öte yandan, %57.14’lük Aroon aşağı okuması yükseliyor, bu da negatif oranın güçlenmekte olduğunu ve SOL’un düşüş fazına girebileceğini gösteriyor.

Bonk (BONK) %98 düştü

Son olarak, Solana tabanlı bir meme coin olan ve geçen ay yaptığı ralliyle gündem olan Bonk (BONK), son günlerde aynı hızda aşağı yönde hareket ediyor. Bonk (BONK), son 24 saat içinde bir noktada %5 düşerek 0,0000008447 geriledi ve bu esnada ralliye ayak uyduramadı. CoinMarketCap’in verilerine göre BONK, neredeyse bir ay önce ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesinden (ATH) %98’den fazla düştü.

Bonk rugpull olabilir mi? Bu, şu anda BONK ekosistemindeki en büyük korkulardan biri. BONK, Shiba Inu’nun Ethereum için yaptığı gibi Solana ekosistemini birleştirmek için dönüm noktası niteliğindeki bir meme coin olarak kabul edilmesine rağmen, son fiyat hareketi hedef hakkında şüphe uyandırdı.

BONK’un on-chain metriklerinin gözden geçirilmesi, ilk fiyat hareketlerinin, koşuyu yönlendiren birkaç balinanın bir fonksiyonu olduğu varsayımına güven veriyor. %33 düşüşle yaklaşık 6 milyon dolarlık 24 saatlik işlem hacmiyle, yalnızca küçük perakende sahiplerinin işlem yürüttüğü açıktır, bu da kripto paranın büyümesi için uygun olmayan bir eğilimdir. Kriptokoin.com olarak ilk günlerindeki ralliye bu yazıda yer vermiştik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Santiment: Balinaların Avladığı 4 Altcoin
Santiment: Balinaların Avladığı 4 Altcoin Bunlar! On-chain analiz platformu Santiment, birden fazla altcoin ağında büyük balina işlemleri tespit etti. İşlemler volatiliteyi artırdı, ancak şu anda kadar büyük bir satış yapılmadı. Santiment, 4 altcoin ağında yüklü balina işlemleri tespit etti Kripto piyasası analiz platformu,...
Buğra Çağlar 2 ay önce