XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Binance’deki Bu Altcoin Fırladı Gitti! İşte Nedeni

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
12 görüntülenme

Geçen hafta yüzde 40’dan fazla değer kaybeden bir altcoin, Binance duyurusuyla tekrar harekete geçiyor. Rallide borsanın bugün Twitter’dan yaptığı güncellemeler etkiliydi.

Binance’deki bu altcoin %40 çakıldıktan sonra ralliye başladı

Ethereum hard fork’u olan ETHPoW’un (ETHW) fiyatı, geçen hafta merge yaklaşırken 150 dolara fırladı. Bununla birlikte, o zamandan beri tüm kazançlarını kaybetti. BlockSec, ETHPoW token düşüşü konusunda uyarmıştı. İddiaya göre Gnosis ağındaki bir köprüden 200 WETH gönderdikten sonra ek 200 ETHW aldı.

Bu arada, ETHW fiyatını uçurama sürükleyen tek gelişme WETH transferlerinde yaşanan sıkıntılar değildi. Kripto varlık yöneticisi Grayscale Investments, merge ardından elindeki tüm WETH’leri satacağını duyurdu. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, ETHPoW fiyatı bu olayların ardından serbest düşüşe geçti. Ancak, yeni bir Binance duyurusu fiyat hareketini tersine çeviriyor.

Binance'deki Bu Altcoin Fırladı

ETHW neden yükseliyor?

Binance bugün Twitter’dan, Ethereum merge başarılı bir şekilde uygulandıktan sonra, uygun ETH ve WETH sahiplerine ETHW tokenlerinin dağıtımını tamamladığını duyurdu. Duyuruya göre, kullanıcılar artık işlem geçmişi altındaki dağıtım sayfasından ETHW aldıklarını onaylayabilirler. Bu arada, en önemli güncellemede, borsa ETHW  yatırma ve çekme işlemleri de tekrar aktif hale getirdiğini duyurdu.

https://twitter.com/binance/status/1572111227861475328

ETHPoW’un yüzde 40’lık düşüşü

ETHPoW’un mevcut fiyatı 6.79 dolar ve 24 saatlik işlem hacmi 189 milyon dolar. Son 24 saatte ETHPoW fiyatı %30 civarında değer kazandı. Ancak son yedi gün içinde %70 değer kaybettiğini belirmekte fayda var. ETHPoW, ,CoinMarketCap verilerine göre şu anda 2656. sırada yer alıyor.

Binance'deki Bu Altcoin Fırladı

BlockSec, altcoin işlemleri hakkında ilginç iddiası

18 Eylül’de güvenlik açığını bildiren bir siber güvenlik firmasına göre, Ethereum PoW Blockchain’i, bir yeniden oynatma açığı yaşadı. Saldırgan, ETHPoW’daki PoS Blockchain’den bir mesajı tekrarladıktan sonra ek 200 ETHW token aldı. BlockSec’e göre saldırı, köprünün cross chain mesajın gerçek chain kimliğini yeterince doğrulamadığı için gerçekleşti.

ETHPoW Blockchain geliştirme ekibine göre, saldırı, ağından ziyade köprünün sözleşme güvenlik açığını hedef aldı. Geliştirme ekibi ayrıca, riskleri bildirmek için 17 Eylül’den bu yana Omni Bridge ile iletişime geçmeye çalıştıklarını belirtti. Ne yazık ki, Omni Bridge bir geri bildirim isteğine yeterince hızlı yanıt vermedi. PoW fork yalnızca birkaç gündür faaliyette ve erken bir saldırı, gelecekteki benimsenmesini etkileyebilir. Ayrıca, istismar keşfedildiğinden beri ETHPoW’in değeri düştü.

EthereumPoW (ETHW), yaklaşmakta olan Ethereum merge ile Ethereum Blockchain’in potansiyel bir fork’udur. Merge, Ethereum’u PoS’a geçirecek, fork sürüm ise PoW olarak kalacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

“2008’den Kötüsü Geliyor” Diyen Tahminci: Bu 2 Kripto Para Fırlayacak! Bloomberg’ın kıdemli analistlerinden Mike McGlone, yükselen faiz oranlarının 2008’den daha kötü sonuçlanacağını söyledi. Ancak, 2 kripto para biriminin bu esnada zirveye ulaşacağını tahmin etti. Mike McGlone, kriz esnasında bu 2 kripto para biriminde ATH bekliyor McGlone, yakın...
Buğra Çağlar 2 hafta önce