Binance’deki Bu Altcoin Tahtadan Uçtu: Yüzde 2.700 Artış!

Emre Borsan
Emre Borsan 2 ay önce
12.829 görüntülenme
Binancedeki Bu Altcoin Tahtadan Uçtu: Yüzde 2.700 Artış!

Binance Launchpad’in 29. projesi olarak duyurulan bir altcoin, son günlerde büyük bir fiyat yükselişi yaşıyor. Kripto para, Binance’de gerçekleşen ön satışının ardından USDT, BTC, BUSD ve BNB pariteleriyle işlem görmeye başladı. Bunun ardından, halihazırda yükselişe geçen kripto para adeta tahtadan uçtu. Son verilere göre varlık, son bir haftada %2700’ün üzerinde artış yaşadı. İşte ayrıntılar…

Binance bu altcoin projesini listeledi

Binance Launchpad, 29. projesinin Hooked Protocol (HOOK) olduğunu açıkladı. Bunun ardından, geçtiğimiz günlerde HOOK’un ön satışı Binance borsasında gerçekleşti. Bugün ise altcoin, dünyanın en büyük borsasında işlem görmeye resmen başladı. HOOK, Binance’de USDT, BTC, BUSD ve BNB işlem çiftleri ile satışa çıktı. Bunun ardından kripto paranın fiyatı parabolik bir yükseliş yaşadı. Son verilere göre kripto para, kısa süre içerisinde yüzde 2700’ün üzerinde artış gösterdi. Böylece, ön satışa katılan yatırımcıların yüzünü güldürdü.

Binance borsası, Launchpad bölümü aracılığıyla yeni projeleri destekliyor. Buna göre borsa, yeni ve yaklaşmakta olan Blockchain projeleri için bir yatırımcı bölümüne sahip. Yeni Blockchain ağları son derece hassas bir yapıyla çalışıyor. Bu nedenle, bu ağların tokenleri büyük fiyat dalgalanmaları yaşamaya son derece eğilimli. “Play to Earn” temalı Hooked Protocol’ün yerel tokeni olan HOOK da bunlardan biri. Protokolün yönetişim tokeni olarak hizmet veren bu kripto para, listelemenin ardından büyük bir fiyat oynaklığı yaşıyor.

Hooked Protocol (HOOK) fiyatı 27 kat arttı: Yükseliş sürecek mi?

Binance listelemesinin ardından altcoin, orijinal satış fiyatının 27 kat üstüne çıkmayı başardı. Böylece, 2,70 dolara ulaştı. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere kripto para, 25 Kasım’da Binance Launchpad tarafından listelendi. Bunun ardından ön satış süreci başladı. 500 milyon tokenlik arzın 25 milyonu (%5) ön satışa ayrıldı. Ardından ön satışta token, 0,1 dolarlık bir fiyat etiketiyle BNB sahiplerine sunuldu. Toplamda 110.000’den fazla BNB sahibi, Launchpad abonelik döneminde 9 milyon BNB’nin üzerinde taahhüt verdi. Böylece ayrılan arz kısa sürede sahiplerini buldu.

HOOK coin, Play to Earn platformunda gas ücretlerini ödemek gibi amaçlarla kullanılıyor. Aynı zamanda Hooked Gold Token (HGT) kripto teşviklerini elde etmeye olanak tanıyor. Böylece, merkeziyetsiz yönetişimi de destekliyor. Hooked Protocol’ün ne işe yaradığını daha iyi öğrenmek için “Hooked Protocol (HOOK) nedir” makalemize erişebilirsiniz. Altcoin şu anda Binance’e ek olarak Hotbit ve MEXC borsalarında da işlem görüyor. Bununla birlikte yatırımcılar fiyatın yükselmeye devam edip etmeyeceğini sorguluyor. Kripto analisti Muro, kripto paranın fiyatı hakkında bir tahmin paylaştı:

“HOOK, yayınladığım düşüş girişinden %10’ün üzerinde arttı. Tradingview’de henüz grafik yok, bu yüzden bir grafik yaptım. 2,28’deki bu düşük tutarsa 3,48 ila 3,60 doları hedeflerdim. Aksi olur ve düşerse, %5’lik bir kayıp için orada beklerdim.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Geliştiriciler Bu 10 Altcoin Projesinde!
Bu Listeye Çok Dikkat: Geliştiriciler Bu 10 Altcoin’de! Geliştiricilerin en yoğun olduğu altcoin projeleri ortaya çıktı. Kripto veri platformu Santiment’in yayınladığı rapora göre, geliştiriciler en çok Cardano ağında yer alıyor. Buna göre Cardano, Kasım ayında en çok GitHub geliştirici etkinliğine sahip Blockchain’i oldu. Onu, Polkadot...
Emre Borsan 2 ay önce