Analist: Yükselecek Binance’deki 5 DeFi Altcoin’i Bunlar!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 30 Ağustos 2022
4 görüntülenme

DeFi, herhangi bir aracıya ihtiyaç duymadan finansal hizmetler ve teknoloji sunan merkezi olmayan finans’ın kısaltmasıdır. Kullanıcılara tam bir gizlilik ve sahiplik getirir. Aracı kurumlar, bankalar ve borsalar gibi aracılar, Blockchain’deki akıllı sözleşmeler kullanılarak bu sistemde tutulur. Bugün, Ağustos 2022’de portföyünüze eklemeye değer, analist Will Izuchukwu’in seçimi olan en iyi DeFi altcoin projelerini listeleyelim.

Binance’de listelenen en iyi 5 DeFi altcoin projesi

iExec RLC (RLC)

iExec, Blockchain tarafından desteklenen merkezi olmayan bilgi işlem sağlayıcısıdır. Blockchain, herkesin bilgi işlem gücünden ve uygulamalarından para kazanabileceği bir pazar ağı kurmak için kullanılır. iExec’ün teknolojisiyle öne çıkan ürünleri:

  • Web3 Marketplace, Oracle Factory (Kodlama deneyimi gerekmez)
  • Gizli Bilgi İşlem (Verileri, gizliliği ve mülkiyeti korur)
  • iExec SDK (iExec merkezi olmayan bulut aracılığıyla ‘off chain’ hesaplamaları yürütür)

RLC token şu anda Binance, Bitget, Biconomy Exchange, KuCoin ve Bitrue gibi büyük borsalarda listeleniyor.

dYdX (DYDX)

dYdX, ikinci katman merkezi olmayan kripto para borsasıdır (DEX). DYDX’in platformu yatırımcıların, likidite sağlayıcılarının ve ortakların bir topluluk olarak protokolün geleceğini şekillendirmeye yardımcı olmasını sağlar. Ayrıca, varlıkları her bir coin için dünya çapındaki kredi havuzuna eklendiğinden, hesaplarına para yatırıldığında otomatik olarak faiz kazanmaya başlar. 

Platform, borç alanların hesaplarında her zaman yeterli teminat olmasını garanti ederek borç verenleri korur. Müşteriler, zaten sahip oldukları fonları kredi için teminat olarak kullanarak, dYdX’ten borç alabilirler ve pazarın sunduğu herhangi bir varlığı anında satın alabilirler. DYDX şu anda Binance, Deepcoin, OKX, Bybit ve CoinW gibi kripto para borsalarında işlem görüyor.

Injective (INJ)

Injective, ana akım DApp’ler oluşturmak için birlikte çalışan ilkelleri sağlar. Kullanıcılar, Injective’in hızlı, cross chain ve merkezsiz protokolü üzerinde herhangi finansal piyasa oluşturabilirler. İşlemler, bekleme ve ek gas masrafı olmadan anında tamamlanır. Injective kullanıcıları, Ethereum, Cosmos ve BSC gibi çeşitli ağlarla herhangi bir sorun yaşamadan işlem yapabilirler. Ek olarak, Injective, Terra gibi Cosmos tabanlı projeler arasında alışverişi kolaylaştırabilir.

Web sitesine göre, ana akım DApp’ler oluşturmak için kullanıma hazır, birlikte çalışabilir bir emir defteri sunuyor. Injective tamamen topluluk tarafından yürütülmektedir. Ayrıca, anında kesinlik ile güvenli işlemler için Tendermint tabanlı PoS konsensüsü ile güvence altına alınmıştır. INJ şu anda Binance, Bybit, CoinW, BingX ve BTCEX borsaları gibi büyük borsalarda işlemlere açık.

Lido DAO (LDO)

Lido, Ethereum için likidite staking çözümüdür. LDO, kullanıcıların minimum mevduat ile ETH’lerini stake etmelerine olanak tanır. Web sitesine göre, yerel yardımcı program tokeni olarak LDO için bazı kullanım durumları şunları içerir:

  • Lido DAO’da yönetim hakları verilmesi.
  • Ücret parametrelerini ve dağıtımını yönetme.
  • Lido node operatörlerinin eklenmesini ve çıkarılmasını yönetir.
  • Web sitesindeki verilere göre, Lido destekli ağlar arasında Ethereum, Polygon, Solana, Polkadot ve Kusama yer alıyor. Lido ayrıca, siteden alınan bilgilere göre, kullanıcıların stake varlıklarını getiri üzerine getiri elde etmek için kullanmalarına da izin veriyor.

LDO şu anda Binance, Deepcoin, Bybit, BingX ve CoinTiger gibi birçok borsada işlemlere açıktır.

Kyber Network Crystal v2 (KNC)

Kyber Network, herhangi bir DApp üzerine güvenli ve anında işlemler sağlayan likidite protokolleri merkezidir. Merkezi olmayan borsalar (DEX’ler), DeFi DApp’ler ve diğer kullanıcılar, Kyber Network sayesinde en iyi fiyatları sunan likidite havuzlarına basit erişime sahip olmalıdır.

Kyber’deki her işlem on-chain üzerindedir. Herhangi bir Ethereum blok gezgini ile bunları doğrulamayı kolaylaştırır. DeFi projesi, geliştiricilerin hiçbir şey hakkında endişelenmeden likidite eksikliğini gidermeyi amaçlıyor. Kyber kısaca geliştirici dostudur. Ayrıca herhangi bir uygulamanın anında entegre olmasına izin verir. Web sitesine göre, Kyber Network, bir DAO olan KyberDAO aracılığıyla topluluk tarafından yönetilmektedir. KNC şu anda Binance, Coinbase Pro, Huobi Global ve Kraken gibi borsalarda işlem görüyor. Daha fazla altcoin incelemesi için Kriptokoin.com‘un coin kesif bültenine göz atabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Aave Duyuru Yaptı: Durduruluyor
Aave Duyuru Yaptı: Bu Altcoin Borçlanması Durduruluyor! Aave topluluğu, merge başlayana kadar Ethereum (ETH) kredilerini askıya almak için bir teklifte oy verecek. DeFi platformu Aave’ye göre tartışmalı hard fork teklifi, protokolün ETH piyasasındaki yüksek kullanım riskleri hakkında endişeler uyandırıyor. Aave topluluğu kritik oylamaya hazırlanıyor...
Buğra Çağlar 30 Ağustos 2022