Binance’den Bu 2 Altcoin İçin Duyuru: Delist Oluyorlar!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 14 Eylül 2022
26 görüntülenme

İşlem hacmi ile en büyük kripto para borsası olan Binance’in Türkiye kolu, iki altcoin için delist duyurusu yaptı. Borsanın açıklamasına göre delist, iki stablecoin’i ilgilendirmekte. İşte detaylar…

Binance TR, bu altcoin projeleri için delist duyurusu yaptı

Binance TR yakın zamanda yaptığı bir duyuruda, 26 Eylül 2022, saat 6’da USDC/BUSD ve TUSD/BUSD çiftlerini delist edeceğini açıkladı. Bu iki çift için alım-satım duracak. Ancak kullanıcılar, USDC ve TUSD’lerini diğer işlem çiftleri aracılığıyla alıp satmaya devam edecek. Bu iki altcoin çifti için bekleyen alım satım emirlerinin, delist sonrası otomatik olarak iptal edileceği de belirtilmekte.  Binance TR’nin duyurusuna konu olan kripto para birimlerinin özelliklerini, aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

  • USD Coin (USDC): 1:1 temelinde ABD dolarına sabitli bir stablecoin’dir. Dolaşımdaki bu kripto para biriminin her birimi, nakit ve kısa vadeli ABD Hazine bonolarının bir karışımı olarak yedekte tutulan 1 dolar ile desteklenmekte. Bu varlığın arkasındaki Centre konsorsiyumu, USDC’nin düzenlenmiş finansal kurumlar tarafından verildiğini söylüyor. Stablecoin ilk olarak Eylül 2018’de sınırlı bir temelde piyasaya girdi.  Genel olarak amacı, USDC’nin mümkün olduğunca çok sayıda cüzdan, borsa, servis sağlayıcı ve dApp tarafından kabul edildiği bir ekosistem oluşturmaktır.
Binance Duyurdu: Bu Altcoin'ler Artık Destekleniyor! 
  • TrueUSD (TUSD): TrueUSD, tıpkı USDC gibi, 1:1 oranında ABD dolarına sabitli bir stablecoin’dir. TrueUSD, ilk olarak Ocak 2018’de sınırlı bir yatırımcı tabanına sunuldu. O zamandan beri neredeyse 400 milyon dolar destekli tokenları içerecek şekilde büyüdü. TrueUSD, gerçek dünya varlıklarını tokenleştirmeye yönelik bir platform olan TrustToken tarafından yönetilir. Diğer stablecoin’lerde olduğu gibi TrueUSD, artan likiditeyi kolaylaştırmayı sağlar. Ayrıca kripto traderlarına ve genel kullanıcılara, diğer tokenlara göre değişken olmayan bir varlık sağlamayı amaçlıyor.

Binance USD (BUSD) nedir?

Peki, söz konusu çiftlerde yer alan BUSD nedir? Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi BUSD, Binance tarafından çıkarılmıştır. Binance USD (BUSD), Binance (Paxos ile ortaklaşa) tarafından çıkarılan bir kripto paradır. New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) tarafından onaylanan ve düzenlenen 1:1 USD destekli stablecoin’dir. Resmi web sitesi. 5 Eylül 2019’da piyasaya sürülen BUSD, doların stabilitesini Blockchain teknolojisi ile birleştirmeyi amaçlıyor. Temelde ERC-20 token standardı olarak verilen ve BEP-2 standardını da destekleyen bir kripto paradır.

Akıllı Para, Bu Altcoin Projesine Yağacak

Binance stablecoin’leri delist etmeye devam ediyor

Binance’in bu stablecoin delist kararı, çok aşamalı bir planın parçası olarak geliyor. Peki borsa, bünyesindeki stablecoin’leri listeleme kararını neden aldı? Kripto para borsası, yukarıda tanımladığımız BUSD’nin, yani kendi stablecoin’inin kullanımını artırmayı amaçlıyor gibi duruyor. Hatta Binance, delist’e ek olarak platformunda USDC ile ilgili stake etme gibi diğer hizmetlerisonlandırmayı planlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bugün Bu 14 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!
Bugün Bu 14 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar! Bugün, 14 altcoin projesinde önemli gelişmeler göze çarpıyor. Bu yazımızda, 14 Eylül tarihinde yaşanacak borsa listelemelerini, soru cevap etkinliklerini ve token yakımlarını paylaşacağız. İşte detaylar… 14 altcoin projesi için önemli gün geldi Kripto para projelerini etkileyen pek...
Aslı Dinçer 14 Eylül 2022