Binance’den Düşüş Piyasasında Bu 3 Kripto Para İçin Önemli Hamle!

Binance'den Düşüş Piyasasında Bu 3 Kripto Para İçin Önemli Hamle!
Binance'den Düşüş Piyasasında Bu 3 Kripto Para İçin Önemli Hamle!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance, ayı piyasasında büyük yatırımlarla 3 kripto para madenciliğini destekliyor. Binance Pool, 18 ile 24 ay arasında 500 milyon dolar değerinde kredi teklif edecek. Madenci Kredisi projesinde faiz oranı şu anda %5 ile %10 arasında değişiyor.

Binance’de kripto para madenciliği için destek

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, kripto madenciliği ekosistemini destekleyeceğini açıkladı. Bu doğrultuda Binance Pool, BTC madenciliği için 500 milyon dolarlık bir madenci kredisi projesi başlattı. Şirkete göre bu proje Binance Pool için türünün ilk örneği. Binance, duyuruda, şu açıklamaya yer verdi:

Dünyanın önde gelen kripto para madenciliği havuzlarından biri olan Binance Pool, sağlıklı bir dijital varlık ekosisteminin korunmasına yardımcı olma sorumluluğuna sahip. Mevcut piyasa koşulları ışığında Binance Pool, kripto madencilerini ve dijital altyapı sağlayıcılarını desteklemek için 500 milyon dolarlık bir kredi projesi başlatıyor.

Kripto para

Ayrıca şirket, hem özel hem de kamu Bitcoin madencileri için borç finansmanı sağlamaya odaklanacağını açıkladı. Ayrıca, dünya çapında kripto varlık altyapısı için destek sağlamayı planlıyor. Binance Smart Pool, garantili minimum geliri ve basit işlemleriyle biliniyor.

Havuz, kullanıcıların karı artırmak için aynı algoritmayı kullanmalarına imkan veriyor. Böylece, farklı kriptoları madencilik yapmak için karma oranlarını otomatik olarak değiştirmelerine olanak tanıyor. Web sitesinde belirtildiği üzere Binance Smart Pool, SHA256 algoritması ile uyumlu. Bu, kullanıcıların hash oranının Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV (BSV) arasında otomatik olarak değiştirilebileceği anlamına geliyor. Ancak duyuru, Gala, Ethereum ve diğer kriptoların bu destek programına dahil edilmesi konusunda netlik sağlamadı.

Kripto para

Binance Smart Pool’dan 500 milyon dolarlık kredi

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Binance Pool, 18 ile 24 ay arasında 500 milyon dolar değerinde kredi verecek. Ayrıca, Binance Miner Lending ile fiziksel veya dijital varlıklarla sağlanacak teminata ek olarak faiz oranı şu anda %5 ile %10 arasında değişecek. Şirket ayrıca birkaç bulut madenciliği ürünüyle çalışmayı yoğunlaşıyor. Bu kapsamda şu açıklamayı yapıyor:

Havuz, bulut madenciliği ürünlerini piyasaya sürmeyi planlıyor. Bulut madenciliği hash gücü, doğrudan Bitcoin madenciliği ve dijital altyapı sağlayıcılarından satın alınacağı için Binance Pool, bizimle çalışacak bulut madenciliği satıcılarını arıyor.

Kripto para

Kripto kışının ortasında böyle bir destek oldukça önemli. Çünkü, sermaye ihtiyacı olan kripto madencilerine büyük bir rahatlama sağlaması mümkün. Geçen yıl madenciler, işletme maliyetlerini karşılamak için BTC varlıklarını satmak zorunda kaldılar. Bunu Arcane Research de doğruladı. Araştırmacılar, madencilerin, varlığın değerinin yaklaşık %45 düştüğü Mayıs 2021’de çıktılarının %100’ünden fazlasını sattığını tespit etti.

Bitcoin madencilik firması Blockware Solutions’ta bir analist olan Joe Burnett’e göre, artan hash oranı ve madencilik zorluğu ile madencilerin hiçbir seçeneği kalmadığını söylüyor. Analist, şu açıklamayı yapıyor:

Son altı ayda, Bitcoin fiyatı düşerken hash oranı ve madencilik zorluğu arttı. Her ikisi de marjları sıkıştırmak için çalıştığından, her ikisi de mevcut madenciler için olumsuz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance’den Düşüş Piyasasında Bu 3 Kripto Para İçin Önemli Hamle!