Binance’den Bu Altcoin İçin Dev Hamle: Fiyat Sıçradı!

Binance'den Altcoin İçin Dev Hamle
Binance'den Altcoin İçin Dev Hamle
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance, fiyatı sıfır küsülerde gezinen bir altcoin için dev hamle yaptı. 6 milyardan fazla token yakacağını duyurması güçlü bir ralliyi tetikledi.

Binance token burn haberiyle bu altcoin projesini harekete geçirdi

Lider borsa, Terra Classic (LUNC) yakma mekanizmasının 6.partisinde 6 milyardan fazla tokeni kalıcı olarak dolaşımdan kaldırdı. Binance, en son token yakma etkinliğinde 20 milyar LUNC tokeni ölü cüzdana göndermişti. Borsa şimdi 1 Aralık’ta 6,39 milyar Terra Classic (LUNC) tokenini daha piyasadan siliyor. Böylece aylık olarak gerçekleşen token yakma etkinliğinin 30 Ekim – 30 Kasım dönemi tamamlandı.

Binance, başlangıçta haftalık olarak belirlediği token yakma etkinliğinde değişikliğe giderek kuralları aylık bazda LUNC yakmak üzere değiştirmişti. Bu nedenle, 1 Aralık’ta 30 Ekim-29 Kasım tarihleri ​​arasında yapılan LUNC işlemlerinin bir kısmını yaktı. Borsa, her ayın ilk gününde bir önceki aya ait yakılacak LUNC işlem ücretlerini hesaplıyor. Sonraki on-chain yakma işlemleri ve aylık rapor ertesi gün güncelleniyor.

Token yakma haberi ortasında LUNC yükseliyor, devamı gelecek mi?

Terra Classic (LUNC) fiyatı Binance haberinden kısa süre sonra yükselişe geçti. Yaklaşık iki saat içinde %10’dan fazla yükseldikten sonra bir miktar düzeltmeye maruz kaldı. LUNC şu anda son 24 saate göre %4,5 yükselişle 0.0001685 dolardan işlem görüyor. Hala ATH fiyatı 119.18 doların %99,9 altında işlem gördüğünü belirtmekte fayda var.

Mayıs ayında Terra LUNA ve UST etrafında yaşananlarından ardından Binance, LUNC işlemlerinden aldığı komisyonun bir kısmını yakacağını duyurmuştu. Borsa böylece UST fiyatını kurtarmak için basılan sayısız LUNA arzını küçültmek istiyor. Bu sayede sıfır küsürlü fiyatlarda işlem gören LUNC fiyatı toparlanmak için fırsat buluyor.

Binance, 31 Ekim’de ilk partide 5,5 milyardan fazla ve beşinci partide 1,26 milyar LUNC yakmıştı. Bu arada, kripto topluluğu, gas yakımlarını etkin bir şekilde %1,2’den %0,2’ye düşüren teklifi kabul etti. Terra Classic, gönüllü geliştirici grubu Terra Rebels’in yeni validatörler için tekliflerini duyurmasının ve Terra Classic ağının faydayı artırmasının ardından validatörler sayısında artış gördü. Fiyat şu anda toparlanmaktan çok uzakken, Terra ekibinin telafi için yıllar boyunca çalışması gerekiyor. Kriptokoin.com olarak Mayıs ayında Terra ekosisteminde yaşananları bu yazıda aktardık.

Terra çöküşü, altcoin sektöründeki bir dizi iflası beraberinde getirdi

Mayıs ayındaki satışların ortasında meydana gelen Terra çöküşü, etkileri yıl sonuna uzanan iflaslar zincirini başlattı. Terra, UST fiyatını denge tutmak için geliştirdiği algoritmik mekanizmasının kırıldığını gördü. Stablecoin UST’nin fiyatının dolar sabitliğini korumak için basılan sayısı LUNA, enflasyona yol açara Terra ekosisteminin sonunu getirdi. Bu olaydaki iflas zinciri Kasım ayındaki FTX krizine kadar uzanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance’den Bu Altcoin İçin Dev Hamle: Fiyat Sıçradı!