Binance’den Tartışmalı Altcoin İçin 30x’lik Hamle!

Vural Erkan
Vural Erkan 1 hafta önce
3.008 görüntülenme
Binance'den Tartışmalı Altcoin İçin 30x'lik Hamle!

Kripto para piyasası son günlerde, batan Silicon Valley Bank’taki rezerv mevduatları nedeniyle zor günler geçiren Circle’ın stablecoin’i USD Coin (USDC) etrafında gelişen olaylara kilitlendi. USDC’nin dolar çıpasını kaybetmesi, piyasada bir panik satışını tetikledi ve Bitcoin ve altcoin fiyatları sert düşü gördü. Bu gelişmelerin ortasında Binance Futures, 30x’e kadar kaldıraç sağlayan USDC Perpetual Contract’ı başlatacağını duyurdu.

Tartışmalı altcoin için 30X kaldıraçlı future sözleşme geliyor!

Kripto piyasasındaki kargaşanın ortasında kripto borsası Binance’ın vadeli işlem kolu olan Binance Futures, yakın tarihli bir duyuruda, 30x’e kadar kaldıraçla USDⓈ-M USDC Perpetual Contract’ı başlatacağını açıkladı. Sözleşme bugün itibarıyla geçerli olacak ve kullanıcılar 7/24 trade yapabilecek. On-chain veri izleme platformu WuBlockchain, konuya ilişkin olarak Twitter hesabından şu açıklamayı paylaştı:

Binance Futures, 30x’e kadar kaldıraçla USDⓈ-M USDC kalıcı sözleşmesini başlatacak. Bybit USDCUSDT sürekli sözleşmesinin son büyük işlem hacminden sonra, büyük borsalar USDC kalıcı sözleşmesini başlattı.

Bu sözleşme için dayanak varlık son günlerin sorunlu altcoin projesi USDC ve uzlaşma varlığı ise bir diğer stablecoin olan Tether (USDT) olacak. Tik boyutu 0,00001 olarak ayarlandı ve sınırlandırılmış fonlama oranı Clamp olacak (Fonlama Oranı, -0,75 * Sürdürme Marjı Oranı, 0,75 * Sürdürme Marjı Oranı). Bu sözleşme için izin verilen maksimum kaldıraç 30x olacak şekilde tasarlandı

Altcoin

Bu arada Binance, sözleşmelerin özelliklerini zaman zaman piyasa riski koşullarına göre düzenleyebileceğini belirtti. Ek olarak, çoklu varlık modu, kullanıcıların USDC-USDT Perpetual Contract geçerli kesintilere tabi olarak birden fazla marj varlığı arasında alıp satmasına olanak tanıyacak. USDC-USDT Perpetual Contract’ın, Binance Kullanım Koşulları ve Binance Vadeli İşlemler Hizmet Sözleşmesi hükümlerine tabi olacağını belirtmekte fayda var.

Binance, üç yeni trade paritesi ekledi

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Binance kısa süre önce platformuna üç yeni trade paritesi ekledi. Yatırımcılar artık Binance Spot’ta BNB/USDC, BTC/USDC ve ETH/USDC ticareti yapabilecekler. Bu duyuru, Binance’in USDC/USDT işlem paritesi ile USDC işlemlerini yeniden devreye almasından kısa bir süre sonra geldi. USDC’nin BUSD’ye otomatik dönüşümündeki geçici durdurma, yüksek girişler ve dönüşümü desteklemenin artan yükü nedeniyle borsa tarafından standart bir risk yönetimi prosedürü olarak uygulandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Azcoinnews

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Haftaya Bu 8 Altcoin İzlenmeli: Güçlü Artış Bekleniyor!
Haftaya Bu 8 Altcoin İzlenmeli: Güçlü Artış Bekleniyor! Kripto para piyasası, her ikisi de kripto endüstrisine maruz kalan Silvergate Bank’ın çöküşü ve Silicon Valley Bank’ın kapanması nedeniyle yenilenen düşüş duygularıyla karşı karşıya. Bu olaylar piyasada belirsizliğe dönüşerek birçok yatırımcıyı gelecekten emin olamıyor. Kripto analisti Rakesh...
Vural Erkan 1 hafta önce