Binance’den Bu 2 Altcoin İçin Önemli Haber: Kaldırılıyor!

Emre Borsan
Emre Borsan 7 Aralık 2022
3.531 görüntülenme
Binanceden Bu 2 Altcoin İçin Önemli Haber: Kaldırılıyor!

Dünyanın işlem hacmine göre en büyük kripto para borsası konumunda olan Binance’in ABD kolu, yeni bir duyuru yaptı. Bu duyuruyla Binance borsasında listelenen 2 altcoin projesi, yeni ve oldukça büyük gelişmeler yaşadı. Duyuru, Binance.US kullanıcıları için son derece önem arz ediyor çünkü borsa, yeni duyuruyla 2 altcoin’in kullanımında gas ücretini kaldırıyor. İşte detaylar…

Binance, bu 2 altcoin projesi için gas ücretlerini kaldırıyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, ABD kolunda yeni adımlar attı. Buna göre Binance.US, bundan böyle “sıfır gas ücreti” politikasına iki yeni altcoin dahil ediyor. Borsanın ABD’deki kullanıcıları artık Bitcoin ve Ethereum ile gas ücreti ödemeden işlem yapabiliyor. Binance.US, Salı günü yaptığı açıklamada, sıfır gas ücreti politikasının Bitcoin’in ötesine geçtiğini söyledi. Ardından aynı desteğin, Ethereum’a geldiğini ekledi. Haber, ABD’deki kripto yatırımcıları için oldukça önemli. Çünkü artık gas ücreti gibi ek masraflar olmadan BTC ve ETH ticareti yapabilecekler.

Bu arada Binance.US, Ethereum’un sıfır gas ücreti özelliğini sadece bazı spot ticaret çiftlerine entegre ediyor. Bu ticaret pariteleri arasında ETH/USD, ETH/USDT, ETH/USDC ve ETH/BUSD yer alıyor. Yani kullanıcılar, yalnızca ABD doları ve ABD dolarına endeksli Binance’de listelenen stablecoin’ler ile bu özellikten fayda sağlayacak. Borsa, gas ücretlerini BNB tokenleriyle ödeyen müşterilere ek işlem ücreti indirimleri sunacağını da ekledi. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere BNB, Binance borsasının yardımcı program tokenidir.

Binance.US, kullanıcı tabanını büyütmeye devam ediyor

Hacme göre en büyük kripto borsasının ABD kolu olan Binance.US, Haziran ayında daha fazla kullanıcı çekmek amacıyla bir dizi adım attı. Bu adımlarla, Bitcoin gas ücretlerini ortadan kaldıran ilk ABD’li kripto borsası oldu. Bunu yapmasının ardından, sıfır gas ücreti politikasının altcoin projelerine geleceğini söyledi. Borsa, bugün bu yoldaki ilk adımını attı ve Ethereum’a aynı desteği sundu. Bu özellik, hem kullanıcılar hem de borsa için bir kazan-kazan durumu yaratıyor. Binance.US CEO’su Brian Shroder, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Önce BTC’de ve şimdi de ETH’de ücretleri ortadan kaldırarak, tüketicilerin diğer platformlarda ödediği yüksek ücretler konusunda farkındalığı artırıyoruz. Böylece, daha büyük ekosistemde güvenin yeniden sağlanmasına yardımcı oluyoruz.”

JPMorgan, geçen ay merkezi borsaların dijital varlık ticaret hacimlerine hâkim olmaya devam edeceğini söyledi. Bu açıklama, FTX çöküşü ve şüpheci kripto piyasası duyarlılığının ortasında geldi. Binance.US ayrıca bu hafta iki yeni ABD bölgesinde lansman yaptı. Ayrıca Louisiana’da Para Aktarıcı Lisanslarını (MTL) alarak ABD’deki toplam güvenli MLT sayısını 43’e çıkardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Korkulan Oldu: O Kripto Para Platformu Duyuru Yaptı!
Korkulan Oldu: O Kripto Para Platformu Duyuru Yaptı! Ticaret yönetimi platformu ve kripto para borsası Genesis, kullanıcılarını korkutan bir duyuru yaptı. Buna göre Blockchain tabanlı platform, yoğun likidite sıkıntısı çektiğini açıkladı. Ardından, kullanıcılarına, para çekme işlemlerinin yeniden başlaması için birkaç haftanın gerekebileceğini söyledi. Bu gelişmeler,...
Emre Borsan 7 Aralık 2022