Binance’den Bu 3 Kripto Para İçin Listeleme Müjdesi!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
936 görüntülenme
Binance'den Bu 3 Kripto Para İçin Listeleme

Binance, dönüşümlerini askıya aldığı USDC işlem çiftlerini tekrar başlattıktan sonra, 3 kripto para birimini daha işlemlere açacağını duyurdu.

Binance, bu 3 kripto para birimini çapraz ve izole marjin’de işlemlere açıyor

En büyük merkezi borsa, geçtiğimiz saatlerde paylaştığı bir listeleme duyurusunda, USDC’yi çapraz ve izole marjin’de 3 kripto para birimi karşısında listelediğini bildirdi. Listelenen kripto paralar ve işlemler çiftleri şu şekilde:

  • Yeni çapraz marjin çiftleri: BTC/USDC, ETH/USDC, USDC/USDT
  • Yeni izole marjin çiftleri: BTC/USDC, ETH/USDC, USDC/USDT

Coinbase ve Binance, USDC dalgalanırken dönüşümleri askıya aldı

En büyük merkezi kripto borsaları Binance ve Coinbase, 10 Mart gecesi Silicon Valley Bank’ın çöküşünden kaynaklanan krizde USDC dönüşümlerini geçici olarak askıya aldılar. USDC’ye yönelik kararlar, stablecoin’in arkasındaki şirket Circle’ın USDC’nin nakit rezervlerinin bir kısmını iflas eden Silicon Valley Bank’ta tuttuğuna dair endişeler arasında geldi.

Silicon Valley Bank adını vermeden “mevcut piyasa koşullarına” atıfta bulunan Binance, USDC’nin BUSD’ye otomatik dönüşümünü geçici olarak askıya aldığını söyledi.

Silicon Valley Bank’ın adını açıkça belirtmeyen Coinbase’de, “Yoğun faaliyet dönemlerinde, dönüşümler, bankaların normal bankacılık saatlerinde temizlenen USD transferlerine dayanıyor” dedi.

Merkezi kripto para borsaları, USDC’nin sabitlenmesinden sonra işlemlerde büyük artış kaydetti

Binance, USDC işlem çiftlerini tekrar aktif hale getirmeye başlarken, merkezi borsalar dolar sabitliğini geri kazanan stablecoin eşliğinde kullanım ve dengede büyük bir artış kaydetti. Messari tarafından sağlanan verilere göre, USDC’nin fiyat sabitliğini kaybetmesi nedeniyle CEX’lerdeki aktivite 12 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Binance, OKX ve Kraken gibi borsaların hepsi bu dönemde aktivitede artış kaydetti.

Bu arada Binance, platformunda 31,9 milyar dolarla döviz dengesi açısından liderdi. Karşılaştırıldığında, OKX ve Bitfinex sırasıyla 5,1 milyar ve 3,2 milyar dolar ile ikinci ve üçüncü sırada yer aldı.

Binance'den Bu 3 Kripto Para İçin Listeleme

Uzmanlar, pozitif verilere rağmen USDC hakkında karamsar

USDC’nin son günlerde ABD dolarına karşı fiyat sabitliğini koruyamaması, yatırımcılar arasında endişeye ve fon çıkışlarına neden oldu. Kriptokoin.com olarak USDC krizini tüm ayrıntılarıyla bu yazıda işledik.

Messari verileri, Circle’ın geçen Cuma gününden bu yana dolaşımdaki arzdan yaklaşık 3,9 milyar USDC çıkardığını ve mevcut dolaşımdaki arzın 39,5 milyar USDC olduğunu gösteriyor.

Binance'den Bu 3 Kripto Para İçin Listeleme

Kripto fon yöneticisi BitBull Capital’in CEO’su Joe DiPasquale, yatırımcı duygusuna değindiği son açıklamalarında, “Piyasa katılımcılarının varlıklarını herhangi bir stablecoin’de uzun süreler boyunca rahat bir şekilde park etme konusunda rahat hissetmeleri muhtemelen biraz zaman alacak” dedi. USDC şu anda tüm güvencelere rağmen 0.9994 dolar bölgesinde dalgalanmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Elon Musk Kripto Para Hareketlenebilir
Elon Musk Onayladı: Bu 2 Kripto Para Hareketlenebilir! Twitter CEO’su Elon Musk, kripto destekçisi Cathie Wood’un mevcut bankacılık krizinde yücelttiği iki kripto para birimine destekleyici yanıt verdi. Elon Musk, ABD bankacılık kriziyle ilgili olarak Cathie Wood’u destekliyor Ark Invest CEO’su Cathie Wood, son zamanlarda krizin...
Buğra Çağlar 2 hafta önce