Binance’den Bu Altcoin İçin Kritik Hamle Geldi!

Binance'den Bu Altcoin İçin Kritik Hamle Geldi!
Binance'den Bu Altcoin İçin Kritik Hamle Geldi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, dramatik çöküşünden sonra küllerinden doğan Terra ekosisteminin yeni tokeni Terra Classic (LUNC)’a destek vermeye devam ediyor. Bu kapsamda altcoin projesinin tokeni LUNC’un arzını azaltmak amacıyla yakma programı uyguluyor. Şimdi de Binance, LUNC yakma programını haftalıktan aylığa değiştirdi.

Binance LUNC yakma işlemleri artık aylık olarak gerçekleşecek

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, Terra Classic’in (LUNC) canlanmasına büyük katkı sağladı. Borsa, bir ayı aşkın süredir LUNC spot ve marj trade işlemlerinden alınan ücretleri yakıyor.

Binance, beşinci hafta için LUNC işlem ücretlerinin yakılmasını tamamladı. Alıştırma sırasında Binance, 306.406 dolar değerinde toplam 1,26 milyar LUNC yaktı. Sadece beş hafta içinde borsa, yaklaşık 13,7 milyar LUNC yaktı. Bu da yakılan tüm LUNC token’lerinin %50’sinden fazlasını temsil ediyor.

Altcoin

Binance, bu yakma programı için bugün yeni bir gelişme duyurdu. Bundan sonra Binance artık LUNC tokenlerini haftalık olarak yakmayacak. Borsa şimdi tüm LUNC yakma işlemlerini aylık olarak yürütecek. Binance söz konusu duyuruda şu açıklamaya yer verdi:

LUNC yakma mekanizması, LUNC spot ve marj işlemlerinde beşinci parti işlem ücreti yakıldıktan sonra haftalık olarak değil, aylık olarak gerçekleşecektir.

Bu gelişmeye dayalı olarak, Binance’in LUNC yakma işleminin altıncı partisi 1 Aralık 2022’de gerçekleşecek. Binance’e göre, 30 Ekim 2022’den itibaren spot ve marj işlemleri için LUNC trade ücretlerini saat 00:00:00’da hesaplayacak.

Altcoin

Altcoin projesinin LUNC yakma eylemine Binance katkısı

Kripto para borsası Binance, LUNC değerinin canlanmasında ayrılmaz bir rol oynadı. Yazı sırasında toplam 26 milyar LUNC yanma cüzdanlarına gitmiş durumda. Bunun yaklaşık maliyeti 6,3 milyon dolar. Devam eden yakma programı aracılığıyla yok edilen toplam LUNC’den Binance, bu kripto paraların %50’sinden fazlasının yakılmasından sorumludur.

Basın zamanında LUNC, CoinMarketCap verilerine göre, son 24 saat içinde %1,5 değer kaybetti. Altcoin, şu anda 0,0002414 dolar dolar seviyelerinde işlem görüyor. LUNC’un mevcut piyasa değeri 1,59 milyar dolar seviyesinde. Piyasa değeri bakımından kripto para liginde 36. sırada yer alıyor. LUNC, ekosistemin eski tokeni LUNA’nın devamı niteliğinde. Bu yüzden mevcut durumda değeri aslında sıfırlanmış durumda. LUNA, yaklaşık 7 ay önce 119,18 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance’den Bu Altcoin İçin Kritik Hamle Geldi!