Reklamı kapat

Binance’den Bu Altcoin İçin Son Dakika Kararı: Fiyat Düştü!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 1 hafta önce
181 görüntülenme
Binance'den Bu Altcoin İçin Son Dakika

Hacim bazında en büyük kripto paraları Binance ve OKX, FTX iflasının ardından tarihi diplere ulaşan bir altcoin için işlemleri durduruyor. Haberden kısa süre sonra fiyat düşüşü %5’in üzerine ulaştı.

Binance bu altcoin için işlemlerini askıya alıyor

Kripto para borsaları Binance ve OKX, USDC (SOL) ve USDT (SOL) işlemlerini askıya aldıklarını duyurdu. Borsalardan gelen duyuru, yakın zamanda benzer bir karar alan Crypto.com’un ardından geldi. Bu esnada Solana fiyatı hızla düşüyor. FTX bağlantılı altcoin gün içinde %5’in üzerinde değer kaybetti. Borsasının iflas etmesiyle sadece yedi günlük süreçte %50’nin üzerinde eridi.

FTX’in iflasında rol oynayan Binance, 17 Kasım’da Solana tabanlı USDT ve USDC mevduatlarının “geçici süreliğine” askıya alındığını duyurdu:

Binance önlem hakkında daha fazla bilgi sağlamadı. Duyuruda “Kendi takdirine bağlı olarak bu duyuruyu herhangi bir zamanda ve herhangi bir nedenle önceden bildirimde bulunmaksızın değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tuttuğunu” söyledi.

Crypto.com ve ByBit dahil diğer borsalar da Solana tabanlı stablecoin’leri listeden çıkartıyor. OKX, token yatırma işlemlerini 17 Kasım 04:00’de askıya aldı. ByBit, 17 Kasım itibarıyla bu tür yatırma işlemlerini devre dışı bıraktığı bildirildi.

Changpeng Zhao, FTX hakkında ilginç detaylar paylaştı

Binance CEO’su, FTX verilerinin borsadaki kullanıcı fonlarının kötüye kullanımını oldukça açık hale getirdiğini iddia etti. Ayrıca, Sam Bankman-Fried’in Alameda Research için FTX alım satım fonlarını kullanmasının çok net olduğunu belirtti. CZ’ye bunu muhtemelen yakın zamanda yaptı ve insanlar farkındaydı. FTX token durumu sorulduğunda CZ, Binance’in teminat olarak BNB kullanmadığını açıkladı. FTX’in iflasıyla birlikte ateş altında kalan altcoin’lerden biride Solana’ydı.

Solana neden düşüyor?

Solana (SOL), borsanın Blockchain ağına olan bağlantıları nedeniyle son iki hafta içinde olaylardan büyük ölçüde etkilendi. Kripto para birimi, FTX çöküşüyle ​​ilgili yayılmanın ardından ciddi satış baskısına tanık oldu. Bunun ana nedeni, Alameda’nın SOL varlıklarını satmayı düşündüğü yönündeki spekülasyonlardı.

Binance'den Bu Altcoin İçin Son Dakika

Borsalardaki en son Solana-USDT ve Solana-USDC askıya almaları, Solana için daha da fazla kırmızıyı tetikledi. CoinGecko’ya göre bu yazının yazıldığı sırada SOL, son 30 gün içinde yaklaşık %60 düşüşle 13 dolardan işlem görüyor. Bu haber, Binance’in USDC’yi platformundan kaldırmayı planladığını açıklamasından hemen sonra geldi.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, FTX’in iflası bağlantılı şirketlerde zincirleme etkiye neden oluyor. Gemini ile iş bilirliği yapan kripto para borsası Genesis’de tüm para çekme işlemlerini askıya aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

CZ ve SBF Arasında Kavga: Merkeziyetsiz Piyasadaki En Büyük Şaka!
CZ ve SBF Arasında Kavga: Merkeziyetsiz Piyasadaki En Büyük Şaka! Kahramanlar sıklıkla birbirlerini tanıyıp saygı duysa da aynı zamanda birbirleriyle rakiplerdir. FTX’in kurucusu SBF ve Binance’taki mevkidaşı CZ, geçtiğimiz günlerde hararetli bir savaşa girişti. Şimdilik, CZ’nin avantajlı konumda görünürken SBF ise büyük yakınmaların arasında nispeten sessizliğini koruyor....
Kriptokoin 1 hafta önce