Binance’den Bu Kripto Para Projesine Dev Yatırım!

7.281 görüntülenme
Binance'den Kripto Para Projesine Yatırım

Binance’in yatırım kolu olan Binance Labs, 2 Aralık tarihli duyurusunda DeFi odaklı bir kripto para projesine 4,5 milyon dolar ayırdığını duyurdu.

Binance Labs, kripto para projelerini güçlendirmeye devam ediyor

Lider borsa, bir DeFi projesi olan Ambit Finance’e 4,5 milyon dolarlık stratejik yatırım yaptığını duyurdu. Yatırım ayrıca, Binance Labs ve Ambit’in gelecekteki DeFi uygulamalarını başlatmak için iş birliği yapmasını sağlayacak. Bununla birlikte, BNB Chain ekosistemi ve ötesindeki projelerle ortaklık kurmasına olanak tanıyacak.

Ambit Finance, eski Anchor ekibini kapsayan bir DeFi borç verme ve getiri (yield) protokolüdür. Duyuruya göre stablecoin BUSD ve BNB Chain ekosistemine çeşitli faydalar sağlayacak:

Ambit Finance, daha geniş BNB Chain ekosisteminde BUSD ve DApp’lerin faydasını artırmak için borç verme, borç alma ve getiri optimizasyonu stratejilerini birleştirecek sürdürülebilir, kapsamlı ve kullanımı kolay bir fintech uygulamaları paketidir (süper uygulama) ve Binance.com’un kullanılabilirliğini DeFi’deki en son yeniliklerle birleştirecek “merkezi olmayan bir Binance” için bir launchpad olacak.

Yatırım yeni bir “DeFi Superapp” için hazırlıkları hızlandırıyor

Ambit Finance, BNB Chain kullanıcıları için yeni kullanım durumları sağlıyor. Bununla birlikte, getiri sağlayan BUSD tabanlı bir stablecoin oluşturacak. Bu kullanıcıların tüm piyasa koşullarında sürdürülebilir gelir elde etmelerine yardımcı oluyor. Ambit, çok aşamalı yol haritasının bir parçası olarak, “teminatlı borç verme ve yetersiz teminatlı marj kredisi gibi alanlar için yenilikçi çözümler ve finansal kurumlar için yapılandırılmış ürünler” gibi mevcut DeFi işlevlerini birleştirirken DeFi Superapp’i sunacak. Geliştirme hakkında konuşan Ambit Finance Kurucu Ortağı ve CEO’su Sphere CM, şunları söylüyor:

Ambit ekibi, kitlesel benimseme protokollerini ölçeklendirme konusunda benzeri görülmemiş bir deneyime sahip. Ürün, geçen yıl boyunca öğrenilen derslerden yararlanacak ve güvenlik ve sürdürülebilirliği yönetim ilkeleri haline getirecek. Ambit’i ekosistemin on-chain stratejisinin mihenk taşı haline getirmek ve Binance’in güvenilir markası ve pazar gücüyle birlikte kripto alanına giren finans kurumları için bir mıknatıs haline getirmek için BNB Chain ile yakın bir şekilde çalışacağız.

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük Bitcoin ve altcoin borsası olan Binance, "ekosistemde şeffaflık taahhüdü ve güveni artırma taahhüdünün bir sonraki adımı" olduğunu söylediği rezerv kanıtı (PoR) sistemini bugün yayınladı. İşte detaylar...

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Binance, 1 Aralık’ta Binance Launchpad programının 29. projesi olan Hooked Protocol (HOOK) için token satışı başlatmıştı.

Stablecoin BUSD, çalışmaların odak noktası olacak

Yatırımın parçası olarak, hem Ambit Finance hem de Binance Labs, BUSD’nin faydasını artırmak için çalışacak. Paxos tarafından yayınlanan BUSD, New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) tarafından denetlenmektedir. Özellikle, dolar sabitliğini korurken rezervleri “doğrulayacak, koruyacak ve sağlayacak” şeffaf bir ürün sunar. NYDFS standartlarına uygun olarak Paxos, BUSD’nin rezervleri için her ay rapor hazırlıyor. Binance’in Kurucu Ortağı ve Binance Labs Başkanı Yi He, bu gelişme hakkında şu yorumu yaptı:

Binance Labs her zaman gelecek vaat eden DeFi projelerini beslemeye ve bunlara yatırım yapmaya çalışıyor. Çalkantılı bir piyasada bile güvenilir bir DeFi endüstrisi oluşturmaya katkıda bulunabilecek ürünler geliştirecek çözümler ve ekipler olduğuna inanıyoruz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kripto Para Milyarderi Altcoin ile Anlaştı
Kripto Para Milyarderi, Bu Altcoin ile Satış Anlaşması Yaptı! Kripto para milyarderi Mike Novogratz, Temmuz ayında iflas eden bir kredi platformunu açık arttırmada satın almayı başardı. Mike Novogratz, bu kripto para projesini bünyesine kattı Terra LUNA’ya verdiği destekle bilinen Galaxy Digital CEO’su, Cuma günü yaptığı basın...
Buğra Çağlar 2 ay önce