Binance’e Bu Altcoin Boşaltılıyor: Bu Coin ise İstifleniyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
405 görüntülenme
Binance'e Altcoin Boşaltılıyor Coin İstifleniyor

Yeni on-chain veriler, Binance listesinde yer alan iki altcoin etrafında yüklü balina transferlerine dikkat çekiyor. Balina işlemleri, fiyatların düşüşte olduğu dönemde, merkezi borsa girişleriyle gerçekleşti.

Altcoin balinaları Binance’e 5.6 milyon dolar değerinde MATIC gönderdi

On-chain veri analiz platformu Lookonchain’in bildirdiği üzere, dün toplam 15,3 milyon dolar değerinde 13,67 milyon MATIC, Binance’e gönderildi. İşlemlerin arkasındaki iki balinadan biri 5.6 milyon dolar, ikincisi 9.7 milyon dolar değerinde MATIC transferi gerçekleştirdi.

MATIC fiyatı, sabah saatlerinde gerçekleşen işlemlerin ortasında düşüşteydi. Yatırımcılar, merkezi bir borsaya gönderilen 15 milyon dolarlık tokenin satılabileceği düşüncesiyle endişeli. Yine de, MATIC fiyatının günün ilerleyen saatlerinde beklentilerin aksine pozitif hareket ettiği görülüyor.

Piyasa değerine göre 8.sırada yer alan MATIC, düşüşle başladığı 7 Mart’ı yeşil kapatmaya hazırlanıyor. Bitcoin, Ethereum ve neredeyse tüm altcoin piyasası %2 civarında düşüşteyken, MATIC, %1,5 ile tek yeşil altcoin’di. MATIC bugün 1.13 ve 1.17 dolar seviyeleri arasında dalgalandı. Öte yandan, yüklü balina satın alımlarına konu olan Shiba (SHIB) çift haneli düşüş gösteriyor…

En büyük Ethereum balinaları Shiba Inu (SHIB) almayı tercih ediyor

Balina işlemlerine geçmeden önce, kripto yatırımcıları uzun bir Shibarium lansmanı beklemeye devam ederken, piyasanın SHIB hakkındaki genel hissiyatı değişmiş görünüyor. Santiment’in grafiği, SHIB’in ağırlıklı hissiyatının son iki gün boyunca negatif tarafa doğru kaydığını ortaya koydu. Bu da yatırımcıların SHIB’e bahis oynamakta tereddüt ettiğini yansıtıyor.

Büyük yatırımcılar açısından durum biraz farklıydı. On-chain veriler, Shiba’nın hala en büyük 100 Ethereum balinası arasında en popüler token olduğunu gösteriyor. Verilere göre SHIB, en yakın rakibi olan altcoinden neredeyse 6 kat fazla yatırım buluyor. Ayrıca, balina izleme botu WhaleStats, Ethereum balinalarının 600 milyon doların üzerinde SHIB tuttuğuna dikkat çekti. SHIB dışında balinaların satın almayı tercih diğer token’ler şu şekilde:

  • Lido Staked (stETH) 436 milyon dolar
  • Bitpanda Ecosystem Token (BEST) 155 milyon dolar
  • Polygon (MATIC) 150 milyon dolar
  • SwissBorg (CHSB) 131 milyon dolar
  • ChainLink (LINK) 130 milyon dolar

Altcoin balinalarının sağladığı fon SHIB fiyatını ayakta tutabilir mi?

SHIB’in fiyat cephesindeki performansı, günlük ve haftalık tabloları kırmızı olduğu için satıcıların lehineydi. CoinMarketCap’e göre SHIB son 24 saatte %2’nin üzerinde düşüş yaşadı. Son 7 günlük değer kaybı %10’u aşıyor.

Fiyat açısından, düşen piyasa koşullarına rağmen, SHIB’in sağlığı, ağ performansı açısından iyi gidiyor. Örneğin, ShibaSwap’te günlük toplam işlem sayısı, ağın artan kullanımını yansıtacak şekilde artış gösterdi. Buna ek olarak, Dune’un verileri , SHIB sahiplerinin sayısının 3 Mart’ta artış kaydettiğini ortaya koydu.

İlginç bir şekilde, benzer bir güven balinalar tarafından da gösterildi. Balina etkinliğiyle ilgili güncellemeleri yayınlayan popüler bir Twitter tanıtıcısı olan WhaleStats, Shiba Inu’nun en büyük 500 Ethereum balinasının elinde tuttuğu kripto paralar listesinin başında geldiğini ortaya koydu. Shiba Inu’nun en önemli katalizörü bireysel yatırımcılar olduğu için fiyat artışlarında balinalardan daha fazlasına ihtiyaç duyuyor.

Kriptokoin.com olarak SHIB fiyatını etkileyebilecek haftanın önemli gelişmelerine bu yazıda yer verdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Beincrypto

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

CANLI: FED Başkanı Konuşuyor! Bitcoin ve Altın’a Dikkat!
CANLI: FED Başkanı Konuşuyor! Bitcoin ve Altın’a Dikkat! FED Başkanı Powell  ABD Senatosu Bankacılık Komitesi’nde beklenen sunumunu yapmaya başladı. Bu konuşma günderdir bekleniyor. Çünkü açıklamalar Bitcoin, kripto paralar ve altın piyasasını etkiliyor.FED Başkanı şu anda açıklama yapmaya başladı ve piyasalar hareketlendi. Kriptokoin.com olarak, tüm detayları sizler...
Kriptokoin 3 hafta önce