Binance’e Popüler Altcoin’den Yüzmilyonluk Taşındı!

Binance'e Altcoin Projesinden Taşındı
Binance'e Altcoin Projesinden Taşındı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçen haftadan bu yana %50 ralli yapan bir altcoin yüzmilyonluk balina işlemlerine tanık oluyor. Bu bir satış işareti olabilir mi? İşte ayrıntılar…

Altcoin balinaları Binance’e milyonlar yığdı

Balina takipçisi DogeWhaleAlert’in yeni bir tweet’ine göre, dört saat önce anonim bir balina Binance’e yüzmilyonluk DOGE taşıdı. Bu transferler 286.953.266 ve 114.010.343 DOGE içeriyordu. Toplamda 400,1 milyon Dogecoin hareket etti.

27 Ekim’de, Elon Musk’ın Twitter satın alma anlaşması Dogecoin’in fiyatını harekete geçirdi. Musk haberleri kısa süre sonra doğruladı ve platformu neden satın aldığı hakkında tweet attı. Tüm bu gelişmelerin ortasında Dogecoin fiyatı ralli yapıyor. Özellikle, geçen haftadan bu yana %50 civarında değer kazanması dikkat çekiciydi. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, piyasadaki toparlanma ve Twitter’in kripto cüzdanı hakkındaki söylentiler DOGE grafiğine aşağıdaki gibi bir iz bıraktı.

Elon Musk ve Twitter haberi altcoin balinalarını harekete geçirdi

Musk’ın Twitter’ı satın aldığı gerçeği ana akım medya tarafından resmi olarak doğrulandığında, DOGE keskin bir ralliye başladı. Bununla birlikte, bugün erken saatlerde, yen alıcılar bulmaya devam etti. Saatlik ve günlük grafikte büyük bir yeşil mum yazdırdı. Bu fiyat hareketini balinaların Dogecoin’e yönelik artan iştahı takip ediyor. Dogecoin Whale Alert, teknik işlemde anonim bir balinanın Binance’e 8,7 milyon dolar değerinde DOGE yığdığını bildirdi. İlginç bir şekilde, balina bu işlem için sadece 0,16 dolar ücret ödedi.

Elon Musk, DOGE’nin benimsenmesini artırıyor

Yakın zamanda Musk, kendisi için tamamen yeni bir ürün piyasaya sürdü. Bu şaşırtıcı bir şekilde “Burnt Hair” adlı bir parfümdü. Şu anda 104 dolardan satılıyor. Parfüm, Musk’ın arkasında olduğu teknoloj şirketi The Boring Company tarafından geliştirildi. Şimdi, BitPay ile yapılan ortaklık sayesinde kullanıcılar Dogecoin, Shiba Inu, Bitcoin ve diğer kriptolarla bu parfümü satın alabiliyor. Ek olarak, yıl başında Tesla, DOGE ile ürünlerini satmaya başladı. Bunu baharda SpaceX izledi.

Habere token yakma işlemleri eşlik ediyor

Bu arada, Musk’ın Twitter’ı satın alması DOGE’nin büyük token burn haberiyle aynı zamana denk geldi. 23 Ekim’de Dogechain yönetim platformu, mevcut Dogecoin’in %80’ini yakacak bir teklifin yanı sıra kalan airdropların hak kazanma süresinin 46 aya indirilip altı aya indirilmesi gerekip gerekmediğine ilişkin geri bildirimi duyurdu. Her iki öneriye de ezici bir destek vardı ve büyük yanık lehine %99,9 oyla oy verildi.

Bu haberle Dogecoin’in işlem hacmi, yazı yazılırken 653.6 milyon dolara dik bir artış gördü. Ayrıca, ağda işlem yapan balinaların sayısında artış oldu. Bu, yatırımcıların duyarlılığının canlandığını açıkça gösterdi.

DOGE’nin yükselişine devam edip etmeyeceği ya da piyasa baskısına yenik düşüp düşmeyeceği henüz belli değil. Bununla birlikte, herhangi bir pozisyondan önce dikkatli olmak mantıklı olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance’e Popüler Altcoin’den Yüzmilyonluk Taşındı!