Balina, Binance’e Bu Altcoin’den Boşaltılıyor! ‘Satabilir’

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 28 Kasım 2022
814 görüntülenme
Binance'e Bu Altcoin Projesinden Boşaltılıyor

On-chain veri kaynağı Lookonchain, Bitcoin’in aşağı yönde hareket ettiği 28 Kasım’da, Binance cüzdanlarına akan milyonluk altcoin işlemlerini ortaya çıkardı.

Kripto balinası Binance cüzdanına bu altcoin’den yığdı

İşlem yaklaşık 85.67 milyon dolar değerindeydi. Lookonchain’den sağlanan verilere göre, devasa balina 28 Kasım’da Binance cüzdanına 73.224 ETH’yi taşıdı. Ethereum fiyatı transferin ortasında %4 civarında düşüyordu. Lookonchain ayrıca bunun satış işlemi olabileceği konusunda uyarıyor. Bugün erken saatlerde Twitter’dan şunları yazdı:

3 gün önce Curve’den 84.131 ETH (101 milyon dolar) çıkaran balina, ETH’yi Binance’e taşıyor. Binance’e toplam 73.224 ETH (85.7 milyon dolar) transfer etti ve geriye 11.884 ETH (13.9 milyon dolar) kaldı. Olası ETH satış baskısına dikkat!

Lookonchain’e göre, Binance’e 73.000’den fazla ETH taşıyan adres, geçen hafta Curve’un stake Ethereum (stETH) likidite havuzundan 84.131 ETH çıkaran balinaydı. Curve’den çekilen yüklü miktarda Ethereum’un sonucunda, stETH ve ETH arasındaki fiyat farkı daha da açıldı. Lido’nun Stake Ethereum (stETH) fiyatı, balinanın Curve havuzundan 84.000’den fazla ETH çekmesiyle 0,97 ETH’ye düştü. Yazım sırasında ETH karşısında 0,982 civarında işlem görüyor.

Altcoin balinaları, son yılların en büyük birikimini yapıyor

Binance’e akan 85.67 milyon dolarlık Ethereum’un yanında, balina birikim oranıda son zamanların en yüksek seviyelerinde geziniyor. Bu esnada Ethereum’un (ETH) fiyatı 1.200 dolar seviyesinin altında işlem görüyordu. Santiment’e göre, Ethereum balinaları kripto para birimini 2020’den bu yana en yüksek oranda biriktiriyor. Geçen hafta, ETH balinaları sadece bir günde 1,03 milyar dolar değerinde Ethereum taşıdı. Santiment’e göre, geçen haftaki birikim, geçen yılki en büyük balina grubu tarafından beşinci en büyük tek günlük artış oldu.

Balina 73.224 ETH’yi satacak mı?

Yatırımcılar, kaldıraç kullanmayı veya satmayı planladıklarında genellikle merkezi borsalara para aktarırlar. Bu nedenle, döviz girişlerindeki bir artış genellikle artan fiyat volatilitesinin yolunu açar. Lookonchain, Binance’e büyük girişim ardından “ETH’nin satış baskısına dikkat edin” diye tweet attı.

Binance'e Bu Altcoin Projesinden Boşaltılıyor

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, ETH fiyatı cansız bir hafta sonunu geri bıraktı. Cumartesi günü, 1.243 dolarlık önemli seviyenin test edilebileceğine dair bazı umutlar vardı. Fakat boğalar bunu asla o kadar ileri götürmedi. Bunun yerine, fiyatlar Pazar günü tekrar düşüşe geçti. 28 Kasım sabahı, Çin’den sosyal medyadaki resim ve videoların tetiklediği panik satışları körüklüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

'Güçlü Yatırım Alan' Altcoin Hacklendi
‘Güçlü Yatırım Alan’ Altcoin Hacklendi: Fiyat Eriyor! Yatırımcıları arasında kıdemli kripto para yatırımcısı Polychain Capital’in olduğu bir altcoin, 7.5 milyon dolarlık hackin kurbanı oldu. Haberin ardından fiyatı çift haneli düşüşe geçti. DeFi altcoin piyasasında yeni bir hack daha Stablecoin’ler için merkezsiz bir borsa olan...
Buğra Çağlar 28 Kasım 2022