Binance’e Bu Altcoin Çantalarca Taşındı! ‘Satış Dalgası Olabilir’

Emre Borsan
Emre Borsan 6 Aralık 2022
2.268 görüntülenme
Binancee Bu Altcoin Çantalarca Taşındı! 'Satış Dalgası Olabilir'

Son zamanlarda Twitter, bir kripto para birimi ile ilgili yayınlanan yeni verilerle yatırımcıları korkuttu. Verilere göre bir altcoin projesinden büyük miktarda Binance’e boşaltılıyor. Anonim balinalar, 4 büyük işlemde kripto paralarını Binance’e taşıdı. Bu, altcoin’de yeni bir satış dalgası olabileceği anlamına geliyor. Bu nedenle yatırımcıların son derece dikkatli olmasında fayda var.

Balinalar, bu altcoin projesindeki fonlarını Binance’e taşıyor

Son zamanlarda Twitter’da paylaşılan verilere göre balinalar, bir altcoin projesini Binance’e taşımaya başladı. Buna göre, son 19 saat içinde yaklaşık bir trilyon Shiba Inu coin’i Binance’e aktardılar. Balinalar, bu işlemi toplam 4 ayrı büyük işlemde gerçekleştirdi. Bu arada, önde gelen meme coin SHIB, uzun süredir fiyatını yükseltmeye çalışıyor. Kripto paranın son derece sadık olan topluluğu, her gün binlerce SHIB yakıyor. Kripto veri platformu Etherscan, bu dört büyük işlem tespit ederek topluluğa duyurdu.

Buna göre, Toplam 918 milyar Shiba Inu token, birkaç anonim cüzdanın sahipleri tarafından taşındı. Ancak hacme gören büyük kripto borsası olan Binance, bu miktarın yarısından fazlasını kendi cüzdanları arasında aktardı. Bu, 4 milyon dolar değerinde 431,49 milyar SHIB’i içeriyor. Transfer büyük ihtimalle Binance’in yakın zamanda başlattığı Proof-of-Reserves’in bir parçası olarak gerçekleşti. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere PoR, borsaları daha şeffaf ve güvenli hale getiriyor.

Shiba Inu (SHIB) için yeni bir satış dalgası gelebilir

Anonim balinalar, taşıdıkları altcoin varlıklarını Binance üzerinde sattı. Bu toplam 66,7 milyar tokene denk geliyor. Daha sonra gizemli dijital cüzdanlar arasında 312 milyar ve 107,79 milyar SHIB transferi daha gerçekleşti. Satışlar ve transferler kripto yatırımcıları arasında korkuyu tetikledi. Buna göre yeni bir satış dalgası Shiba Inu yatırımcılarını tedirgin etti. Bu korku ile yatırımcıların tokenlerini satıp satmayacağı ise belirsizliğini koruyor. Ancak fiyat verileri, yatırımcılara biraz güven vermeye devam ediyor gibi duruyor.

Altcoin küçük kazançlar görmeye devam ediyor

Shiba Inu, 5 Aralık’ta küçük kazançlar gördü. Tokenin fiyatı dün %5,91 oranında yükseldi. Ancak SHIB, dün kazandığı itici gücü hızlı bir şekilde kaybetti. Altcoin şu anda, 24 saatlik %2 yükselişle 0,00000935 dolardan işlem görüyor. Fiyat oynaklığı yüksek olduğu için kripto para hem yukarı hem de aşağı yönde dalgalanıyor. Bu arada topluluk, daha fazla SHIB’i yakmaya devam ediyor. Yakın zamanda atılan bir tweet’e göre, son 24 saatte 44,3 milyon tokeni dolaşımdan çıkardı. Geçen hafta ise toplam 150 milyon SHIB yakımı gerçekleşmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance CEO'su Herkesin Aklındaki 5 Soruyu Yanıtladı: FTX Katili Kim?
Binance CEO’su Herkesin Aklındaki 5 Soruyu Yanıtladı: FTX Katili Kim? Kasım ayı başında iflas bayrağını çeken FTX, bir zamanların en saygın kripto para borsalarından biriydi. FTX’in en büyük rakibi, işlem hacmine göre en büyük Bitcoin borsası olan Binance’di. Ancak FTX, Kasım başında şüpheli bir şekilde çöktü. Dünya...
Emre Borsan 6 Aralık 2022