Bir Hamster, Altcoin Ticareti Yapıyor: Bu 4 Coin’den Aldı ve BTC’yi Solladı!

a hamster beats giants in crypto trading 5FlhO6gb 780x440 1
a hamster beats giants in crypto trading 5FlhO6gb 780x440 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptokoin.com olarak, pek çok kripto para trader’ı ve yatırımcısının hikayesini gündeme getiriyoruz. Ancak bu sefer, karşımızda pek de “alışılmadık” bir trader var. Mr. Goxx adlı bir hamster, Haziran ayından bu yana özel bir kutuda Bitcoin ve altcoin ticareti yapıyor. Hamster, bir tekerlek üzerinde koşarak ve iki tünelden birinde dolaşarak hangi kriptoyu alıp satacağını belirliyor. 12 Haziran’da işlem yapmaya başladığından beri Goxx’un kripto portföyü, Cuma günü yüzde 24 oranında getiri sağladı.

Bitcoin ve altcoin trader’ı hamster ile tanışın: Mr. Goxx

Almanya’da Mr. Goxx adlı bir hamster, 12 Haziran’dan bu yana bağımsız olarak çeşitli kripto para birimlerinden oluşan bir portföyün ticaretini yapıyor. Şimdiye kadarki performansı ise oldukça etkileyiciydi. Hamsterın her hareketi, canlı olarak yayınlanıyor. Hamster tarafından yapılan her işlemle birlikte günlük performansı belgeleyen “@mrgoxx” Twitter hesabına göre, Cuma günü portföy yaklaşık yüzde 24 arttı. Mr. Goxx’un performansı, aynı zaman diliminde Bitcoin ve S&P 500’ü geride bıraktı.

Fiyat Analizi: BTC, DOT ve 8 altcoin

Mr. Goxx ile ilgilenen kişi, hamstera çeşitli egzersizler yapma ve ardından belirli kripto para birimi alım satımlarını gerçekleştirme olanağı sunan, kriptoyla donatılmış bir ofis olan “Goxx Kutusu”nu inşa etti. Hamster ticaret yapmak istediği zaman ofisine giriyor. İlk olarak, Goxx, yaklaşık 30 kripto para biriminden hangisinin ticaret yapacağını seçmek için “niyet çarkı” üzerinde çalışıyor. Kripto seçildikten sonra hamster, seçilen kripto para biriminin alım veya satım ticaretini tetikleyen iki “karar tünelinden” birinden geçer.

Hamster’ın portföyünde hangi kripto paralar bulunuyor?

Şu anda hamster tarafından tutulan en büyük kripto para birimleri arasında Tron, Ripple’ın XRP’si, Cardano’nun ADA’sı ve Ethereum yer alıyor. Bir rapora göre, Goxx’un portföyü 390 dolarlık euro eşdeğeri ile finanse edildi. Mr. Goxx’un kimliği belirsiz bakıcısı ve iş ortağı, hamsterın yaptığı işlemlerin otomatik olarak 20 euro’luk artışlara ayarlandığını söyledi. İş ortağı, bir haber kaynağına verdiği demeçte, “Mr. Goxx’a daha fazla kontrol verme ve kanalına olan ilgi artmaya devam ederse satın alım tutarını seçmesine izin verme planlarım var” dedi.

Bay Goxx, Cuma öğleden sonra itibariyle şimdiye kadar 77 Euro’luk kar elde etti. Protos tarafından derlenen performans verilerine göre, portföyü, performansının üç aydan kısa bir sürede yaklaşık yüzde 50 arttığı Eylül ortasında yaklaşık 580 dolara ulaştı. Ancak o zamandan beri, son kripto satışları hamsterın kârına bir darbe indirdi. Ancak kâr, kârdır ve Mr. Goxx muhtemelen bunu anlıyor. İş ortağı, “Mr. Goxx, yatırımlarının bir kısmının sonunda meyvesini verdiğini görmekten mutlu” dedi. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir Hamster, Altcoin Ticareti Yapıyor: Bu 4 Coin’den Aldı ve BTC’yi Solladı!